otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

OWOCNE ROZMOWY

W środę, 17 maja w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu odbyło się spotkanie dotyczące kolejnych inwestycji drogowych planowanych do realizacji na terenie Powiatu Jarocińskiego. W spotkaniu ze strony GDDKiA wziął udział dyrektor oddziału poznańskiego Marek Napierała, a ze strony powiatu jarocińskiego – starosta Teodor Grobelny, członek zarządu powiatu Zbigniew Kuzdżał i przedstawiciele referatu dróg powiatowych Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

22 maja 2017
Informacje ogólne

Konkursowe eksperymenty fizyczne

50 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w piątej edycji konkursu na Ciekawe Doświadczenie Fizyczne zorganizowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

22 maja 2017
Informacje ogólne

Dzień Strażaka

- Odwaga, sprawność, odpowiedzialność i chęć niesienia pomocy potrzebującym – to cechy, które charakteryzują każdego strażaka - podkreślił starosta Teodor Grobelny w trakcie uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

18 maja 2017
Informacje ogólne

„Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Dziś, w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, laureatom powiatowego etapu konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” nagrody i dyplomy wręczył wicestarosta Mirosław Drzazga.

17 maja 2017
Informacje ogólne

Międzyszkolny Konkurs Tańca

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca „Rozwiń Talent” dla uczniów niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji wzięło udział pięć zespołów.

16 maja 2017
Informacje ogólne

Wymarzone ogrody w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach już po raz trzeci był organizatorem Regionalnego Konkursu „Mój wymarzony ogród” dla uczniów gimnazjów powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych.

15 maja 2017
Informacje ogólne

PAGED starosta trzyma rękę na pulsie

Starosta Teodor Grobelny otrzymał informację z Powiatowego Urzędu Pracy w sprawie dalszych działań Urzędu Pracy dotyczących zwalnianych pracowników firmy „PAGED”. „Jak poinformował mnie pan Fengler, (dyrektor PUP w Jarocinie), zajmujący się sprawą PAGED-u pracownicy Urzędu są już po spotkaniu z Zarządem tej firmy meblarskiej, na którym ustalono m.in. kwestie warunków zwolnień. Część pracowników zgodziła się na ugodę i po otrzymaniu odprawy z firmy Paged – odejdą z tej firmy w ramach zawartego porozumienia” – stwierdza T. Grobelny.

12 maja 2017
Informacje ogólne

Jakob Steinhardt – żydowski artysta z Żerkowa

21 maja w Żerkowie rozpoczną się obchody 130-tej rocznicy urodzin Jakoba Steinhardta, których głównym elementem będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej artystę.

10 maja 2017
Informacje ogólne

Noc z Mickiewiczem

Na wszystkich, którzy noc z 20 na 21 maja zdecydują się spędzić w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, czekać będzie szereg atrakcji. Organizatorzy nocy w muzeum zaplanowali organizację wystaw, spektakle teatralne i koncerty.

09 maja 2017
Informacje ogólne

Strażacki konkurs rozstrzygnięty

Ponad 200 prac oceniła komisja powiatowego etapu XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „ 25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. 9 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego laureaci z rąk starosty Teodora Grobelnego odebrali nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

10 maja 2017
Informacje ogólne

Bądź kumplem i nie dokuczaj

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zaangażował się w ogólnopolską akcję „Bądź kumplem i nie dokuczaj”, której patronem jest Rzecznik Praw Dziecka, a honorowym ambasadorem piłkarz Jakub Błaszczykowski.

08 maja 2017
Informacje ogólne

Dzień Zwycięstwa

Samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe uczcili Dzień Zwycięstwa składając kwiaty pod pomnikiem w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

08 maja 2017
×