otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Położne na złoty medal!

Położne z Powiatu Jarocińskiego walczą o tytuł "Położnej na medal" Zagłosuj i doceń ich pracę!

14 lipca 2016
Informacje ogólne

Oferta edukacyjna Powiatu Jarocińskiego!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Powiatu Jarocińskiego w krótkim materiale wideo!

12 lipca 2016
Informacje ogólne

Rockowe prężenie muskuł podczas Jarocin Festiwal 2016

Jarocin Festiwal 2016 już na kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem bram rozgrzewał emocje do czerwoności. Teraz, kilka dni po tym jak ogromna scena została złożona, a tysiące fanów muzyki opuściło już Jarocin, nadszedł czas na podsumowanie jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń na mapie Polski.

12 lipca 2016
Informacje ogólne

Nietypowa wizyta w Starostwie Powiatowym

"Każdy chciałby być Starostą..." - mówiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, które w ramach półkolonii odwiedziły wczoraj jarocińskie starostwo.

07 lipca 2016
Informacje ogólne

Kolejny sukces! Droga Witaszyczki-Zakrzew będzie remontowana w całości.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wyraził zgodę na rozszerzenie zakresu remontu drogi Powiatowej Witaszyczki - Zakrzew, aż do granicy Powiatu Jarocińskiego. Wielkie starania Starosty Bartosza Walczaka oraz całego Zarządu Powiatu Jarocińskiego zaowocowały pozyskaniem dodatkowego finansowania na dokończenie rozbudowy tej drogi.

06 lipca 2016
Informacje ogólne

Jarocin Festiwal 2016 już w tym tygodniu!

Kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, kilkanaście gwiazd muzyki, kilka dni wspaniałej atmosfery czyli już w czwartek startuję Jarocin Festiwal 2016! Zapoznajcie się z garścią niezbędnych informacji dla każdego uczestnika Festiwalu.

05 lipca 2016
Informacje ogólne

Droga Twardów - Kurcew gotowa do użytku!

Droga Twardów - Kurcew już przejezdna! Mieszkańcy okolicznych terenów już mogą korzystać z nowej trasy łączącej te dwie miejscowości.

05 lipca 2016
Informacje ogólne

Podejrzana przesyłka w Urzędach

Ewakuowano Sekretariat Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Przyczyną zdarzenia była przesyłka z nieokreśloną białą substancją w formie proszku, która została dostarczona urzędnikom w spreparowanej kopercie.

05 lipca 2016
Informacje ogólne

Zostań dawcą szpiku!

Już po raz trzeci w trakcie jarocińskiego festiwalu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcja rozpocznie się w czwartek ( 7 lipca) , a zakończy w sobotę (9 lipca). Wolontariusze będą rejestrować przed głównym wejściem na pole festiwalowe w godzinach od 15:00 do 20:00.

04 lipca 2016
Informacje ogólne

Uwaga! Konkurs!

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu ogłosił konkurs na dofinansowanie realizacji projektów! Do pozyskania od 50.000zł w górę!

29 czerwca 2016
Informacje ogólne

Uczniowie z Powiatu Jarocińskiego na Lekcji Historii w Belwederze

W Belwederze odbyła się we wtorek ostatnia w tym roku szkolnym okolicznościowa lekcja dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, poświęcona tematyce roku 1956 i wydarzeń, jakie miały miejsce w czerwcu w Poznaniu oraz na jesieni w Budapeszcie. Gospodarzem lekcji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

24 czerwca 2016
Informacje ogólne

28 czerwca zawyją syreny

W związku z uroczystymi obchodami 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz inicjatywą Prezydenta Poznania, dotyczącą upamiętnienia wydarzeń, będących pierwszym zrywem niepodległościowym w powojennej Polsce, informujemy, że dnia 28 czerwca 2016 roku o godzinie 6.30 odbędzie się głośna próba syren.

24 czerwca 2016
×