otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Program edukacyjny "Dostrzec Innych. Pomoc humanitarna na świecie"

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie od grudnia ubiegłego roku realizował program edukacyjny z zakresu edukacji humanitarnej w ramach: Ogólnopolskiego Programu UNICEF „Dostrzec innych – pomoc humanitarna na świecie”. W programie uczestniczyło ponad 670 szkół z całej Polski. Kilkuset nauczycieli starało się uwrażliwić dzieci na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej. Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z trzema najistotniejszymi obszarami, w ramach których UNICEF organizuje pomoc humanitarną: edukacja, woda pitna, żywność.

25 lutego 2011
Informacje ogólne

Informacja o funduszach w zasięgu ręki - konsultacje w Tarcach

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem informacji na temat funduszy europejskich, na konsultacje do Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się  w niedzielę 27 lutego 2011 roku w godz. od 10:30 do 12:30 w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Na pytania zainteresowanych osób odpowiadać będą Konsultanci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie.

Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się m.in.:

- jakie są możliwości dofinansowania na rozwój lub założenie działalności gospodarczej,
- czy dany pomysł ma szansę na uzyskanie wsparcia unijnego,
- jak w poprawny sposób rozliczyć pozyskane środki unijne (etapy, procedury, wymagane dokumenty).
Zapraszamy również do kontaktu z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich (www.powiat-jarocinski.pl) zlokalizowanym w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12, 63-200 Jarocin, który udziela bezpłatnych informacji w formie spotkań indywidualnych, drogą elektroniczną, telefonicznie oraz pisemnie.

21 lutego 2011
Informacje ogólne

Napoleon powraca

W piątek, 18 lutego, ruszyła rzeczowa realizacja projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski - promocja walorów turystycznych i kulturowych regionu południowo-zachodniej Wielkopolski”, na którego realizację Powiat Jarociński wraz z partnerami  - powiatami: Gostyńskim, Kościańskim, Leszczyńskim, Średzkim i Śremskim, pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

21 lutego 2011
Informacje ogólne

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Wicestarosta Mirosław Drzazga i dyrektor szkoły Dorota Andrzejewska nagrodzili laureatów konkursu recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. W konkursie, który odbył się 15 lutego br., w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, wzięło udział czternaścioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

18 lutego 2011
Informacje ogólne

Przetarg na sprzedaż samochodu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3  , rok produkcji 2004. Stan idealny. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 24 i 25 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.

16 lutego 2011
Informacje ogólne

Odznaczenie dla frywolitkarki z Jarocina

Eugenia Wieczorek frywolitkarka z Jarocina została odznaczona przez Prezydent RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w pracy twórczej i zasługi dla kultury ludowej. Odznaczenie przyznane 7 września 2010r. artystka otrzymała w styczniu br.

07 lutego 2011
Informacje ogólne

Chemicy z "Ogólniaka" najlepsi

Piętnastu uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarocińskiego zmierzyło się w corocznych Powiatowych Zawodach Chemicznych. Rywalizację, w trakcie której uczestnicy rozwiązywali zadania z zakresu materiału dla klas biologiczno-chemicznych, zorganizowano w Liceum  Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie.


07 lutego 2011
Informacje ogólne

Jarocin wyzwolony

24 stycznia 1945 roku na Ziemię Jarocińską wkroczyły wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego. Jarocin został wyzwolony przez oddziały 33 Armii dowodzonej przez gen. Wiaczesława Dimitrewicza Cwietajewa (1893-1950) oraz żołnierzy 7 Korpusu Kawalerii Gwardii. Koniec niemieckiej okupacji świętowało wówczas całe miasto.
66. rocznicę tych wydarzeń uczcili przedstawiciele organizacji kombatanckich, włodarze samorządowi oraz żołnierze z jarocińskiej jednostki wojskowej. Pod pomnikiem "Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945" w Parku Zwycięstwa zapłonęły znicze, a symboliczne wiązanki kwiatów złożyli miedzy innymi starosta Mikołaj Szymczak, wicestarosta Mirosław Drzazga i burmistrz Adam Pawlicki.

25 stycznia 2011
Informacje ogólne

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową od jutra, tj. od 25 stycznia do 11 lutego br. nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.


Niezbędne informacje można uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 800 800 008.

24 stycznia 2011
Informacje ogólne

Kolejni absolwenci szkoły policealnej w Tarcach

Dziewiętnastu słuchaczy czwartego rocznika techników BHP otrzymało w piątek 14 stycznia br. świadectwa ukończenia szkoły policealnej w Tarcach. Gratulacje absolwentom złożył członek zarządu powiatu Jan Szczerbań oraz dyrekcja i nauczyciele szkoły. Cieszę się, że szkole policealnej w Tarcach udało się spełnić Państwa oczekiwania – mówił do absolwentów dyrektor szkoły Sławomir Adamiak – sądzę, że potwierdzicie swoje kompetencje zawodowe zdając egzamin zawodowy, co najmniej tak dobrze, jak poprzednie roczniki.

   

19 stycznia 2011
Informacje ogólne

Współpraca to podstawa

Współpraca powiatu i gmin jest podstawą do realizacji przedsięwzięć służących mieszkańcom – podkreślił Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak w trakcie spotkania z włodarzami gmin Powiatu Jarocińskiego. Celem wizyty wójtów i burmistrzów u starosty było omówienie zakresu działań, jakie samorządy planują podjąć.18 stycznia 2011
×