Uzależnienia w fotografii

Każdy, kto ukończył 18 a nie przekroczył jeszcze 25 lat, mieszka bądź uczy się na terenie Wielkopolski może wziąć udział konkursie fotograficznym dotyczącym uzależnień. Konkurs pod hasłem: „Uzależnienia – nie bądź obojętny!” organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Masowe sprzątanie powiatu

Jak co roku, i tym razem - we wrześniu, będziemy mieli okazję przystąpić do wspólnego porządkowania środowiska. Masowe sprzątanie powiatu jarocińskiego - w ramach XVI edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2009” - odbędzie się 18 września.

Pieniądze na rozwój turystyki

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, dla Działania 6.1  „Turystyka”  Schemat I „Infrastruktura turystyczna”. Szacunkowa wielkość kwoty przewidzianej do rozdysponowania w konkursie wynosi 22 000 000 Euro. W ramach konkursu dofinansowanie mogą otrzymać projekty związane z budową, rozbudową i modernizacją szeroko pojętej infrastruktury turystycznej znajdującej się na terenie województwa wielkopolskiego.

15 września 2009

Kolejny konkurs w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Niedźwiady do końca września

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej w Niedźwiadach. Dzięki środkom zaoszczędzonym w przetargu oraz współpracy z gminą Jaraczewo zakres prac zostanie poszerzony o wybudowanie 120 metrowego odcinka chodnika. Kolejna powiatowa inwestycja na terenie gminy Jaraczewo ma być zrealizowana do końca września.

10 września 2009

Pamięć trwać będzie wiecznie

W minioną sobotę, 5 września mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej oddali hołd bohaterom poległym w czasie II wojny światowej. Uroczystości z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny rozpoczęły się mszą św. w jarocińskim kościele ojców Franciszkanów.

08 września 2009

Dotacja na termomodernizację

Kolejny milion złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-20013 jest w zasięgu ręki samorządowców powiatu jarocińskiego. Wniosek preselekcyjny złożony przez samorząd, a dotyczący dofinansowania prac termomodernizacyjnych obiektów zarządzanych przez powiat uzyskał wstępną akceptację Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

07 września 2009

Z rewizytą na Białorusi

Od 9 do 17 września w Gimnazjum nr 1 w Stołbcach będzie gościć 19 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.  Wymiana młodzieży jest jednym z elementów współpracy między Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim. Na przełomie marca i kwietnia tego roku młodzież z Gimnazjum nr  1 w Stołbcach i jarocińskiej „Dwójki” brała udział w projekcie „Tacy sami”, który otrzymał wsparcie finansowe z Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.  Młodzi Białorusini gościli wówczas w Jarocinie. Teraz przyszła pora na rewizytę.  Jest to pierwszy wyjazd młodzieży z Powiatu Jarocińskiego na Białoruś.  Uczniowie zwiedzą m. in. Mińsk, Mir oraz Nowogródek. Ponadto będą uczestniczyli w zajęciach integracyjnych oraz spróbują swoich sił podczas Dnia Sportu.

07 września 2009

Szkoła przyrodniczo - biznesowa w Tarcach

Od 1 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach nosi nazwę Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych.

02 września 2009

Nowoczesne boiska przy "Ogólniaku"

Z początkiem roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzbogacił się o nowy obiekt sportowy. Młodzież ma do dyspozycji nowoczesne boisko wielofunkcyjne o tartanowej nawierzchni przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa. To nie wszystko, bowiem zajęcia sportowe mogą odbywać się także na nowym boisku piłkarskim ze sztuczną trawą oraz czterotorową bieżnią o dł. 200m.

Z Jarocina na Westerplatte

Po przebiegnięciu 400 km trasy z Jarocina na Westerplatte, członkowie TKKF „Europejczyk” z Chrzana (powiat jarociński) złożyli kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.Sportowcy wyruszyli z Jarocina w niedzielę - 30 sierpnia ok. godz. 18.00. Błogosławieństwa na drogę udzielił im proboszcz parafii p.w. św. Marcina w Jarocinie ks. Dariusz Matusiak. Podczas startu zawodników wspierali również Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski oraz historyk i regionalista, także radny powiatowy Jan Jajor. Siedmiu zawodników biegło w sztafecie, by po kilkudziesięciu godzinach dotrzeć na miejsce wyprawy i oddać hołd obrońcom wybrzeża z 1939 roku. Bieg zorganizowany został w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

02 września 2009

23 tys. zł na własną firmę!

Osoby bezrobotne z terenu powiatu jarocińskiego chcące rozpocząć działalność gospodarczą mogą skorzystać z programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Realizatorem przedsięwzięcia jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich ze Środy Wielkopolskiej.