otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2012

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego odbędzie się w terminie od 19 marca do 23 kwietnia. W Jarocińskim Ośrodku Kultury, przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się mężczyźni urodzeni w 1993 roku. Wzywane będą również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja będzie funkcjonowała we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.30 do godz. 15.30. 

09 marca 2012
Informacje ogólne

Zagraniczni partnerzy powiatu

Dzięki wielu rozmowom i spotkaniom z zagranicznymi partnerami udało się nam określić podstawowe kierunki dalszych działań, między innymi chcielibyśmy poszerzyć horyzonty współpracy naszych przedsiębiorców z przedsiębiorcami, którzy rozwijają swoje firmy na Ukrainie i Białorusi oraz działania z zakresu kultury i oświaty – zwrócił się do członków komisji budżetowej wicestarosta Mirosław Drzazga omawiając efekty współpracy powiatu z partnerami zagranicznymi w 2011 roku.

07 marca 2012
Informacje ogólne

Turniej Kręglarski

W miłej, sportowej atmosferze przebiegał marcowy V Turniej Kręglarski w Pleszewie. Wśród uczestników spotkania znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Jarocina. 

07 marca 2012
Informacje ogólne

Wkrótce ruszają prace na Bema

12 marca rozpoczną się prace związane z budową – wydłużeniem ulicy Bema wraz z budową miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie prosi mieszkańców o nie parkowanie samochodów wzdłuż bloków 33,35,37 od dnia rozpoczęcia robót do ich zakończenia.

06 marca 2012
Informacje ogólne

Polityczno - dziennikarski patronat

Wszechstronną współpracę pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  zapowiedziano w porozumieniu podpisanym 1 marca 2012 roku przez szkołę i uczelnię. Uniwersytet objął patronatem licealne klasy humanistyczne z warsztatami dziennikarskimi.

06 marca 2012
Informacje ogólne

Łączymy sie w bólu...

Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i poszkodowanymi w tragicznej katastrofie kolejowej, która wydarzyła się  w okolicach Szczekocin w województwie śląskim.

Z wyrazami najgłębszego współczucia

Starosta Jarociński - Mikołaj Szymczak

Przewodniczący Rady Powiatu - Jarosław Łukasiewicz

05 marca 2012
Informacje ogólne

Za zmianą granic powiatu

Uczestnicy konsultacji społecznych jednogłośnie opowiedzieli się za zmianą granic  administracyjnych powiatu jarocińskiego. Konsultacje przeprowadzono 28 lutego w Sierszewie (gm. Żerków).

05 marca 2012
Informacje ogólne

Starostowie debatowali o oświacie i ratownictwie medycznym

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wzięli udział w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się w Gnieźnie.

05 marca 2012
Informacje ogólne

Mój domowy regał z książkami

„Mój domowy regał z książkami” – pod takim hasłem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin organizuje konkurs fotograficzny. Zadaniem uczestników jest przygotowanie fotografii, która w ciekawy, nietypowy sposób przedstawia regał z książkami. Zdjęcia należy dostarczyć do biblioteki w terminie do 31 marca 2012 roku. W maju tego roku prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w holu Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Więcej informacji na stronie www.bibliotekajarocin.pl.

05 marca 2012
Informacje ogólne

52. rocznica śmierci gen. Taczaka

W 52. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka złożono kwiaty pod jego pomnikiem w Mieszkowie.

05 marca 2012
Informacje ogólne

Uczcili pamięć "Żołnierzy wyklętych"

Przedstawiciele organizacji kombatanckich wraz z delegacjami samorządowców powiatu i gminy Jarocin oddali hołd wojskowym i osobom należących do służb cywilnych Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano 1 marca pod tablicą przy ul. Paderewskiego w Jarocinie, poświęconą „Mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej uczestnikom walk z komunizmem i faszyzmem o wolną Polskę chwała 1939-1989”.

01 marca 2012
Informacje ogólne

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów nieczynne

Informujemy, że do 2 marca 2012r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61  851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

27 lutego 2012
×