otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Program obchodów majowych

Przed nami długi majowy weekend, podczas którego będzie można wziąć udział w obchodach świat państwowych i imprezach im towarzyszących. Szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie.

25 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Starosta na Konwencie

Wczoraj starosta jarociński Mikołaj Szymczak uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, które odbyło się w Krotoszynie.

25 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Jubileusz jarocińskiego PTTK

Ścieżki turystów z PTTK zazwyczaj biegną w różnych kierunkach. 21 kwietnia spotkały się w jednym miejscu, by świętować wspaniały jubileusz jarocińskiego oddziału turystycznej organizacji.

24 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Jarociniacy najlepsi!

Jagoda Kanafa – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w finale regionalnym XII Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

24 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Literacki talent z "ogólniaka"

Katarzyna Kebernik – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie została wyróżniona w XXXIII Konkursie Literackim Szkół Ponadgimnazjalnych Zielone Pióra 2012. Jarocinianka, jako jedyna otrzymała wyróżnienie zarówno w kategorii prozy, jak i poezji.

24 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Nieczynna biblioteka w Jarocinie

Do 6 maja będą nieczynne wypożyczalnia, czytelnia i oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin (w siedzibie głównej, w parku). Przerwę zaplanowano z powodu wymiany okien.

23 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Podwójne zwycięstwo

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach zajęli drużynowo i indywidualnie I miejsce w XVIII edycji finału regionalnego konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Ostrowie Wielkopolskim. 

23 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Starostowie apelują do rządu

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w obradach XV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Spotkanie odbyło się w połowie kwietnia w Ossie koło Rawy Mazowieckiej.

23 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Milion dla "dwójki"

„Znajdę pracę po szkole zawodowej” to projekt, który od września 2012 roku będzie realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

20 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Współpraca z degustacją w tle

Żywię nadzieję, że dzisiejsze spotkanie da nam możliwości do nawiązania szerokiej dyskusji, która zaowocuje daleko idącą współpracą – mówił starosta Mikołaj Szymczak w trakcie spotkania z przedsiębiorcami branży spożywczej z terenu Powiatu Jarocińskiego, które odbyło się w piątek w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

18 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Katyń - Smoleńsk. Pamiętamy!

Przedstawiciele władz samorządowych, delegacji kombatanckich, wojska, młodzieży, mieszkańcy powiatu jarocińskiego oddali dziś hołd ofiarom stalinowskiego reżimu. Obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 72. rocznicę drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir.

13 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Wywalczyły indeksy i stypendium

Uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie otrzymały wyróżnienie w I edycji Olimpiady Wiedzy Menadżerskiej „Business Cases Competition – Wielkopolska 2012”.  Podczas uroczystej gali, która odbyła się w marcu w auli  Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, dziewczęta odebrały nagrodę w postaci indeksów na  Filologię Angielską wraz ze stypendium w wysokości półrocznego czesnego.

13 kwietnia 2012
×