otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Pełną parą" - nowa społeczna inicjatywa w Jarocinie

Na terenie byłej parowozowni w Jarocinie, użytkowanej przez Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej ma powstać muzeum dokumentujące historię kolei na ziemi jarocińskiej, prezentujące zabytkowy tabor kolejowy a także urządzenia do ich utrzymania. Dotychczas udało się sprowadzić 14 eksponatów. Kolejne pojazdy czekają na transport.

17 czerwca 2010
Informacje ogólne

English & Deutsch "Język na żywo"

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się konkurs językowy English & Deutsch „Język na żywo”. Wzięło w nim udział dziesięć szkolnych drużyn.

16 czerwca 2010
Informacje ogólne

Antonio Cup 2010

W sobotę 12 czerwca na Boisku „Orlik” w Witaszycach rozegrano IV turniej piłki nożnej „Antonio Cup”. Zwycięska drużyna z Goliny otrzymała puchar z rąk sekretarza powiatu Ireneusza Lamprechta.

15 czerwca 2010
Informacje ogólne

Oddaj głos na powiatową drogę

Powiat jarociński przystąpił do konkursu „Gwiazdy Wielkopolskie”, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów realizowanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Samorząd zgłosił tam swój projekt dotyczący przebudowy drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska.

11 czerwca 2010
Informacje ogólne

Drogowcy pracują

Trwają prace związane z przebudową najdłuższej drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej.

11 czerwca 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o gradobiciu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu i gradu dnia 11 czerwca br. Skutkami mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach
rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść załącznika

10 czerwca 2010
Informacje ogólne

O funduszach w Zespole Szkół Społecznych

Pracownicy jarocińskiego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich po raz kolejny spotkali się z młodzieżą, aby przybliżyć jej arkana swojej pracy. Tym razem odwiedzili Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie.

10 czerwca 2010
Informacje ogólne

Śmieciom Stop! - konkurs rozstrzygnięty

Rowery, sprzęt audio, książki, przewodniki i albumy o tematyce ochrony środowiska to nagrody, które otrzymali laureaci powiatowego konkursu „Śmieciom – STOP!”. Podsumowanie tegorocznej akcji proekologicznej odbyło się 10 czerwca w starostwie.

10 czerwca 2010
Informacje ogólne

Po zdrowie i wypoczynek nad Bałtyk

Już  po raz kolejny grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyła w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym usprawniająco-rekreacyjnym w Sanatorium PANORAMA MORSKA  w Jarosławcu. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele szkoły.

09 czerwca 2010
Informacje ogólne

Dzień Dziecka w Dobieszczyźnie

Podopieczni Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Dobieszczyźnie, zaproszone dzieci z Domu Dziecka w Górze oraz najmłodsi mieszkańcy Dobieszczyzny wspólnie bawili się na plenerowym festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Siostry Salezjanki.

08 czerwca 2010
Informacje ogólne

Obwodnica coraz bliżej

Do wojewody wielkopolskiego wpłynął wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o/Poznań dotyczący wydania zezwolenia na budowę obwodnicy Jarocina. Na podjęcie decyzji zatwierdzającej i uprawniającej do rozpoczęcia budowy, wojewoda ma 90 dni.

08 czerwca 2010
Informacje ogólne

Wygrana walka z wodnym żywiołem

Tylko dzięki wspólnemu, sprawnemu i szybkiemu działaniu udało nam się wygrać z żywiołem – podkreśla starosta Stanisław Martuzalski. Dokładnie 10 dni trwała nieustająca walka o 6 kilometrowy odcinek wału na Prośnie, którego przerwanie zagrażało zalaniem kilku żerkowskich wsi. W akcji umacniania wału swoje siły zjednoczyli strażacy, żołnierze, mieszkańcy, więźniowie, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a nawet siostry zakonne z podopiecznymi domu dziecka z Dobieszczyzny. Z pomocą przybyli także górnicy ze Śląska.

07 czerwca 2010
×