otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ogłoszenie o II przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w drugim przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3, rok produkcji 2004. Stan idealny. Cena wywoławcza - 24 tys.zł. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 17 i 18 marca w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.  

11 marca 2011
Informacje ogólne

1,3 mln zł dla powiatu jarocińskiego

Zniszczone w ubiegłym roku podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych na Prośnie drogi powiatowe Kretków – Lisewo oraz Kretków – Chwałów zostaną wyremontowane dzięki dotacji rządowej, jaką otrzyma samorząd powiatu jarocińskiego. Wczoraj sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht odebrał promesę finansową przyznaną na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

10 marca 2011
Informacje ogólne

Elastyczność oraz bezpieczeństwo zatrudnienia w Jarocinie

Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych organizuje w Jarocinie, w dniach 22 i 24 marca br., spotkanie połączone z warsztatem w ramach Projektu Flexcore promującego flexicurity, czyli elastyczność oraz bezpieczeństwo na wielkopolskim rynku pracy. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu do Hotelu-Restauracji Kasyno w Jarocinie. 

 

10 marca 2011
Informacje ogólne

Tegoroczni laureaci konkursów i olimpiad

W styczniu i w lutym br. utalentowana młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego, w tym młodzi twórcy literatury, pasjonatka poezji romantycznej oraz znawcy faktów historycznych, nauki o żywieniu i tematyki pożarniczej, zostali nagrodzeni za swoje umiejętności i wiedzę podczas szkolnych, powiatowych i regionalnych konkursów.  07 marca 2011
Informacje ogólne

Powstańcze muzeum w Mieszkowie

W barokowym dworku w Mieszkowie ma powstać regionalne muzeum Powstania Wielkopolskiego. 2 marca, w 51. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy powstania, miejscowe stowarzyszenia powołały Społeczny Komitet Odnowy Dworku i Organizacji Muzeum. Inicjatywę popierają przedstawiciele powiatowych i miejskich władz samorządowych. 

07 marca 2011
Informacje ogólne

Zmiana numeu telefonu infolinii dla konsumentów

Od 1 marca 2011r. zmienił się numer infolinii dla konsumentów. 

Nowy numer bezpłatnej infolinii konsumenckiej to:

800 007 707 


 

04 marca 2011
Informacje ogólne

Oddali hołd Taczakowi

2 marca w 51. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka, władze powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin oddały hołd pierwszemu głównodowodzącemu Powstaniem Wielkopolskim składając kwiaty na jego grobie w Poznaniu. 

03 marca 2011
Informacje ogólne

Jesteśmy razem

Już po raz dziesiąty  Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie była gospodarzem Turnieju Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski. Do jubileuszowych zawodów zgłosiło się ponad 50 uczestników z całego Powiatu Jarocińskiego.


03 marca 2011
Informacje ogólne

"Drzwi otwarte" w Tarcach

Około 300 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego odwiedziło 25 lutego br. Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Oprócz zwiedzania szkoły na młodzież czekało wiele atrakcji, które umiliły ten dzień. Szkoła w Tarcach ponownie „otworzy drzwi” dla gimnazjalistów w sobotę 19 marca br.01 marca 2011
Informacje ogólne

Integracyjne spotkanie z "Jedynką"

Do bajkowej krainy "Smerfolandii" zaprosili uczniowie jarocińskiej „Jedynki” dzieci z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tradycyjny „Balik Integracyjny” odbył się w auli szkoły 16 lutego br. Zaproszeni goście wnieśli z sobą wiele uśmiechu i optymizmu. Gospodarze zadbali o oprawę muzyczną, konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Wspólnej zabawie przez cały czas towarzyszył dobry humor!  

 

01 marca 2011
Informacje ogólne

"Dwójka" otwarta dla gimnazjalistów

Ponad pięciuset gimnazjalistów odwiedziło w ubiegłym tygodniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podczas „dni otwartych” szkoły. W dniach 18 i 19 lutego br. uczniowie mieli możliwość zwiedzania szkolnych pracowni oraz uczestniczenia w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach. 


25 lutego 2011
Informacje ogólne

Hity z Jarocina

W niedzielę 20 lutego w Auli UAM odbyła się tegoroczna gala wieńcząca siedemnasty konkurs HIT w Wielkopolsce. Ponad setka laureatów odebrała nagrody z rąk starostów oraz Wicemarszałka Wielkopolski Leszka Wojtasiaka i Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Paci.  Nie sposób nie pochwalić się tym, że nasi laureaci zdominowali tegoroczną uroczystość, aż pięć zaszczytnych statuetek przypadło jarocińskim przedsiębiorcom i samorządowcom – podkreślił w trakcie czwartkowej sesji powiatowej, osobiście składając gratulacje zdobywcom Hitów, starosta Mikołaj Szymczak.


25 lutego 2011
×