otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Najlepsi księgowi z "Jedynki"

Damian Nagle, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego ZSP nr 1 w Jarocinie został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”. Jarociński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 potwierdził swą renomę i po raz trzeci okazał się najlepszą szkołą w konkursie.

15 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Z życzeniami do emerytów

Wczoraj w Jarocińskim Ośrodku Kultury obchodzono Światowy Dzień Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Organizatorem uroczystości było jarocińskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czele z prezesem Józefem Zielezińskim. Pod jego czujnym okiem przygotowano okolicznościowy koncert z udziałem zespołów muzycznych działających na terenie powiatu jarocińskiego. Z życzeniami do emerytów pospieszyło wiele osób. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Starosta jarociński Mikołaj Szymczak dziękując za zaangażowanie działaczy związku w pracę społeczną, życzył zebranym zdrowia i wszelkiej pomyślności.

14 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Obchody zbrodni katyńskiej

Katyński Apel Pamięci oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zdominowały zorganizowane w Jarocinie obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1. rocznicy smoleńskiej katastrofy.

14 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Niezapomniany koncert organowy

Muzyka F.Mendelssohna, C.Franca, J.S.Bacha oraz Ch.Widora zabrzmiała w kościele oo. Franciszkanów podczas koncertu Floriana Wilkusa. Utwory w wykonaniu niemieckiego organisty doskonale oddały podniosły charakter koncertu dedykowanego ofiarom katastrofy smoleńskiej.  

12 kwietnia 2011
Informacje ogólne

KrewKarta może uratować życie

Każdy z nas bez względu na wiek, płeć, czy stopień ryzyka zawodowego powinien posiadać swoją „Identyfikacyjną kartę grupy krwi”.  Ten trwały dowód nazwany "Krewkartą" otrzymamy po przeprowadzeniu badania, które można wykonać w Szpitalnym Laboratorium w Jarocinie.

06 kwietnia 2011
Informacje ogólne

III przetarg na sprzedaż samochodu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w trzecim przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3, rok produkcji 2004. Stan idealny. Cena wywoławcza - 22 tys.zł. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 14 i 15 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.  

05 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Nauczanie w formie e-lerningu

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przygotowuje się do reformy kształcenia zawodowego, która ma obowiązywać od 2012 r. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zawiera przepisy, które będą umożliwiały we wszystkich szkołach prowadzenie części zadań edukacyjnych „na odległość”, w formie e-learningu.

05 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Kampania "Drugie Życie"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

01 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Aneta Finalistką Olimpiady!

Aneta Aleksandrowska uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w centralnym etapie XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbył się marcu w Szczecinie, zdobyła tytuł finalisty. Opiekunem prowadzącym Anety był Marek Kwaśniewski.

01 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Powstaną lokalne Centra Rozwoju Edukacji

Zmiany dotyczące poprawy funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w Polsce były tematem spotkania samorządowców z Wielkopolski z Ministrem Edukacji Narodowej, Katarzyną Hall.

31 marca 2011
Informacje ogólne

Drużyna z "Jedynki" awansowała do ścisłego finału

 Reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zwyciężyły w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i uzyskały prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 6 kwietnia w poznańskiej ARENIE. 

31 marca 2011
Informacje ogólne

Starostowie wybrali nowe władze

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w XIV Walnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które odbyło się  24-25 marca w Warszawie. Podczas posiedzenia wybrano nowe władze Zarządu oraz członków Komisji Rewizyjnej.

31 marca 2011
×