otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

KOMUNIKATY URZĘDU SKARBOWEGO

Komunikaty Naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarocinie w sprawie deklaracji PIT za 2018r. oraz zwrotu nadpłaty.

21 stycznia 2019
Informacje ogólne

BIAŁY MONTAŻ

Koniec lutego taki termin zakończenia budowy zgłosiła firma, która zajmuje się rozbudową jarocińskiego szpitala. Zaplanowane prace zewnętrzne zostały już całkowicie wykonane. Teraz ekipy robotników pracują wewnątrz budynku. Następnie pozostanie już tylko wyposażenie wszystkich oddziałów w sprzęt.

17 stycznia 2019
Informacje ogólne

SPOTKANIE WICESTAROSTY Z MIESZKAŃCAMI

13 stycznia br. Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Katarzyna Szymkowiak spotkała się z mieszkańcami miejscowości Gola (gm. Jaraczewo).

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

PORADNIA DIABETOLOGICZNA

Dobra wiadomość dla osób korzystających z Poradni dla Diabetyków w jarocińskim szpitalu. W roku 2019 będzie ona nadal funkcjonowała i przyjmowała pacjentów. Szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie zabraknie pieniędzy na badania...

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

W JAROCIŃSKIM SZPITALU

795 dzieci przyszło na świat w 2018 roku w jarocińskim szpitalu; wśród nich było 388 dziewczynki i 407 chłopców; od dwóch lat liczba rodzących się chłopców rośnie systematycznie.

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

SZACHY DRUŻYNOWE

W Poznaniu odbył się Finał Wielkopolski w Szachach Drużynowych. Reprezentacja ZSP nr 2 w Jarocinie wystąpiła tam w składzie: Weronika Spychaj, Kacper Śnieżek, Adrian Orpel i Mikołaj Witczak

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

„SNAJPERKA” I SNAJPERZY

W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie odbył się finał II Szkolnego Turnieju Strzeleckiego. Uczniowie mieli możliwość rywalizowania na nowej, w pełni zautomatyzowanej strzelnicy jarocińskiego komisariatu.

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

SZKOŁY POWIATOWE TRZYMAJĄ POZIOM!

21. finał Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”, który odbył się 10 stycznia w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

NAGRODA DLA UCZENNIC Z LO

Uczennice I Liceum im. T. Kościuszki zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” zorganizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

10 stycznia 2019
Informacje ogólne

AZBEST - DOTACJE 2019

Zarząd Powiatu Jarocińskiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji w roku 2019 na dofinansowanie kosztów związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest.

10 stycznia 2019
Informacje ogólne

MOST W MAGNUSZEWICACH - ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY

„Oddajemy dzisiaj do użytku most nad Lutynią; most, który służyć będzie nie tylko mieszkańcom Magnuszewic, ale i wszystkich okolicznych miejscowości. Most, który łączy dwie strony tej miejscowości, jednocześnie jest też ważnym szlakiem komunikacyjnym dla wszystkich okolicznych wsi. Stan techniczny mostu przed przebudową stanowił już realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu, którzy korzystali z tej przeprawy. Teraz po przebudowie nowy most jest obiektem nowoczesnym i bezpiecznym.” – mówiła m.in. Starosta Jarociński Lidia Czechak podczas oficjalnego oddawania do użytku przebudowanego mostu w Magnuszewicach.

10 stycznia 2019
Informacje ogólne

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO zostanie zwołana w dniu 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 15:00.

09 stycznia 2019
×