otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nagrody dla sportowców i trenerów

Dziewięcioro młodych sportowców zostało docenionych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w roku 2013. Samorząd docenił też pracę trenerów działających na terenie naszego powiatu. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się podczas Gali Powiatu Jarocińskiego zorganizowanej 21 lutego w jarocińskim kinie ECHO.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Odznaka dla szkoły w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach otrzymał Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Doceniono wybitne osiągnięcia pedagogiczne i wychowawcze szkoły owocujące licznymi sukcesami młodych mieszkańców Wielkopolski.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Gala Powiatu Jarocińskiego

W piątkowe popołudnie, 21 lutego w sali kina ECHO odbyła się Gala Powiatu Jarocińskiego. Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia przypadającego w tym roku jubileuszu 15-lecia Powiatu Jarocińskiego i spotkania się samorządowców wszystkich czterech powiatowych kadencji.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Nabór do Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Starosta Jarociński ogłosił nabór na członków Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

24 lutego 2014
Informacje ogólne

Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego

Znamy laureatów nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego w roku 2013". Wyniki ogłoszono podczas Gali Powiatu Jarocińskiego zorganizowanej w piątkowe popołudnie w kinie ECHO.

24 lutego 2014
Informacje ogólne

Uratuj komuś życie!

Zostań potencjalnym dawcą szpiku - Dzień Dawcy Szpiku w Jaraczewie,

19 lutego 2014
Informacje ogólne

Od "Jedności" do niepodległości

W sprzedaży ukazała się nowa publikacja, przygotowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Osnowę książki stanowią relacje osób pochodzących z Ziemi Jarocińskiej, uczestniczących w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym z przełomu lat 1918/1919.

17 lutego 2014
Informacje ogólne

Marek Piekarczyk w Jarocinie

Marek Piekarczyk - wokalista zespołu TSA, juror programu "The Voice of Poland" wystapi w Jarocinie. Tym razem odkryjemy Piekarczyka w innej odsłonie. Akustyczny koncert organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Stowarzyszenie Jarocin XXI odbędzie się 1 marca o godz. 19.00 w kinie ECHO.

11 lutego 2014
Informacje ogólne

Zbadają kandydatów do armii

Od 25 lutego w Jarocińskim Ośrodku Kultury rozpocznie się tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 21 marca. Powiatowa Komisja Lekarska w Jarocinie będzie pracować codziennie w dni robocze w godzinach 7:30 - 15:30

10 lutego 2014
Informacje ogólne

Zwieńczenie obchodów w Wilkowyi

31 stycznia w Wilkowyi odbyły się uroczystości wieńczące obchody 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Obecny na uroczystości starosta Mikołaj Szymczak podziękował wszystkim organizacjom i osobom prywatnym za zaangażowanie w organizację wydarzeń, które przez cały rok 2013 przypominały o randze Powstania Wielkopolskiego w naszej historii.

03 lutego 2014
Informacje ogólne

Mobilny Punkt Funduszy Europejskich w Tarcach

Słuchacze Szkoły Policealnej w Tarcach uczestniczyli w szkoleniu na temat uwarunkowań strategicznych perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Seminarium przeprowadzili Inspektorzy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego w Jarocinie Katarzyna Mikołajczak i Jarosław Raś.

31 stycznia 2014
Informacje ogólne

69. rocznica wyzwolenia Jarocina

W 69. rocznicę wyzwolenia Jarocina władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod mauzoleum żołnierzy polskich i radzieckich.

27 stycznia 2014
×