otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Podziękowania dla "Jedynki"

Pamiętacie dwumetrowy Orkiestrowy Biszkopt upieczony przez uczennice klasy gastronomicznej w ZSP nr 1? Ciasto było licytowane podczas jarocińskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie? Uzyskana z licytacji kwota wsparła szczytny cel - ratowanie życia dzieci i godną opiekę seniorów. W przygotowanie okolicznościowego tortu zaangażowanych było wielu osób, którym serdeczne podziękowania złożył inicjator przedsięwzięcia, wolontariusz tegorocznej Orkiestry, starosta Mikołaj Szymczak. Na ręce wszystkich zaangażowanych w akcję specjalne podziękowania przesłał Jurek Owsiak.

 

18 lutego 2013
Informacje ogólne

Starosta spotkał się z wójtami i burmistrzami

Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak spotkał się dziś z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu. Głównym celem narady zorganizowanej w Jaraczewie było zachęcenie włodarzy do utworzenia Jarocińskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Uczestnicy spotkania rozmawiali także o kalendarzu przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji przez poszczególne samorządy w tym roku, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

14 lutego 2013
Informacje ogólne

Licealiści z Jarocina na wykładzie słynnego profesora

Wybitny specjalista w dziedzinie informatyki, wyróżniony za zasługi na rzecz promocji Polski za granicą, wystąpił przed licealistami z Jarocina. To była niezwykła lekcja. Zamiast w szkolnych ławkach uczniowie siedzieli na sali wykładowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i słuchali wykładu profesora Jana Madeya. Tysiąc pozostałych uczniów biorących udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, śledziło spotkanie „wirtualnie” w swoich szkołach.

13 lutego 2013
Informacje ogólne

Jurek Owsiak dziękuje starostwu

Jurek Owsiak – prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesłał podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie za udział w 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

13 lutego 2013
Informacje ogólne

Starosta pogratulował prezesowi Małyniczowi

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył serdeczne gratulacje na ręce Mariusza Małynicza - prezesa ZGO sp. z o.o. w Jarocinie z okazji pozyskania przez spółkę ministerialnej dotacji w wysokości 87 mln zł. Dzięki temu na terenie naszego powiatu powstanie najnowocześniejszy w regionie zakład obróbki odpadów - przedsięwzięcie warte 147 mln zł.

11 lutego 2013
Informacje ogólne

Czujki dymu w starostwie

10 darmowych czujek dymu trafiło do kolejnych mieszkańców powiatu jarocińskiego. Tym razem urządzenia wykrywające dym można było otrzymać biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie i Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

08 lutego 2013
Informacje ogólne

Starosta wyróżnił zasłużonych

Podczas powiatowej Gali, która odbyła się 6 lutego w kinie Echo poznaliśmy laureatów nagrody Starosty Jarocińskiego „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego” w roku 2012. Uroczystość uświetniły występy taneczne zespołu JAST oraz wokalne „Dzieci Jarocina”.

07 lutego 2013
Informacje ogólne

Złożyli kwiaty w Bielejewie

Delegacja Powiatu Jarocińskiego na czele ze starostą jarocińskim Mikołajem Szymczakiem oraz przedstawiciele Gminy Jaraczewo uczcili 68. rocznicę wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej oddając hołd pod obeliskiem w Bielejecie.  Obelisk upamiętnia krwawą potyczkę między ukrywającymi się żołnierzami niemieckimi a polskimi siłami porządkowymi z Mieszkowa, która miała miejsce 31 stycznia 1945 roku w lesie między Osiekiem a Bielejewem. Trzech zabitych Mieszkowian pochowano we wspólnej mogile na cmentarzu parafialnym.

31 stycznia 2013
Informacje ogólne

Lekcje Europejskie na półmetku

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie przeprowadzają Lekcje Europejskie w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do końca lutego przeszkolą ponad 300 uczniów z powiatów: jarocińskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, śremskiego, średzkiego oraz krotoszyńskiego.

30 stycznia 2013
Informacje ogólne

W rocznicę wyzwolenia

24 stycznia 1945 roku wojska radzieckie wkroczyły do Jarocina, dla mieszkańców Ziemi Jarocińskiej skończył się czas kilkuletniego terroru hitlerowskiego. W 68. rocznicę tych wydarzeń, ku czci walczących o niepodległość w trakcie II wojny światowej włodarze powiatu – starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga oraz delegacje samorządu gminnego i organizacji kombatanckich, w asyście żołnierzy jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty i zapalili znicze w  Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie.

24 stycznia 2013
Informacje ogólne

Pamięć o powstańcach

Dziś mija 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, największego w historii Polski zrywu narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W walkach o niepodległość uczestniczyli również mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej. Do dziś na terenie powiatu jarocińskiego zachowało się 11 grobów powstańców styczniowych. Z inicjatywy włodarza powiatu dziś na wszystkich złożono kwiaty i zapalono znicze. Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobach powstańców w Jarocinie, Siedleminie, Wilkowyi i Radlinie.

22 stycznia 2013
×