otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Mistrzostwa kolarskie w Jarocinie

W sierpniu Jarocin przeżył prawdziwy najazd kolarzy z całej Polski. 165 miłośników rowerowej jazdy stanęło w szranki XII Otwartych Mistrzostw Gminy i Powiatu Jarocińskiego w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2010.Głównym realizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „TRÓJKA” Jarocin, który finansowe i organizacyjne wsparcie uzyskał ze strony powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin i Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Pałuki” Wągrowiec.

01 września 2010
Informacje ogólne

Kwiaty dla Solidarności

Dzień Solidarności i Wolności, od 5 lat obchodzony jest w całej Polsce. Święto jest upamiętnieniem wydarzeń sierpniowych sprzed 30 lat, których uwieńczeniem było podpisanie porozumień w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu-Zdroju. Historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku uczcili jarocińscy włodarze samorządowi. Pod pomnikiem Solidarności w Jarocinie symboliczną wiązankę kwiatów złożył starosta Stanisław Martuzalski, przewodniczący rady powiatu Zygmunt Meisnerowski oraz wicestarosta Przemysław Musielak.

30 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Tarce w remoncie

Wraz z początkiem sierpnia ruszyły prace przy ostatnim etapie zadania pod nazwą „Modernizacja sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach”. 23 sierpnia plac budowy w Tarcach przejął również wykonawca kolejnego zadania inwestycyjnego jakim jest „Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Przyrodniczo- Biznesowych w Tarcach”.
27 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Powiatowe inwestycje drogowe

Około 17 milionów 900 tysięcy złotych to koszt trzech inwestycji drogowych powiatu jarocińskiego, których realizacja wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Już niebawem zakończą się prace na drogach łączących: Jarocin z Rudą Komorską, Żerków z Chrzanem i Kotlin ze Sławoszewem. Łącznie nową nawierzchnię położono na ponad 36 kilometrach. Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego przede wszystkim stawiają na poprawę infrastruktury drogowej. Wykorzystując wszelkie dane możliwości poszukiwali partnerów w realizacji zaplanowanych inwestycji. Pozyskano 9 milionów środków zewnętrznych, głównie w formie dofinansowań z Unii Europejskiej i z budżetu państwa. Partycypować w kosztach zdecydowały się również gminy Żerków i Kotlin, na terenie których realizowane są inwestycje.


24 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Praca na miarę Twoich potrzeb

3 września w sali konferencyjnej Hotelu Kasyno (ul. Wojska Polskiego 42) wszyscy zainteresowani, nie tylko bezrobotni ale również pracodawcy będą mogli zdobyć szereg nowych wiadomości. Punktualnie o godzinie 11.00 rozpocznie się tam spotkanie w ramach projektu „Praca na miarę Twoich potrzeb. Elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia”, realizowanego przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi w porozumieniu z jarocińskim Powiatowym Urzędem Pracy.


24 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Koniec naboru w Tarcach

Strzałem w dziesiątkę okazały się nowe kierunki nauczania, na jakie zdecydowano się w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.  Dynamiczne działania szkoły i władz powiatowych w zakresie dostosowywania kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy i społeczności  lokalnej, przynoszą bardzo dobre efekty. W wyniku rekordowego naboru i ograniczeń lokalowych wstrzymano już przyjmowanie uczniów i słuchaczy.

23 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Mury sali przy Dwójce już stoją

Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie idzie pełna parą. Stoją już mury nowego obiektu. Wszystkie prace wykonujemy zgodnie z planem. Chcemy zakończyć pierwszy etap budowy, czyli zamknąć mury i wstawić okna przed okresem zimowym. – zapewnia  współwłaściciel firmy REM-BUD, Ryszard Grzebyszak, wykonawca przedsięwzięcia. Drugi etap obejmujący roboty instalacyjne, wykończeniowe, wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu powinien zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku.


20 sierpnia 2010
Informacje ogólne

OGŁOSZENIE

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w dniu 25.08.2010 r. w godz. od 7.00 do 19.00 całkowicie dla ruchu będzie zamknięty odcinek ul. Żerkowskiej pomiędzy ul. Okrężną a ul. Sportową.
W tych godzinach nie będzie również możliwości wyjazdów z posesji.
Utrudnienia te spowodowane są koniecznością ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej na siatce równocześnie na całej szerokości jezdni.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

20 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Ambulans już jestSzpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie wzbogacił się o nowy ambulans. Ta karetka, to kolejny krok, jaki udało nam się zrobić w celu unowocześnienia i doposażenia jarocińskiego szpitala. Cieszę się, jestem niezmiernie szczęśliwy, że przedsięwzięcie udało się tak szybko zrealizować. Ambulans już może służyć mieszkańcom – stwierdził starosta Stanisław Martuzalski podczas odbioru pojazdu.

18 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Kolarze na start

Już w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, do Jarocina zjadą kolarze z całej Polski. Panie i panowie staną w szranki XII Otwartych Mistrzostw Gminy i Powiatu Jarocińskiego w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2010.

18 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o burzach i intensywnych opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje informację o możliwości wystąpienia silnych burz z intensywnymi opadami deszczu od godz. 17:00 dnia 16.08.2010r. do godz. 10:00 dnia 17.08.2010r. W tym czasie przewidywane jest występnie burz z przelotnymi opadami deszczu, które przechodzić będą w umiarkowane i miejscami silne opady. Wiatr podczas burz może osiągnąć w porywach do 90 km/h. Skutkami mogą być szkody w drzewostanie; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia budynków; straty w uprawach rolnych; zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych; zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów i zagrożenie pożarowe; lokalne podtopienia i zalania, uszkodzenia dróg.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść załącznika

16 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Uhonorowani żołnierze

90 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Na cmentarzu, wśród grobów jarociniaków oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zmarli w szpitalu wojskowym w 1920 roku, stanął obelisk z tablicą upamiętniającą wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

16 sierpnia 2010
×