otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

W dniu dzisiejszym w samo południe w Kaliszu zostało podpisane porozumienie ws wyposażenia jarocińskiego szpitala w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

23 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Muszą odrobić

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy spółką Budimex, a Powiatem Jarocińskim w czerwcu br. Budimex musi przeprowadzić remonty dwóch odcinków dróg powiatowych.

23 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Staże i kursy za pieniądze z funduszy europejskich

"Projekty były realizowane w Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 w Jarocinie oraz w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Staże dla uczniów ruszyły wraz z początkiem wakacji. Swoją pierwszą pracę na stażach odbywają uczniowie wielu kierunków kształcenia. Staże odbywały się w firmach różnych branży, pierwsze zawodowe doświadczenie zdobywają między innymi przyszli mechanicy, elektrycy, kucharze, specjaliści w branży hotelarskiej, fryzjerzy, weterynarze, informatycy, budowlańcy. Takie staże niewątpliwie dają uczniom możliwość zdobycia doświadczenia." - informuje Wicestarosta Mirosław Drzazga.

21 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Jest porozumienie - ratownicy wycofują wypowiedzenia

Dzisiaj o godzinie 15.30 zostało podpisane porozumienie z jarocińskimi ratownikami medycznymi kończące ich protest. Ratownicy wycofują wypowiedzenia.

21 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Nowe procedury po nawałnicach

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak wprowadził uproszczone procedury i podniósł zasiłki dla poszkodowanych przez nawałnice.

18 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Telekonferencja Wojewody w sprawie usuwania szkód po nawałnicach

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się telekonferencja, w której brał udział Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman oraz włodarze powiatów i gmin z terenu całego województwa.

17 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Spotkanie z szefem MSWiA

W Poznaniu trwa aktualnie spotkanie Szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z samorządowcami z wielkopolskich gmin najbardziej dotkniętych nawałnicami. Tematem rozmów jest pomoc poszkodowanym przez żywioł mieszkańcom. W spotkaniu biorą udział m.in.: Starosta Teodor Grobelny, Wicestarosta Mirosław Drzazga, czy Dariusz Strugała Burmistrz Jaraczewa.

16 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Jak pomagać - to realnie

„Wspólnie z Wicestarostą Drzazgą – wzięliśmy udział w zebraniu zwołanym przez burmistrza gminy Jaraczewo Dariusza Strugałę, bo właśnie na terenie tej gminy nawałnica poczyniła największe szkody, gdzie na bieżąco ustalaliśmy, co należy w pierwszej kolejności zrobić” - mówi Starosta Teodor Grobelny.

14 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Święto Wojska Polskiego

W jarocińskiej jednostce wojskowej odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji Starosta Teodor Grobelny złożył wszystkim żołnierzom najlepsze życzenia. Po zakończeniu obchodów w jednostce Dowódca ppłk Jarosław Grzesznik oraz zaproszeni goście udali się na jarociński cmentarz, by złożyć wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej.

14 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Skutki nawałnic

W związku z nawałnicą, jaka przetoczyła się przez powiat jarociński i szkodami jakie wyrządziła – Starosta Teodor Grobelny wraz z Wicestarostą Mirosławem Drzazgą – wzięli udział w obradach sztabu kryzysowego zwołanego przez Dariusza Strugałę, Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo, gdyż ta gmina została najbardziej poszkodowana na terenie Powiatu jarocińskiego. Na uwagę zasługuje także fakt, że pan Burmistrz Jaraczewa brał przez całą noc czynny udział w akcji ratowniczej koordynując działania wszystkich służb.

12 sierpnia 2017
Informacje ogólne

List otwarty Starosty do Mieszkańców Powiatu Jarocińskiego

„Przypadkowo wysłuchałem wywiadu udzielonego przez Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego w radiu oraz zapoznałem się z treścią listu do mieszkańców Goliny, którego autorem jest również pan Pawlicki, co potwierdził podpisując się jako „Wasz Burmistrz”. Treści i poglądy zawarte w wywiadzie i w liście są tendencyjne, jednostronne i mijają się z prawdą. Nie byłyby godne odniesienia się do nich, gdyby nie napastliwy ton, jakim posługuje się Burmistrz Pawlicki w stosunku do Zarządu Powiatu i członków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego jestem członkiem od wielu lat.

11 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Starosta Jarociński zawiadamia

Starosta Jarociński działając na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. oraz w oparciu o artykuły z prawa geodezyjnego i kartograficznego zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

11 sierpnia 2017
×