Przetarg na sprzedaż samochodu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3  , rok produkcji 2004. Stan idealny. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 24 i 25 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.

16 lutego 2011

Odznaczenie dla frywolitkarki z Jarocina

Eugenia Wieczorek frywolitkarka z Jarocina została odznaczona przez Prezydent RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w pracy twórczej i zasługi dla kultury ludowej. Odznaczenie przyznane 7 września 2010r. artystka otrzymała w styczniu br.

07 lutego 2011

Chemicy z "Ogólniaka" najlepsi

Piętnastu uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarocińskiego zmierzyło się w corocznych Powiatowych Zawodach Chemicznych. Rywalizację, w trakcie której uczestnicy rozwiązywali zadania z zakresu materiału dla klas biologiczno-chemicznych, zorganizowano w Liceum  Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie.

07 lutego 2011

Jarocin wyzwolony

24 stycznia 1945 roku na Ziemię Jarocińską wkroczyły wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego. Jarocin został wyzwolony przez oddziały 33 Armii dowodzonej przez gen. Wiaczesława Dimitrewicza Cwietajewa (1893-1950) oraz żołnierzy 7 Korpusu Kawalerii Gwardii. Koniec niemieckiej okupacji świętowało wówczas całe miasto.
66. rocznicę tych wydarzeń uczcili przedstawiciele organizacji kombatanckich, włodarze samorządowi oraz żołnierze z jarocińskiej jednostki wojskowej. Pod pomnikiem "Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945" w Parku Zwycięstwa zapłonęły znicze, a symboliczne wiązanki kwiatów złożyli miedzy innymi starosta Mikołaj Szymczak, wicestarosta Mirosław Drzazga i burmistrz Adam Pawlicki.

25 stycznia 2011

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową od jutra, tj. od 25 stycznia do 11 lutego br. nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Niezbędne informacje można uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 800 800 008.

24 stycznia 2011

Kolejni absolwenci szkoły policealnej w Tarcach

Dziewiętnastu słuchaczy czwartego rocznika techników BHP otrzymało w piątek 14 stycznia br. świadectwa ukończenia szkoły policealnej w Tarcach. Gratulacje absolwentom złożył członek zarządu powiatu Jan Szczerbań oraz dyrekcja i nauczyciele szkoły. Cieszę się, że szkole policealnej w Tarcach udało się spełnić Państwa oczekiwania – mówił do absolwentów dyrektor szkoły Sławomir Adamiak – sądzę, że potwierdzicie swoje kompetencje zawodowe zdając egzamin zawodowy, co najmniej tak dobrze, jak poprzednie roczniki.

19 stycznia 2011

Współpraca to podstawa

Współpraca powiatu i gmin jest podstawą do realizacji przedsięwzięć służących mieszkańcom – podkreślił Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak w trakcie spotkania z włodarzami gmin Powiatu Jarocińskiego. Celem wizyty wójtów i burmistrzów u starosty było omówienie zakresu działań, jakie samorządy planują podjąć.

18 stycznia 2011

Pierwszy LipDub już w Jarocinie

Do Jarocina dotarła już moda na tzw. lipDuby, czyli krótkie, amatorskie filmiki kręcone w jednym ujęciu. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie postanowili w ten nietypowy sposób zaprezentować swoją szkołę. Długie przygotowania – nauka tekstu piosenki, wymyślenie choreografii, przydział ról, zaowocowały powstaniem pierwszego Lipdubu w naszym mieście.

18 stycznia 2011

Nowe kierunki kształcenia w powiecie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie od września br. otwiera dwa nowe kierunki kształcenia. Będą to technik fryzjer oraz technik mechanik z przysposobieniem pożarniczym.

17 stycznia 2011

Powiat, gmina i spółdzielnia dla mieszkańców

Współpraca dominowała w naszych hasłach wyborczych, teraz pokazujemy, jaka jest dla nas ważna na wszystkich płaszczyznach działalności. To porozumienie, to pierwszy krok w kierunku jej rozwoju – stwierdził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak tuż przed złożeniem podpisu pod porozumieniem, jakie zostało zawarte pomiędzy Powiatem Jarocińskim, Gminą Jarocin i Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Jarocinie.

13 stycznia 2011

Koncert kolęd u Ojców Franciszkanów

We wtorkowy wieczór 4 stycznia br. dowódca Garnizonu Jarocin ppłk Marian Borowiak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawliki i Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak zaprosili mieszkańców na wspólne śpiewanie kolęd wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania.

12 stycznia 2011