otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Drzwi otwarte" w Tarcach

Około 300 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego odwiedziło 25 lutego br. Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Oprócz zwiedzania szkoły na młodzież czekało wiele atrakcji, które umiliły ten dzień. Szkoła w Tarcach ponownie „otworzy drzwi” dla gimnazjalistów w sobotę 19 marca br.01 marca 2011
Informacje ogólne

Integracyjne spotkanie z "Jedynką"

Do bajkowej krainy "Smerfolandii" zaprosili uczniowie jarocińskiej „Jedynki” dzieci z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tradycyjny „Balik Integracyjny” odbył się w auli szkoły 16 lutego br. Zaproszeni goście wnieśli z sobą wiele uśmiechu i optymizmu. Gospodarze zadbali o oprawę muzyczną, konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Wspólnej zabawie przez cały czas towarzyszył dobry humor!  

 

01 marca 2011
Informacje ogólne

"Dwójka" otwarta dla gimnazjalistów

Ponad pięciuset gimnazjalistów odwiedziło w ubiegłym tygodniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podczas „dni otwartych” szkoły. W dniach 18 i 19 lutego br. uczniowie mieli możliwość zwiedzania szkolnych pracowni oraz uczestniczenia w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach. 


25 lutego 2011
Informacje ogólne

Hity z Jarocina

W niedzielę 20 lutego w Auli UAM odbyła się tegoroczna gala wieńcząca siedemnasty konkurs HIT w Wielkopolsce. Ponad setka laureatów odebrała nagrody z rąk starostów oraz Wicemarszałka Wielkopolski Leszka Wojtasiaka i Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Paci.  Nie sposób nie pochwalić się tym, że nasi laureaci zdominowali tegoroczną uroczystość, aż pięć zaszczytnych statuetek przypadło jarocińskim przedsiębiorcom i samorządowcom – podkreślił w trakcie czwartkowej sesji powiatowej, osobiście składając gratulacje zdobywcom Hitów, starosta Mikołaj Szymczak.


25 lutego 2011
Informacje ogólne

Program edukacyjny "Dostrzec Innych. Pomoc humanitarna na świecie"

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie od grudnia ubiegłego roku realizował program edukacyjny z zakresu edukacji humanitarnej w ramach: Ogólnopolskiego Programu UNICEF „Dostrzec innych – pomoc humanitarna na świecie”. W programie uczestniczyło ponad 670 szkół z całej Polski. Kilkuset nauczycieli starało się uwrażliwić dzieci na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej. Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z trzema najistotniejszymi obszarami, w ramach których UNICEF organizuje pomoc humanitarną: edukacja, woda pitna, żywność.

25 lutego 2011
Informacje ogólne

Informacja o funduszach w zasięgu ręki - konsultacje w Tarcach

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem informacji na temat funduszy europejskich, na konsultacje do Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się  w niedzielę 27 lutego 2011 roku w godz. od 10:30 do 12:30 w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Na pytania zainteresowanych osób odpowiadać będą Konsultanci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie.

Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się m.in.:

- jakie są możliwości dofinansowania na rozwój lub założenie działalności gospodarczej,
- czy dany pomysł ma szansę na uzyskanie wsparcia unijnego,
- jak w poprawny sposób rozliczyć pozyskane środki unijne (etapy, procedury, wymagane dokumenty).
Zapraszamy również do kontaktu z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich (www.powiat-jarocinski.pl) zlokalizowanym w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12, 63-200 Jarocin, który udziela bezpłatnych informacji w formie spotkań indywidualnych, drogą elektroniczną, telefonicznie oraz pisemnie.

21 lutego 2011
Informacje ogólne

Napoleon powraca

W piątek, 18 lutego, ruszyła rzeczowa realizacja projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski - promocja walorów turystycznych i kulturowych regionu południowo-zachodniej Wielkopolski”, na którego realizację Powiat Jarociński wraz z partnerami  - powiatami: Gostyńskim, Kościańskim, Leszczyńskim, Średzkim i Śremskim, pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

21 lutego 2011
Informacje ogólne

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Wicestarosta Mirosław Drzazga i dyrektor szkoły Dorota Andrzejewska nagrodzili laureatów konkursu recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. W konkursie, który odbył się 15 lutego br., w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, wzięło udział czternaścioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

18 lutego 2011
Informacje ogólne

Przetarg na sprzedaż samochodu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3  , rok produkcji 2004. Stan idealny. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 24 i 25 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.

16 lutego 2011
Informacje ogólne

Odznaczenie dla frywolitkarki z Jarocina

Eugenia Wieczorek frywolitkarka z Jarocina została odznaczona przez Prezydent RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w pracy twórczej i zasługi dla kultury ludowej. Odznaczenie przyznane 7 września 2010r. artystka otrzymała w styczniu br.

07 lutego 2011
Informacje ogólne

Chemicy z "Ogólniaka" najlepsi

Piętnastu uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarocińskiego zmierzyło się w corocznych Powiatowych Zawodach Chemicznych. Rywalizację, w trakcie której uczestnicy rozwiązywali zadania z zakresu materiału dla klas biologiczno-chemicznych, zorganizowano w Liceum  Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie.


07 lutego 2011
×