Z dyrektora na prezesa

Po przeprowadzeniu przez Radę Nadzorczą „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Spółka z o.o. procedury konkursowej, Zarząd Powiatu w Jarocinie zaakceptował kandydaturę Tomasza Paczkowskiego na stanowisko prezesa spółki.

Grand Prix dla przedsiębiorców

Podczas dzisiejszej sesji samorządowcy powiatu jarocińskiego pogratulowali dwóm miejscowym firmom otrzymania certyfikatu Grand Prix Wielkopolski. Wielkopolskie Oskary Jakości otrzymały Zakład Przetwórstwa Mięsnego Biegun z Jaraczewa oraz Wytwórnia Mozaiki Osiewicz z Goli. Gratulacje z rąk przewodniczącego rady, Zygmunta Meisnerowskiego oraz starosty jarocińskiego, Stanisława Martuzalskiego odebrali Piotr Biegun i Stanisław Osiewicz.

25 lutego 2010

W poszukiwaniu logistyków i weterynarzy

Instrumenty medyczne dla przyszłych weterynarzy, ciężarówki dla zainteresowanych logistyką, kanapki przygotowane przez uczniów cateringu, pokazy podnoszenia ciężarów i aerobiku to tylko niektóre atrakcje zaproponowane gimnazjalistom podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Drugą turę prezentacji oferty edukacyjnej szkoły zaplanowano na sobotę 20 marca.

O bezpiecznej żywności w Tarcach

W Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach odbył się drugi etap szkolenia z zakresu bhp w gospodarce żywnościowej. Przeprowadzili je inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp. – Andrzej Zalewski oraz KRUS – Robert Hybiak.

"Dwójka" zaprasza gimnazjalistów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie zaprasza na Dni Otwarte Szkoły, podczas których uczniowie i ich rodzice będą mogli poznać kierunki kształcenia, zwiedzić szkołę czy porozmawiać z nauczycielami.

19 lutego 2010

Czwartkowe debaty oświatowe

Przedstawiciele gmin z terenu powiatu, szefowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zostali zaproszeni przez starostę Stanisława Martuzalskiego do udziału w debacie poświęconej zagadnieniom oświaty w powiecie jarocińskim. Zależy nam na dostosowaniu oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, aspiracji młodzieży oraz poprawy stanu edukacji dorosłych – podkreśla włodarz powiatu.

18 lutego 2010

Nowa organizacja prozwierzęca

Kolejna organizacja prozwierzęca rozpoczyna swoją działalność na terenie Ziemi Jarocińskiej. Utworzona niedawno Jarocińska Grupa Vivy! jest częścią Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Akcja dla zwierząt!, która działa nie tylko w kraju, ale także w Stanach Zjednoczonych oraz w Anglii. Jej zadaniem jest propagowanie stylu życia opartego na współczuciu i empatii.

18 lutego 2010

Mistrzowie rachunkowości

Ewa Lewandowicz uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie została jedną z laureatek VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości. Finał konkursu odbył się 11 i 12 lutego w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

17 lutego 2010

Imiona miłości w "ogólniaku"

Po raz siódmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie zorganizowano „miłosny” konkurs recytatorski. Tym razem wykonawcy mieli do wyboru utwory trzech poetów: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego oraz Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

Unijna dotacja drogowa

Projekt powiatu jarocińskiego dotyczący przebudowy drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu zyskał akceptację Zarządu Województwa Wielkopolskiego a tym samym otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

17 lutego 2010

Starosta gościł potomków powstańców wielkopolskich

Przedstawiciele kilkunastu rodzin powstańców wielkopolskich wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez starostę jarocińskiego. Spotkanie, które odbyło się 16 lutego, było okazją do przekazania Wielkopolskich Krzyży Powstańczych, ufundowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego.

VII Powiatowe Zawody Chemiczne

9 lutego, w Zespole Szkól Ogólnokształcących  im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie zorganizowane zostały  coroczne  Powiatowe Zawody Chemiczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  powiatu jarocińskiego.