otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Najważniejsza decyzja gimnazjalisty

Już niebawem uczniowie trzecich klas gimnazjów staną przed niełatwą decyzją wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a co za tym idzie zawodu, który w przyszłości pozwoli im utrzymywać rodzinę i realizować życiowe zamierzenia. Jedną z inicjatyw, która ma ułatwić wybór są organizowane od sześciu lat Targi Edukacyjne Powiatu Jarocińskiego.

03 marca 2008
Informacje ogólne

Marszałek otworzył jarociński punkt WRPO

Od 1 lutego w jarocińskim starostwie funkcjonuje jeden z dziesięciu Punktów Informacyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jarociński punkt został oficjalnie otwarty przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Przyjazd przedstawiciela Zarządu Województwa Wielkopolskiego do Jarocina był okazją do przybliżenia władzom wojewódzkim trzech projektów unijnych, które powiat jarociński zamierza złożyć do WRPO. Pierwszy to budowa drogi Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska, drugi – budowa sali gimnastycznej przy ZSP nr 2 w Jarocinie, trzeci – wyposażenie nowej części szpitala powiatowego (projekt złoży Szpital Powiatowy w Jarocinie). Pierwsza tura konkursów rozpoczęła się 25 lutego, o czym informowaliśmy kilka dni wcześniej.

03 marca 2008
Informacje ogólne

Pierwsze konkursy w ramach WRPO na lata 2007-2013

    25 lutego br. rozpoczynają się pierwsze konkursy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

więcej

25 lutego 2008
Informacje ogólne

Hit dla Jarociniaka

Jarocińska Firma BOSCH Service Elektromechanika Pojazdowa Jacka Sopniewskiego została wyróżniona w Konkursie Gospodarczo – Samorządowy HIT Wielkopolski 2007. Uznanie kapituły zyskała dzięki świadczeniu wysokiej jakości usług w zakresie diagnostyki i naprawy elektroniki w pojazdach samochodowych.

21 lutego 2008
Informacje ogólne

"Miłość niejedno ma imię..."

Adrianna Kardas uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie zajęła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…”. O zwycięstwie przesądziła doskonała interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa”.

19 lutego 2008
Informacje ogólne

Projektują salę przy "Dwójce"

Trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowej sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Dokumentację przygotowuje Pracownia Projektowa Architektoniczno – Budowlana mgr inż. arch Przemysław Sturgólewski z Kalisza, która została wybrana w drodze przetargu. Projekt ma być gotowy do końca lutego.

19 lutego 2008
Informacje ogólne

Za tłusto, za słodko i za leniwie

    Profilaktyka chorób układu krążenia oraz profilaktyka chorób nowotworowych zdominowały ubiegłoroczne działania Starostwa Powiatowego w Jarocinie w zakresie promocji zdrowia. Bezpłatne i ogólnodostępne badania zafundowane przez powiat potwierdziły tezę, że jemy za tłusto i za słodko, spożywamy mało ryb, warzyw i owoców, a przede wszystkim prowadzimy zbyt leniwy tryb życia.

15 lutego 2008
Informacje ogólne

Batalion "jarociński"

Starosta Stanisław Martuzalski zwrócił się z prośbą do dowódcy 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych ppłk Mariusza Poczekaja o rozważenie możliwości wystąpienia do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o dodanie do obecnej nazwy batalionu przydomku „jarociński”. Zdaniem władz powiatowych działanie to jeszcze bardziej scali wieloletnie związki mieszkańców powiatu ze stacjonującym w Jarocinie wojskiem.

14 lutego 2008
Informacje ogólne

Budżet pod inwestycje

    Drogownictwo i oświata to główne kierunki działań zapisane w budżecie powiatu jarocińskiego na rok 2008. Największym przedsięwzięciem będzie przebudowa drogi powiatowej Jarocin - Żerków - Śmiełów - Ruda Komorska.

13 lutego 2008
Informacje ogólne

Inauguracja obchodów w Jarocinie?

    W 2008 roku przypada 90. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - jedynego zrywu niepodległościowego na terenie zaborów, który zakończył się zwycięstwem. Historyczne wydarzenia z 1918 roku, które miały miejsce w Jarocinie, odegrały istotną rolę w przebiegu powstania.

13 lutego 2008
Informacje ogólne

Konsumencie, nie daj się!

    W 2007 roku Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Jarocinie udzielił 329 porad i pomocy prawnej. W stosunku do roku poprzedniego ilość podejmowanych spraw wzrosła dwukrotnie.

13 lutego 2008
Informacje ogólne

Szubianki z EkoFunduszu

Kolejne środki z EkoFunduszu zasilą budżet powiatu jarocińskiego. Tym razem wspólnie ze Spółdzielnią Inwalidów „Współpraca” powiat zabiegał o dotację na termomodernizację budynków przy ul. Szubianki. EkoFundusz zrefunduje blisko 50% wartości inwestycji, która ma kosztować ponad 1,3 mln zł.

12 lutego 2008
×