otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Książki na półkach wolności

Z okazji 25. rocznicy przemian w Polsce jarocińska biblioteka przyłączyła się do akcji "Półki wolności". To inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i "Razem'89". Ma ona na celu wyeksponowanie książek, czasopism i publikacji ukazujących polską drogę prowadzącą do przemian.

03 czerwca 2014
Informacje ogólne

Warsztaty metodyczne z języków obcych

Praktyczne sposoby kontrolowania realizacji wymagań podstawy programowej, rozwiązania służące prowadzeniu wewnętrznej ewaluacji w szkole oraz diagnozowaniu postępów uczniów w nauce to tematy warsztatów metodycznych dla gimnazjów i szkół i ponadgimnazjalnych z języka niemieckiego i angielskiego, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

03 czerwca 2014
Informacje ogólne

Weterynarze na praktykach

Działanie nowoczesnego trychinoskopu projekcyjnego i proces diagnostyki i leczenia zwierząt to tylko niektóre z tematów ostatnich praktyk przyszłych techników weterynarii z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w dobrze wyposażonej lecznicy specjalizującej się w leczeniu małych zwierząt w Środzie Wlkp.

02 czerwca 2014
Informacje ogólne

Sukces w ogólnopolskim konkursie BHP

Jagoda Kanafa uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie zajęła wysokie 10 miejsce w Ogólnopolskim Finale XIV edycji Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy i BHP dla młodocianych pracowników.

02 czerwca 2014
Informacje ogólne

Konkurs rozstrzygnięty

Znamy już finalistów XV edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”, który corocznie odbywa się pod patronatem Starosty Jarocińskiego.

30 maja 2014
Informacje ogólne

Film o Jarocinie

warto obejrzeć

29 maja 2014
Informacje ogólne

Złoto w kolarstwie torowym

Dominik Marciniak - uczeń ZSP-B w Tarcach zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym juniorów na torze.

28 maja 2014
Informacje ogólne

Niedziela z Pucharem Wielkopolski

W minioną niedzielę do Jarocina przybyły drużyny z całej Polski, by zmierzyć się w trzech kategoriach: miniżak, żak oraz młodzik. Turniej współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Strażacy świętowali w Żerkowie

Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności – podkreślił starosta Mikołaj Szymczak podczas Powiatowego Dnia Strażaka, który odbył się w Żerkowie.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Gotowi do lądowania

Jarocińskie lądowisko jest już gotowe do przyjmowania helikopterów. Pod koniec kwietnia obiekt został wpisany do rejestru lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego, co oznacza jego formalno – prawne dopuszczenie do użytkowania. Lądowisko ujęte zostało już także w planach operacji lotniczych SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane są także powiatowe służby ratownicze: medyczne, pożarnicze i policyjne, które przeprowadziły na terenie lądowiska na ćwiczenia taktyczne w obecności starosty Mikołaja Szymczaka - przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Uwaga, możliwy gwałtowny wzrost stanów wód

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwości przekroczenia stanów wód w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Kurs dla repatriantów

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje o możliwości uczestnictwa w kursie języka polskiego i kursie adaptacyjnym dla repatriantów i członków najbliższej rodziny. Kurs organizaowany jest w lipcu w Lublinie. Organizatorzy - Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - zwracają koszty dojazdu, noclegu i wyżywienia.

23 maja 2014
×