otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Bezpłatna mammografia

Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Jarocin. Między 27 czerwca a 8 lipca na rynku w Jarocinie stanie mammobus, w którym zostaną przeprowadzone badania.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

Żerków czeka na rowerzystów

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z najlepszymi weź udział w Pucharze Wielkopolski w kolarstwie górskim, który zostanie rozegrany 3 lipca  na terenie przy Wieży Telewizyjnej w Żerkowie. Dla kibiców i osób towarzyszących organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonać mailowo: biuro@mtbsroda.pl lub osobiście w dniu zawodów o godz. 8.30.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

Usportowiony "Ogólniak"

Zespół Szkół Ogólnokształcących z Jarocina zajął trzecie miejsce w tegorocznej rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce. Od pięciu lat jarociński „Ogólniak” nie wychodzi z szóstki najlepszych szkół województwa.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

Wszystko na ludowo

Muzyka ludowa, taniec i śpiew nie tylko polskie ale również gruzińskie, serbskie, węgierskie, słowackie i czeskie królować będą na Ziemi Jarocińskiej za sprawą już XIV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Tradycyjnie, w trakcie imprezy będzie można podziwiać dorobek lokalnych artystów, którzy swoje prace zaprezentują na X Wystawie Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego.

24 czerwca 2011
Informacje ogólne

O ochronie środowiska dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w szkoleniu na temat obowiązków wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Organizatorem spotkania był Cech Rzemiosł Różnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Do Gruzji z jarocińskim doświadczeniem

Cieszy nas, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, którzy już niebawem będą stawiać pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych działań. Jesteśmy zaszczyceni, że spośród wielkopolskich samorządów zdecydowaliście się Państwo odwiedzić powiat jarociński – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak witając delegację urzędników z Gruzji, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą jarocińskiego starostwa ale również zobaczyć efekty tejże pracy, czyli inwestycje, na których realizację udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Integracja polsko - niemiecka

Młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięła udział w kolejnym seminarium tematycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka w Tarcach i niemiecką organizację BBL z Brandenburgii. Spotkanie odbyło się w Ślesinie nad jeziorem. 

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Remonty w "ogólniaku"

13 firm zainteresowanych było remontem dachu sali gimnastycznej i łącznika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Najwyższa kwota zaoferowana w przetargu opiewała na blisko 200 tys. zł. Firma "IZOTECH" z Sulechowa wykona zadanie za 129 tys. zł.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Kostka na Wybudowanej

Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Wybudowanej w Jarocinie. Powiatowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Za realizację pierwszego samorząd zapłacił ponad 1 mln zł. Drugi etap będzie wykonany po wybudowaniu kanalizacji na pozostałej części drogi.

21 czerwca 2011
Informacje ogólne

Noc w pałacu

Już po raz trzeci jarocińska biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do nocnej zabawy i spania między regałami z książkami. Noc w Pałacu Radolińskich, która odbyła się 18 na 19 czerwca 2011 r. w Jarocinie zgromadziła 78 dzieci. 

20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Nominacja dla mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie otrzymała nominację do Nagrody Orzeł Agrobiznesu. Promotorem spółdzielni był starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który rekomendował firmę do otrzymania tego prestiżowego tytułu. O tym czy jarocińska mleczarnia otrzyma Orła Agrobiznesu przekonamy się jesienią tego roku.

20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Autokarem "Kolejorza" na wycieczkę do Poznania

Biuro Podróży Funclub rozwiązało konkurs plastyczny „Piłkarze Lecha i ich bus” skierowany do uczniów placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego. Spośród 350 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wyróżniła dwie prace, jedną z nich wykonali uczniowie klasy 2 LO c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.


20 czerwca 2011
×