Pyszności z gastronomicznej "Jedynki"

„Herbatka u Pani Jesieni”, „Muzyczny poemat” i „Kurczak marserpor” to sztandarowe popisy kulinarne, którymi reprezentacja klas technikum żywienia ZSP nr 1 w Jarocinie zachwyciła jury konkursu gastronomicznego w Objezierzu.

19 listopada 2012

Profilaktyka na fotografii

„Młodość – bezpieczeństwo HIV” to hasło, z którym zmierzyli się uczestnicy konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

19 listopada 2012

Uwaga na mgłę!

Komunikat ostrzegawczy

Komunikat Ostrzegawczy.pdf Komunikat Ostrzegawczy.pdf

16 listopada 2012

Kwalifikacje na miarę europejską

Uroczyste wręczenie rzemieślniczych dyplomów mistrzowskich i świadectw czeladniczych zakończyło realizację projektu „Kwalifikacje na miarę europejską. Program formalnego potwierdzania kwalifikacji rzemieślniczych w woj. wielkopolskim”. Przedsięwzięcie dofinansowane było przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Wśród zaproszonych na uroczystość gości był m.in. starosta Mikołaj Szymczak.

16 listopada 2012

Starosta przekazał projekt budżetu

15 listopada mija termin przedstawienia projektu samorządowego budżetu na kolejny rok budżetowy. Dzisiaj starosta jarociński Mikołaj Szymczak podpisał projekt planu finansowego na rok 2013, który wcześniej przyjął Zarząd Powiatu w Jarocinie. Dokument został przekazany do Regionalnej Izby Obrachunkowej i Rady Powiatu Jarocińskiego, która zgodnie z przepisami do końca tego roku zobowiązana jest uchwalić budżet na rok 2013.

Mamy Mistrza Polski!

Łukasz Twardowski – uczeń ZSP nr 2 w Jarocinie zdobył tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim JIU JITSU. Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportowej odbyły się 11 listopada w Łodzi. W imprezie wzięło udział 800 uczestników w różnych kategoriach wagowych, wiekowych i stopniu zaawansowania.

Święto drzewa

„Święto Drzewa” to ogólopolska akcja sadzenia drzew, do której przyłączyli się w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Komunikat ostrzegawczy

Uwaga na mgłę!

ostrzezenie.pdf ostrzezenie.pdf

Pożegnanie i powitanie dowódcy

Dzisiaj ppłk Mariusz Borowiak – dotychczasowy dowódca 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk przekazał dowodzenie jednostką ppłk Andrzejowi Galanowi – swemu dotychczasowemu zastępcy. Oficjalne przekazanie obowiązków odbyło się na terenie jarocińskich  koszar w obecności gen. Włodzimierza Usarka - dowódcy II Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Bezpieczeństwo pracy w Tarcach

„Kultura bezpieczeństwa pracy” – pod taką nazwą rozpoczął się ogólnopolski program Państwowej Inspekcji Pracy, którym została objęta grupa 13 nauczycieli przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

Olimpiada logistyczna rozpoczęta

36 uczniów technikum logistyki z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Na starcie olimpiady zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski.

13 listopada 2012

Nowe technologie w oświacie

„Nowe technologie w oświacie. RSA-biofeedback – prezentacja metody i możliwości jej wykorzystania” to temat wykładu, który organizuje Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jarocinie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie.  Seminarium skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządowych i dyrektorów szkół z terenu powiatu, a odbędzie się w najbliższą środę w jarocińskim starostwie.

13 listopada 2012