otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Starosta na konwencie

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się 1 lipca 2011 roku w Poznaniu. Włodarze powiatów m.in. wysłuchali informacji z bieżącej działalności Zarządu Województwa Wielkopolskiego, zapoznali się z aktualną sytuacją na wielkopolskim rynku pracy, omówili temat pobierania opłat za wydanie dzienników budowy oraz problem reorganizacji wymiaru sprawiedliwości.

06 lipca 2011
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Władysław Bierła, Tomasz Klauza i Janusz Wojtczak zostali uhonorowani statuetkami „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Uroczystego wręczenia wyróżnień starosty dokonali Mikołaj Szymczak - starosta jarociński i Jarosław Łukaszewicz -przewodniczący rady powiatu, jednocześnie przewodniczący kapituły konkursowej.

05 lipca 2011
Informacje ogólne

Złoto dla Jana Jajora

Jan Jajor - radny Rady Powiatu Jarocińskiego został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie, które wręczył Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek jest dowodem na dostrzeganie prowadzonej przez Jana Jajora działalności społecznej i podejmowanych inicjatyw mających na celu pielęgnowanie tradycji patriotycznych.

Do gratulacji dołączyli się samorządowcy powiatowi podczas sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się 30 czerwca 2011 roku. Dzięki Pana pomocy udało się zorganizować wiele wspaniałych uroczystości, na których goście i mieszkańcy czuli się wyjątkowo, a przede wszystkim w szczególny sposób poznawali historię – dziękował Janowi Jajorowi starosta Mikołaj Szymczak.

05 lipca 2011
Informacje ogólne

Szkolenia Młodzieżowych Liderów Zdrowia

W kolejnym cyklu szkoleń w ramach projektu edukacyjnego "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - Kontra HIV" udział wzięła 22 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie HIV i AIDS wśród młodzieży powiatu jarocińskiego oraz szeroko pojęta profilaktyka.


28 czerwca 2011
Informacje ogólne

Bezpłatna mammografia

Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Jarocin. Między 27 czerwca a 8 lipca na rynku w Jarocinie stanie mammobus, w którym zostaną przeprowadzone badania.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

Żerków czeka na rowerzystów

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z najlepszymi weź udział w Pucharze Wielkopolski w kolarstwie górskim, który zostanie rozegrany 3 lipca  na terenie przy Wieży Telewizyjnej w Żerkowie. Dla kibiców i osób towarzyszących organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonać mailowo: biuro@mtbsroda.pl lub osobiście w dniu zawodów o godz. 8.30.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

Usportowiony "Ogólniak"

Zespół Szkół Ogólnokształcących z Jarocina zajął trzecie miejsce w tegorocznej rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce. Od pięciu lat jarociński „Ogólniak” nie wychodzi z szóstki najlepszych szkół województwa.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

Wszystko na ludowo

Muzyka ludowa, taniec i śpiew nie tylko polskie ale również gruzińskie, serbskie, węgierskie, słowackie i czeskie królować będą na Ziemi Jarocińskiej za sprawą już XIV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Tradycyjnie, w trakcie imprezy będzie można podziwiać dorobek lokalnych artystów, którzy swoje prace zaprezentują na X Wystawie Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

O ochronie środowiska dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w szkoleniu na temat obowiązków wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Organizatorem spotkania był Cech Rzemiosł Różnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Do Gruzji z jarocińskim doświadczeniem

Cieszy nas, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, którzy już niebawem będą stawiać pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych działań. Jesteśmy zaszczyceni, że spośród wielkopolskich samorządów zdecydowaliście się Państwo odwiedzić powiat jarociński – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak witając delegację urzędników z Gruzji, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą jarocińskiego starostwa ale również zobaczyć efekty tejże pracy, czyli inwestycje, na których realizację udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Integracja polsko - niemiecka

Młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięła udział w kolejnym seminarium tematycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka w Tarcach i niemiecką organizację BBL z Brandenburgii. Spotkanie odbyło się w Ślesinie nad jeziorem. 

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Remonty w "ogólniaku"

13 firm zainteresowanych było remontem dachu sali gimnastycznej i łącznika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Najwyższa kwota zaoferowana w przetargu opiewała na blisko 200 tys. zł. Firma "IZOTECH" z Sulechowa wykona zadanie za 129 tys. zł.

22 czerwca 2011
×