Można składać wnioski do nagrody

Do końca roku można zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Jarocińskiego „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Nieco dłużej, bo do 15 stycznia 2018r. można składać propozycje kandydatów do nagrody na najlepszych sportowców.

07 listopada 2017

Rozbudowa ruszyła

Prace remontowe związane z rozbudową jarocińskiego szpitala zostały rozpoczęte. Remont ruszył na początku października br. i zgodnie z podpisanym kontraktem ma zostać zakończony za niecały rok.

06 listopada 2017

W każdy wtorek w Urzędzie Skarbowym

W KAŻDY WTOREK listopada o godz. 13:00 w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

31 października 2017

Wieści Powiatu Jarocińskiego

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o god. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO" - tym razem wywiad ze Starostą Powiatu Teodorem Grobelnym.

27 października 2017

Alert pogodowy - silny wiatr

W nocy z 28 na 29 października (z soboty na niedzielę) oraz w godzinach porannych w niedzielę prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h, z północnego zachodu. .

27 października 2017

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

11 listopada br. w Wilkowyi odbędzie się „Festyn Niepodległościowy” pod patronatem Teodora Grobelnego, Starosty Jarocińskiego.

25 października 2017

Prezent dla Amazonek

Dzisiaj 24 października o godz. 12.30 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie pań z jarocińskiego Klubu Amazonek ze Starostą Powiatu Teodorem Grobelnym i Wicestarostą Mirosławem Drzazgą. W czasie spotkania na ręce prezes Klubu Amazonek Józefy Grygiel przekazany został fantom piersi ufundowany przez Starostę.

24 października 2017

Rozbudowa dużo zmieni

W najbliższych dniach rusza jedna z największych w ostatnich latach inwestycji w powiecie jarocińskim, warta ponad 8.500.000 zł, rozbudowa szpitala powiatowego. W związku z tym szpitalne laboratorium zmieni swoją lokalizację. Zmiany nastąpią za rok i podyktowane są właśnie rozbudową szpitala.

17 października 2017

Wieczorynka bez zmian

Od początku października wszystkie szpitale funkcjonujące w sieci zostały zobligowane przez Ministerstwo Zdrowia do uruchomienia tzw. „Wieczorynek”, czyli punktów nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. W przypadku Szpitala Powiatowego w Jarocinie dla pacjentów nic się nie zmieniło ”Wieczorynka” funkcjonuje tu o dawna.

17 października 2017

Patriotyczna wyprawa na Wschód

Maksima Nowak, Zuzanna Kubiak i Lilianna Mazur z ZSP nr 2 w Jarocinie wraz z młodszą aspirant Agnieszką Zaworską z jarocińskiej policji brały udział od 2 do 8 października w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś i Ukrainę. Wyjazd był nagrodą dla laureatów konkursu „Policjant w służbie historii”, organizowanego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej.

16 października 2017

2018 będzie Rokiem Powstania Wielkopolskiego

„Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 stało się wielkim triumfem Polaków dążących do wyzwolenia się spod pruskiej niewoli. To dzięki bohaterskiemu zrywowi –- powstańców wielkopolskich 1918/1919 roku na których czele stali major Stanisław Taczak i gen. Józef Dowbor-Muśnicki, twórcy Armii Wielkopolskiej, dzięki ich determinacji oraz hojnej daninie krwi, prawie cała Wielkopolska włączona została z powrotem do odradzającej się Rzeczypospolitej. (…)” – czytamy m.in. w projekcie uchwały sejmowej

16 października 2017

Informator Powiatowy - rzetelnie i bez przekłamań

Pod koniec września i na początku października do Państwa domów został dostarczony "Informator Powiatowy", w którym Zarząd Powiatu Jarocińskiego przekazuje informacje o swoich planach i działaniach.

13 października 2017