Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego

Znamy laureatów nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego w roku 2013". Wyniki ogłoszono podczas Gali Powiatu Jarocińskiego zorganizowanej w piątkowe popołudnie w kinie ECHO.

24 lutego 2014

Uratuj komuś życie!

Zostań potencjalnym dawcą szpiku - Dzień Dawcy Szpiku w Jaraczewie,

19 lutego 2014

Od "Jedności" do niepodległości

W sprzedaży ukazała się nowa publikacja, przygotowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Osnowę książki stanowią relacje osób pochodzących z Ziemi Jarocińskiej, uczestniczących w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym z przełomu lat 1918/1919.

17 lutego 2014

Marek Piekarczyk w Jarocinie

Marek Piekarczyk - wokalista zespołu TSA, juror programu "The Voice of Poland" wystapi w Jarocinie. Tym razem odkryjemy Piekarczyka w innej odsłonie. Akustyczny koncert organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Stowarzyszenie Jarocin XXI odbędzie się 1 marca o godz. 19.00 w kinie ECHO.

11 lutego 2014

Zbadają kandydatów do armii

Od 25 lutego w Jarocińskim Ośrodku Kultury rozpocznie się tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 21 marca. Powiatowa Komisja Lekarska w Jarocinie będzie pracować codziennie w dni robocze w godzinach 7:30 - 15:30

10 lutego 2014

Zwieńczenie obchodów w Wilkowyi

31 stycznia w Wilkowyi odbyły się uroczystości wieńczące obchody 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Obecny na uroczystości starosta Mikołaj Szymczak podziękował wszystkim organizacjom i osobom prywatnym za zaangażowanie w organizację wydarzeń, które przez cały rok 2013 przypominały o randze Powstania Wielkopolskiego w naszej historii.

03 lutego 2014

Mobilny Punkt Funduszy Europejskich w Tarcach

Słuchacze Szkoły Policealnej w Tarcach uczestniczyli w szkoleniu na temat uwarunkowań strategicznych perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Seminarium przeprowadzili Inspektorzy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego w Jarocinie Katarzyna Mikołajczak i Jarosław Raś.

31 stycznia 2014

69. rocznica wyzwolenia Jarocina

W 69. rocznicę wyzwolenia Jarocina władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod mauzoleum żołnierzy polskich i radzieckich.

27 stycznia 2014

"Miłość..." po raz jedenasty

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię…” zaplanowana została na 20 lutego 2014 roku. Tym razem recytatorzy zmierzą się z poezją Baczyńskiego, Słowackiego i Tuwima.

21 stycznia 2014

Zarząd Dróg Powiatowych pełni dyżur

Dzisiejsze warunki pogodowe skomplikowały życie wielu kierowcom. Poranne skrobanie samochodów, pozamarzane zamki, śliskie drogi, które mimo, że drogowcy sukcesywnie posypują piaskiem, pokrywają się nową warstwą lodu. Koordynacją zimowego utrzymania dróg powiatowych zajmuje się Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie, który pełni dyżury pod nr tel 62 505-29-49 lub 698 266 198.

20 stycznia 2014

Jarociński fotoreporter nagrodzony

Szymon Gruchalski z Jarocina zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia prasowa w konkursie SGL Local Press 2013 organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Fotoreporter reprezentujący Gazetę Jarocińską doceniony został za zdjęcie „Piknik na skraju miasta”.

13 stycznia 2014

Spotkanie z biskupem

W niedzielę 5 stycznia, Starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Tomasz Kosiński uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą.

07 stycznia 2014