otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Jedynka" zaprasza na Dni Otwartej Szkoły

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie serdecznie zaprasza rodziców i uczniów klas 3 gimnazjum na Dni Otwartej Szkoły, które odbędą się w sobotę 9 marca br w godzinach 9.00 – 12.00.

07 marca 2013
Informacje ogólne

Taniej dla powiatu i wygodniej dla pensjonariuszek

Od kilkunastu miesięcy trwa dyskusja na temat przyszłości Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Dlaczego władze powiatu zamierzają przenieść DPS z Zakrzewa do Kotlina? Ile to będzie kosztowało? Wreszcie, czy utrzymanie placówki w Kotlinie będzie tańsze od obecnej – w Zakrzewie?

07 marca 2013
Informacje ogólne

Dni otwarte w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach zaprasza wszystkich uczniów trzecich klas gimnazjum na Dni Otwarte.

05 marca 2013
Informacje ogólne

Wielkanocna kwesta Z PCK

Kwesta uliczna i zbiórka darów na rzecz potrzebujących przeprowadzona zostanie w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”. Pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki dla Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie wydał starosta Mikołaj Szymczak. Akcję zaplanowano w terminie od 11 do 21 marca tego roku.

04 marca 2013
Informacje ogólne

W hołdzie gen. Taczakowi

2 marca minęła 53. rocznica śmierci gen. Stanisława Taczaka - pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji pod pomnikiem generała w Mieszkowie starosta jarociński Mikołaj Szymczak, przedstawiciele władz gminy Jarocin, służb mundurowych i lokalnych organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze. Głównym organizatorem uroczystości byli członkowie działającej w Mieszkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich.

02 marca 2013
Informacje ogólne

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy wyklętych

Delegacja Związku Więźniów Politycznych i Represjonowanych Okresu Stalinowskiego, przedstawiciele władz powiatu i gminy Jarocin oraz poczty sztandarowe szkół oddały hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Okazją ku temu był obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”. Ideę wprowadzonego w 2011 roku święta przybliżyła Lechosława Dębska – przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Dzień_Pamięci_„Żołnierzy_Wyklętych”

01 marca 2013
Informacje ogólne

Zebrali ponad 100 opakowań maskotek

Starostwo Powiatowe w Jarocinie włączyło się do akcji humanitarnej „Wielkopolska – dzieciom afgańskim”. Akcja organizowana jest przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu przy współpracy starostw powiatowych, które pełnią rolę koordynatorów na swoich terenach. W zbiórce maskotek dla dzieci z Afganistanu, na terenie powiatu jarocińskiego wzięło udział ponad 20 placówek oświatowych. Wspólnie udało się zebrać ponad 100 dużych opakowań zabawek. Starostwo Powiatowe w Jarocinie było jedynym starostwem, które rozpropagowało akcję także wśród swoich pracowników. Dziś wieczorem wojsko zawiezie zebrane zabawki do Poznania, a stamtąd trafia one drogą powietrzną do Afganistanu.

28 lutego 2013
Informacje ogólne

Przyjdź i dopinguj młode siatkarki

W najbliższą sobotę - 2 marca od godz. 10.00 do ok. 16.00 w sali gimnastycznej ZSP nr 2 przy ulicy Franciszkańskiej w Jarocinie odbędą się ELIMINACJE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT. W turnieju wystąpi 28 zespołów: TKS SIATKARZ Jarocin, SKF KS Poznań, GKS RZEMIEŚLNIK Kwilcz, KS ENERGETYK Poznań, UKS Śmigiel, UKS ZSMS FKS Malta Poznań. Mecze rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2000-"CZWÓRKI", 2001 - "TRÓJKI", 2002 - "DWÓJKI". Z klubu TKS SIATKARZ Jarocin wystartuje 6 zespołów po 2 w każdej kategorii wiekowej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do przyjścia i dopingowania dziewczynek uczęszczających do szkółek SIATKARZA.

27 lutego 2013
Informacje ogólne

Czarna książka kolorów

Jak widzą świat osoby niewidome mogły się przekonać dzieci z klasy III Zespołu Szkół w Cielczy. Zostały zaproszone na specjalną lekcję, podczas której zapoznały się z „Czarną książką kolorów” M. Cottin i R. Faria.

26 lutego 2013
Informacje ogólne

Dotacje na działania edukacyjne

Do piątku – 1 marca 2013r. można ubiegać się o dofinansowanie działań edukacyjnych w ramach konkursu ofert ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkursem objęte zostały takie zadania jak: realizacja projektów edukacyjnych z zakresu wychowania obywatelskiego, wspieranie przedsięwzięć mających na celu upowszechnienie wiedzy na temat Wielkopolski poprzez edukację regionalną dzieci i młodzieży, realizacja projektów edukacyjnych z zakresu kultury języka polskiego, ortografii polskiej i literatury.

Więcej informacji dotyczących konkursu http://bip.umww.pl/portal?id=1885453

22 lutego 2013
Informacje ogólne

Patriotyzm w różnych tonach

Mocnym akcentem, piosenką „Wychowanie” zespołu T. Love i utworem „Nie gniewaj się na mnie Polsko” zespołu  Sztywny Pal Azji w  wykonaniu uczniów rozpoczęło się spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcyjnej  Powstańców Wielkopolskich im. Generała Taczaka w Mieszkowie. Gościem uroczystości był starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

22 lutego 2013
Informacje ogólne

Link do przyszłości

Wyobraźcie sobie świat bez pieniędzy, co wtedy chcielibyście robić, kim być? Od takiej wizji rozpoczęło się spotkanie z młodym profesjonalistą, Pawłem Stempniakiem. Spotkał się on z młodzieżą z klasy Ic jarocińskiego ogólnika w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.” Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych i średnich miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

20 lutego 2013
×