otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Po karetkę pod 999

Jeśli będziesz zmuszony wezwać karetkę pogotowia na terenie powiatu jarocińskiego najlepiej dzwoń pod numer 999. Kiedy jednak nie będziesz potrafił zdefiniować zagrożenia w wymiarze trzech numerów alarmowych: pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji, wybierz numer 112. Informacje o zaistniałych zdarzeniach kierowane na ten numer przekazane zostaną do odpowiednich służb ratowniczych.

07 maja 2008
Informacje ogólne

Zarząd rozliczony

Szesnastoma głosami „za” radni powiatowi udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu w Jarocinie. Rozliczenie ubiegłorocznej działalności nastąpiło na kwietniowej Sesji Rady Powiatu. W 2007 roku powiatowy budżet zasilił przede wszystkim zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla jarocińskiego szpitala, inwestycje i remonty realizowane w szkołach i placówkach oświatowych powiatu oraz w drogownictwie. Ogółem dochody powiatu w 2007 roku wykonano w wysokości 47.662.569,44 zł, a wydatki w wysokości 43.268.895,29 zł. Różnica w kwocie 4.393.674,15 zł stanowi wykonaną nadwyżkę budżetową za rok 2007.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Pożegnanie dowódcy

Wczoraj ppłk Mariusz Poczekaj, dotychczasowy dowódca 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych w Jarocinie pożegnał się ze sztandarem batalionu. Z Jarocina Mariusz Poczekaj będzie wyjeżdżał nie tylko z ogromnym bagażem wspomnień ale i z awansem do rangi pułkownika, decyzją podjętą przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W maju pułkownik Poczekaj obejmie funkcję Komendanta 21 Centralnego Poligonu Lotniskowego w Nadarzycach.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Wicepremier o powiatach

Wybór nowego prezesa zarządu Związku Powiatów Polskich oraz podjęcie kilkunastu stanowisk dotyczących poprawy funkcjonowania samorządów powiatowych to główne pokłosie XI Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich. Podczas zjazdu samorządowcy powiatowi mieli także okazję zapoznać się z działaniami rządu związanymi z planowaną i realizowaną decentralizacją państwa.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Nowoczesny tomograf

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego nie muszą już jeździć do sąsiednich powiatów na badania tomograficzne. Specjalistyczna aparatura diagnostyczna, o której wiele placówek medycznych wciąż może jeszcze tylko marzyć, od tygodnia pracuje w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie. W nowo otwartym Centrum Diagnostyki Obrazowej znajdują się trzy pracownie: tomografii komputerowej, rentgenowska i USG. Obok tomografu do centrum trafiły także nowe aparaty USG i RTG. Ten ostatni zastąpił wysłużony sprzęt, który przepracował w jarocińskim szpitalu aż 24 lata.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Apel Starosty Jarocińskiego

    Od 2004 roku dzień 2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przez wiele lat Polski Ludowej, właśnie tego dnia, po 1-majowym Święcie Pracy zdejmowano biało-czerwone flagi by nie były eksponowane 3. maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji.
    Zwracam się z prośbą do mieszkańców powiatu jarocińskiego byśmy 2. maja, wspólnie podjęli próbę przywrócenia pięknej tradycji wywieszania biało-czerwonej flagi przy swoich domach i pozostawili je na czas Narodowego Święta Konstytucji 3. Maja.

28 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Juniorzy biznesu

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zajęła trzecie miejsce w konkursie „Biznes Junior 2008”.

18 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Potomek Poniatowskich w Górze

W niedzielę, 13 kwietnia książę Guillaume de Louvencourt, mieszkający we Francji potomek rodu Poniatowskich, gościł na terenie powiatu jarocińskiego. Książę spotkał się z dziećmi z Domu Dziecka w Górze, które w ubiegłym roku przebywały na wakacjach we Francji.

15 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Twój głos w organizacji obchodów Powstania Wielkopolskiego

    Dobiegają końca prace związane z przygotowaniem kalendarza imprez w ramach obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. To ostatni moment, by zgłosić inicjatywę, która jeszcze może zostać ujęta w powiatowym projekcie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w pracach naszego komitetu – zachęca starosta Stanisław Martuzalski, przewodniczący Powiatowego Komitetu Obchodów.

10 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Mini Igrzyska w Jarocinie

Chiński maraton, gazeciarz, sadzenie ryżu, wyścig smoków i wyścigi rydwanów to tylko kilka z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Mini Igrzyska ruszyły kilka tygodni temu, a ich kulminację zaplanowano na 14 czerwca 2008 roku.

10 kwietnia 2008
Informacje ogólne

68. rocznica zbrodni katyńskiej

W 68. rocznicę dokonania zbrodni katyńskiej władze powiatu i gminy Jarocin, wspólnie z przedstawicielami organizacji kombatanckich złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą uczestników walk z komunizmem i faszyzmem.

09 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Pomóżmy Klaudii

    Rodzice 15-letniej Klaudii z Wysogotówka (gm.Kotlin) zwracają się z ogromną prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy przeznaczonych na leczenie i rehabilitację chorej córki. Klaudia urodziła się z zespołem wad wrodzonych: asymetrią twarzy i tułowia, zanikiem mięśnia piersiowego, uszkodzeniem układu nerwowego, zaburzeniami odporności, upośledzeniem umysłowym. Dziewczynka od urodzenia wymaga ciągłej rehabilitacji. Dzięki niej - chodzi. Niestety leczenie prowadzone w domu nie wystarcza, dlatego Klaudia w miarę możliwości wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. Dwutygodniowy turnus kosztuje około trzech tysięcy złotych, dlatego rodzice Klaudii zwracają się z prośbą o wsparcie leczenia córki.

09 kwietnia 2008
×