Nauczanie w formie e-lerningu

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przygotowuje się do reformy kształcenia zawodowego, która ma obowiązywać od 2012 r. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zawiera przepisy, które będą umożliwiały we wszystkich szkołach prowadzenie części zadań edukacyjnych „na odległość”, w formie e-learningu.

05 kwietnia 2011

Kampania "Drugie Życie"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

01 kwietnia 2011

Aneta Finalistką Olimpiady!

Aneta Aleksandrowska uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w centralnym etapie XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbył się marcu w Szczecinie, zdobyła tytuł finalisty. Opiekunem prowadzącym Anety był Marek Kwaśniewski.

01 kwietnia 2011

Powstaną lokalne Centra Rozwoju Edukacji

Zmiany dotyczące poprawy funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w Polsce były tematem spotkania samorządowców z Wielkopolski z Ministrem Edukacji Narodowej, Katarzyną Hall.

31 marca 2011

Drużyna z "Jedynki" awansowała do ścisłego finału

Reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zwyciężyły w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i uzyskały prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 6 kwietnia w poznańskiej ARENIE.

Starostowie wybrali nowe władze

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w XIV Walnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które odbyło się  24-25 marca w Warszawie. Podczas posiedzenia wybrano nowe władze Zarządu oraz członków Komisji Rewizyjnej.

Powiatowy konkurs proekologiczny

Sprzęt rekreacyjny, fotograficzny oraz sprzęt audio to tylko część nagród, które można wygrać w konkursie „Śmieciom – STOP!”. Dzisiaj ruszyła XII edycja tego powiatowego przedsięwzięcia. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „CO Z BIO-ODPADAMI?”.

Eliminacje rejonowe konkursu z zakresu Obrony Cywilnej

Dużym sukcesem zakończył się start uczniów jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach rejonowych konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 17 marca br. w Zdunach. W klasyfikacji indywidualnej i drużynowej reprezentanci „Ogólniaka” uplasowali się na pierwszej pozycji, a uczniowie ”Dwójki” zajęli drugie miejsce. Zwycięzcy zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 15 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę

UWAGA!!!

Z dniem 04.04.2011 r. (poniedziałek) Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę na:

ul. Zaciszna 2 w Jarocinie.

W związku z przeprowadzką, w dniu  01.04.2011 r. (piątek) Urząd czynny będzie do godz. 14.00.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Wyprzedzić zmianę

Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z Wielkopolski uczestniczyli w konferencji kończącej projekt „Wyprzedzić Zmianę - wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w Wielkopolsce i jej subregionach”. W projekcie uczestniczyło także Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Jaki zawód najlepszy?

Niski poziom świadomości uczniów dotyczący rynku pracy to wynik badań zaprezentowanych podczas konferencji „Diagnoza potrzeb edukacyjnych w obszarze szkolnictwa zawodowego w Wielkopolsce w kontekście zapotrzebowania rynku pracy”. W spotkaniu, które odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu uczestniczył wicestarosta Mirosław Drzazga.

Kwalifikacja wojskowa 2011 na terenie powiatu jarocińskiego

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego odbędzie się w terminie od 4 do 29 kwietnia. W Jarocińskim Ośrodku Kultury, przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się mężczyźni urodzeni w 1992 roku. Wzywane będą również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja będzie funkcjonowała we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.30 do godz. 15.30.