otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Wczoraj 9 listopada na jarocińskim rynku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości poprzedzony mszą świętą w kościele p.w. Chrystusa Króla.

10 listopada 2017
Informacje ogólne

19 Dni Przeciwko Przemocy

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie bierze udział w międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

09 listopada 2017
Informacje ogólne

Modernizacja CEPiK - zmiany godzin urzędowania

Modernizacją Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK2.0)

08 listopada 2017
Informacje ogólne

Erasmus - warsztaty szkoleniowe

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+.? Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

07 listopada 2017
Informacje ogólne

Można składać wnioski do nagrody

Do końca roku można zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Jarocińskiego „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Nieco dłużej, bo do 15 stycznia 2018r. można składać propozycje kandydatów do nagrody na najlepszych sportowców.

07 listopada 2017
Informacje ogólne

Rozbudowa ruszyła

Prace remontowe związane z rozbudową jarocińskiego szpitala zostały rozpoczęte. Remont ruszył na początku października br. i zgodnie z podpisanym kontraktem ma zostać zakończony za niecały rok.

06 listopada 2017
Informacje ogólne

W każdy wtorek w Urzędzie Skarbowym

W KAŻDY WTOREK listopada o godz. 13:00 w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

31 października 2017
Informacje ogólne

Wieści Powiatu Jarocińskiego

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o god. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO" - tym razem wywiad ze Starostą Powiatu Teodorem Grobelnym.

27 października 2017
Informacje ogólne

Alert pogodowy - silny wiatr

W nocy z 28 na 29 października (z soboty na niedzielę) oraz w godzinach porannych w niedzielę prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h, z północnego zachodu. .

27 października 2017
Informacje ogólne

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

11 listopada br. w Wilkowyi odbędzie się „Festyn Niepodległościowy” pod patronatem Teodora Grobelnego, Starosty Jarocińskiego.

25 października 2017
Informacje ogólne

Prezent dla Amazonek

Dzisiaj 24 października o godz. 12.30 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie pań z jarocińskiego Klubu Amazonek ze Starostą Powiatu Teodorem Grobelnym i Wicestarostą Mirosławem Drzazgą. W czasie spotkania na ręce prezes Klubu Amazonek Józefy Grygiel przekazany został fantom piersi ufundowany przez Starostę.

24 października 2017
Informacje ogólne

Rozbudowa dużo zmieni

W najbliższych dniach rusza jedna z największych w ostatnich latach inwestycji w powiecie jarocińskim, warta ponad 8.500.000 zł, rozbudowa szpitala powiatowego. W związku z tym szpitalne laboratorium zmieni swoją lokalizację. Zmiany nastąpią za rok i podyktowane są właśnie rozbudową szpitala.

17 października 2017
×