otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rocznica i Dzień Sybiraka

17. września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na ziemie Rzeczpospolitej. W tym dniu w Polsce obchodzony jest Dzień Sybiraka. Dla uczczenia tragicznych wydarzeń i pamięci tych, którzy w nich uczestniczyli co roku przedstawiciele organizacji kombatanckich, jarocińskiego Związku Sybiraków, uczniowie oraz włodarze samorządowi składają kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie. Symboliczną wiązankę złożyli między innymi starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak.


20 września 2010
Informacje ogólne

8 tysięcy Dziecięcych Uśmiechów

Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Tacy Sami”, wspieranego przez kadrę i dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, udało się pozyskać dotację na finansowanie projektu „Wyprawka szkolna”. Z programu grantowego Banku Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK na konto placówki przekazano 8 tysięcy 400 złotych.
    
   

20 września 2010
Informacje ogólne

 Echo Jedynki najlepsze

Szkolna e-gazeta redagowana przez uczestników warsztatów dziennikarskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, zdobyła I nagrodę w konkursie  organizowanym przez Fundację Nowe Media.17 września 2010
Informacje ogólne

Sukces godny Napoleona!

Pierwszy w Polsce Szlak Napoleoński powstanie na terenie sześciu wielkopolskich powiatów, w tym na ziemiach Powiatu Jarocińskiego. 1 milion 224 tysiące złotych to dofinansowanie, które udało się uzyskać na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Z Napoleonem do Wielkopolski". Projekt w 85% sfinansowany zostanie ze środków pochodzących z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

16 września 2010
Informacje ogólne

Przedsiębiorcze święto plonów

Tradycyjnie Przedsiębiorstwo Rolne Rusko Sp. z o.o. zarówno dla swoich pracowników, jak i mieszkańców Ruska i okolic zorganizowało dożynkowe święto. Odbyło się ono w minioną sobotę na terenie zakładu. Zgromadzonych, wśród których nie zabrakło Starosty Jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego, przywitał prezes PRR Paweł Strzyżewski. Tradycyjny bochen chleba od starostów dożynek - Krystyny Nowak i Wacława Majchrzaka, przyjął Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak.

16 września 2010
Informacje ogólne

Europa w centrum Jarocina

Jarociński rynek w minioną sobotę stał się centrum Europy. Angielski Big Ben, słowackie góry, hiszpańscy torreadorzy i tancerki, oraz roześmiani Grecy zajechali na jarocińską starówkę unijnym pociągiem, w którego maszynistę wcielił się starosta Stanisław Martuzalski. Szczególny skład pojawił się w Jarocinie w ramach II Pikniku Europejskiego i Miasteczka Pełnego Gwiazd.


15 września 2010
Informacje ogólne

Obronne szkolenie

Pracownicy ds. obronnych starostw oraz urzędów miast i gmin z terenu powiatów jarocińskiego, średzkiego, śremskiego, pleszewskiego i wrzesińskiego wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez  Wydział Organizacyjny i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Jarocinie.


15 września 2010
Informacje ogólne

Przedsiębiorcza współpraca

Jak dbać o wizerunek swojej firmy, jakie są możliwości pozyskiwania dodatkowych funduszy na jej rozwój oraz o tym, czy warto posiadać systemy jakości, przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć i porozmawiać w trakcie Forum Gospodarczego Powiatu Jarocińskiego. Tematykę spotkania zdominowała jednak współpraca zarówno pomiędzy samymi przedsiębiorcami, jak i ich kontakt z samorządami. - Współpraca z przedsiębiorcami dla nas, samorządowców Powiatu Jarocińskiego, jest priorytetem. Wiemy, że jeśli Wy poszerzacie swoją działalność, jeśli się rozwijacie, jednocześnie podnosi się ranga i możliwości gospodarcze całego regionu. – mówił do uczestników forum starosta, Stanisław Martuzalski.

13 września 2010
Informacje ogólne

Dożynkowy chrzest stadionu

Nowy stadion w Żerkowie w minioną niedzielę po raz pierwszy zapełnił się tłumami mieszkańców nie tylko Żerkowa, ale całego powiatu jarocińskiego. Setki osób wspólnie uczciły Gminno - Powiatowe Święto Plonów. Był tradycyjny obrzęd dożynkowy, występy artystyczne i mnóstwo dobrej zabawy.

08 września 2010
Informacje ogólne

Posprzątamy świat

Co roku w całym kraju rzesze, przede wszystkim młodych ludzi, którym nie jest obojętna ekologiczna przyszłość naszej planety włączają się do akcji „Sprzątanie świata”. 17 wrześnią „świat” sprzątać będą również mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Hasło zbliżającej się XVII edycji kampanii to „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Akcja na terenie całej Polski przeprowadzana będzie w dniach 17, 18 i 19 września. Na terenie powiatu jarocińskiego kulminację „Sprzątania świata – Polska 2010” planuje się na dzień 17 września 2010 r.


07 września 2010
Informacje ogólne

Europa w Jarocinie

Już w najbliższą sobotę, 11 września na Jarocińskim Rynku odbędzie się II Piknik Europejski. Impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie przy współudziale Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, wzbogacona zostanie „Miasteczkiem Pełnym Gwiazd” przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.


06 września 2010
Informacje ogólne

Prezent na 45-lecie szkoły

Minęły dwumiesięczne wakacje i uczniowie wrócili do szkół. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie powiatowa inauguracja roku szkolnego 2010/2011 była okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod powstającą tam salą sportową.


06 września 2010
×