Festyn pełną parą

Moc atrakcji czeka wszystkich uczestników festynu kolejowego w jarocińskiej parowozowni. „Gościem specjalnym” imprezy będą pasażerowie turystycznego pociągu „Ziemianin”. Piknik rozpocznie się w sobotni poranek, 11 czerwca, o godz. 11.00.

Kolejny kilometr powiatowej drogi

Ponad 232 tys. zł kosztował remont powiatowej drogi w miejscowości Kąty. Inwestycja sfinansowana została po połowie przez samorządy powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 3 czerwca 2011 roku.

03 czerwca 2011

Otwarcie boiska sportowego i kręgielni

1 czerwca oprócz tradycyjnego Dnia Dziecka i Dnia Patrona szkoły, w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego wraz z kręgielnią. Piękny, słoneczny dzień wypełniony był zabawami, konkursami, niespodziankami. Wielkim przeżyciem dla wszystkich był moment, kiedy w niebo poszybowały kolorowe balony i śnieżnobiałe gołębie.

Geodeci wybrali nowe władze

Powiatowi geodeci z wielkopolski gościli na terenie powiatu jarocińskiego. Dwudniowe obrady odbyły się w pałacu w Witaszycach.

Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizował Zarząd Koła PZW Jarocin Miasto. Uczestnicy festynu spotkali się przy stawie na ulicy Estkowskiego w Jarocinie.

Finały na orlikach

Tegoroczny finał rejonu Poznań Teren Wschód w piłce nożnej chłopców zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zakończył się zwycięstwem drużyny Liceum Ogólnokształcącego z Wrześni. Reprezentacja jarocińskiej „Jedynki” zajęła III miejsce.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs

na kandydata na stanowisko dyrektora

Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Kościuszki 31, 63-200 Jarocin.

30 maja 2011

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs

na kandydata na stanowisko dyrektora

Zespołu Szkół Specjalnych, ul. Szubianki 21, 63-200 Jarocin.

30 maja 2011

Jarocin i Leszno podczas Polskiej Prezydencji

Pod tym hasłem przebiegał konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej i  Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, zorganizowany przez  Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Jarocin, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka i Posła na Sejm RP Łukasza Borowiaka.

27 maja 2011

Spotkanie szkoleniowe dla przedsiębiorców

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie zapraszają przedsiębiorców z terenu powiatu jarocińskiego na otwarte spotkanie szkoleniowe, w zakresie obowiązków wynikających z przepisów dot. ochrony środowiska. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2011 r. o godz. 10.30 w sali Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Barwickiego w Jarocinie.

27 maja 2011

Oficjalne otwarcie urzedu pracy i wydziału komunikacji

Symboliczne przecięcie wstęgi przed budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy i Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie zwieńczyło oficjalne otwarcie urzędów przeniesionych do nowej siedziby.

23 maja 2011

Sprawni jak żołnierze

Siódme miejsce w finale wojewódzkim zawodów sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze - 2011” zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. W rywalizacji wzięły udział najlepsze drużyny z Wielkopolski, wyłonione drogą eliminacji rejonowych.

23 maja 2011