Uwaga na oblodzenia dróg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami, które mogą wystąpić dzisiejszej nocy. "Od godz. 20:00 dnia 19.02.2013 r. do godz. 23:00 dnia 19.02.2013 r. przewidywany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Spowoduje on zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura wyniesie od -2°C do -1°C. Temperatura przy gruncie spadnie do -3°C" - informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego.

19 lutego 2013

Zbiórka zabawek dla dzieci afgańskich

Dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego zbierają zabawki dla poszkodowanych w czasie działań wojennych dzieci afgańskich. Do każdej zabawki dołączony zostanie liścik z pozdrowieniami lub rysunek wykonany przez darczyńcę. Akcja humanitarna „Wielkopolska – dzieciom afgańskim” organizowana jest przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przy współpracy starostw powiatowych, które koordynują akcję na terenie swoich powiatów.

19 lutego 2013

Ostrzeżenie meteo

Uwaga na intensywne opady śniegu ostrzezenie 5 grudnia.pdf ostrzezenie 5 grudnia.pdf

Ostrzeżenie meteo

Intensywne opady śniegu

Uwaga na intensywne opady śniegu od godz. 20.00 dnia 18 lutego do godz. 12.00 dnia 19 lutego.

Podziękowania dla "Jedynki"

Pamiętacie dwumetrowy Orkiestrowy Biszkopt upieczony przez uczennice klasy gastronomicznej w ZSP nr 1? Ciasto było licytowane podczas jarocińskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie? Uzyskana z licytacji kwota wsparła szczytny cel - ratowanie życia dzieci i godną opiekę seniorów. W przygotowanie okolicznościowego tortu zaangażowanych było wielu osób, którym serdeczne podziękowania złożył inicjator przedsięwzięcia, wolontariusz tegorocznej Orkiestry, starosta Mikołaj Szymczak. Na ręce wszystkich zaangażowanych w akcję specjalne podziękowania przesłał Jurek Owsiak.

18 lutego 2013

Starosta spotkał się z wójtami i burmistrzami

Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak spotkał się dziś z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu. Głównym celem narady zorganizowanej w Jaraczewie było zachęcenie włodarzy do utworzenia Jarocińskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Uczestnicy spotkania rozmawiali także o kalendarzu przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji przez poszczególne samorządy w tym roku, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

14 lutego 2013

Licealiści z Jarocina na wykładzie słynnego profesora

Wybitny specjalista w dziedzinie informatyki, wyróżniony za zasługi na rzecz promocji Polski za granicą, wystąpił przed licealistami z Jarocina. To była niezwykła lekcja. Zamiast w szkolnych ławkach uczniowie siedzieli na sali wykładowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i słuchali wykładu profesora Jana Madeya. Tysiąc pozostałych uczniów biorących udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, śledziło spotkanie „wirtualnie” w swoich szkołach.

13 lutego 2013

Jurek Owsiak dziękuje starostwu

Jurek Owsiak – prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesłał podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie za udział w 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

13 lutego 2013

Starosta pogratulował prezesowi Małyniczowi

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył serdeczne gratulacje na ręce Mariusza Małynicza - prezesa ZGO sp. z o.o. w Jarocinie z okazji pozyskania przez spółkę ministerialnej dotacji w wysokości 87 mln zł. Dzięki temu na terenie naszego powiatu powstanie najnowocześniejszy w regionie zakład obróbki odpadów - przedsięwzięcie warte 147 mln zł.

11 lutego 2013

Czujki dymu w starostwie

10 darmowych czujek dymu trafiło do kolejnych mieszkańców powiatu jarocińskiego. Tym razem urządzenia wykrywające dym można było otrzymać biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie i Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

08 lutego 2013