otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Teraz już tylko wakacje!

Miniony piątek nie tylko w powiecie jarocińskim, ale i w całej Polsce  upłynął pod znakiem uroczystego zakończenia roku szkolnego 2006/2007. Przedstawiciele powiatu wspólnie z uczniami i młodzieżą świętowali rozpoczęcie wakacji – okresu odpoczynku po wytężonej pracy umysłowej.

25 czerwca 2007
Informacje ogólne

JAR-FISH najlepszy

Ponad pięćdziesięciu zawodników z całej Polski, w tym Kadra Narodowa wzięło udział w zawodach spinningowych z okazji 120-lecia powiatu jarocińskiego. Impreza odbyła się na Zalewie w Roszkowie w ramach Wielkopolskiej Ligi Spinningowej. Organizatorem zawodów był Jarociński Klub Wędkarstwa Sportowego „JAR-FISH”.

25 czerwca 2007
Informacje ogólne

Zapraszamy na spotkanie z folklorem

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy serdecznie zaprasza na X Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Jarocin – Śliwniki 2007

Wystąpią zespoły z:
- Serbii
- Słowenii
- Rosji
- Słowacji
- Polski

29 czerwca (piątek) – godz. 18.30
(plac przy Domu Wiejskim w Potarzycy)
koncert pod patronatem Starosty Jarocińskiego

30 czerwca (sobota) – godz. 16.00
(stadnina w Śliwnikach k/Nowych Skalmierzyc)
koncert zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

1 lipca (niedziela)
godz. 15.45 – przemarsz korowodu festiwalowego przez Jarocin
trasa: JOK – rynek - amfiteatr

godz. 17.00 – koncert finałowy pod patronatem Burmistrza Jarocina amfiteatr w Jarocinie (w razie niepogody sala LO w Jarocinie)

Atrakcja specjalna – degustacja „swojskiego jadła”

Patronat sprawują:
- Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
- Starostwo Powiatowe w Jarocinie
- Urząd Miejski w Jarocinie

25 czerwca 2007
Informacje ogólne

Współpraca z gminami nabiera tempa

„Chcemy być wzorem dla innych powiatów”- tymi słowami starosta Stanisław Martuzalski uwieńczył uroczyste podpisanie listów intencyjnych pomiędzy samorządami z terenu powiatu jarocińskiego. Pierwszy list zainicjował współpracę między Powiatem Jarocińskim a Gminą Jarocin i Gminą Żerków poprzez zawiązanie partnerstwa w celu przygotowania i realizacji projektu "Przebudowa drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów - Ruda Komorska". W ramach projektu zaplanowano również budowę ścieżki rowerowej.

Drugi list dotyczył rozpoczęcia współpracy Gminy Jarocin z powiatem w zakresie opracowania dokumentacji projektu przebudowy drogi Wilkowyja – Bachorzew z połączeniem do drogi powiatowej prowadzącej do Hilarowa.

„Budowa nowych ciągów komunikacyjnych to kolejna inicjatywa w celu nawiązania współpracy w następnych dziedzinach. Do tej pory podjęto wspólne działania w dziedzinie transportu publicznego i gospodarki odpadami” – podsumował przedsięwzięcie wiceburmistrz Jarocina Witosław Gibasiewicz.

22 czerwca 2007
Informacje ogólne

Modernizacja sieci komputerowej w wydziale komunikacji

Dnia 20 czerwca, w związku z modernizacją sieci komputerowej w wydziale komunikacji mogą wystąpić pewne utrudnienia związane z obsługą klientów.

Na skutek prowadzenia prac we wszystkich pomieszczeniach oraz konieczności wyłączenia systemów, od. godz. 11.30 nie będzie możliwa obsługa klientów wymagająca korzystania z systemów informatycznych.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

19 czerwca 2007
Informacje ogólne

Zdrowi w czystym środowisku

Konkurencje sportowe, pokazy judo, zagadki nawiązujące do zdrowia i higieny, skoki w workach, przenoszenie jajek na łyżce, konkurs plastyczny - to tylko czubek góry atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom festynu w Noskowie. Zwycięzcy konkursów obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez starostwo.

19 czerwca 2007
Informacje ogólne

Ku czci bohaterom podziemia

W Poznaniu powstanie Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej

 „Wznieśmy w Poznaniu pomnik, który będzie trwałym symbolem jedności narodu polskiego” pod takim hasłem podpisali się m.in. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki, Marek Ziółkowski – wicemarszałek senatu oraz władze wojewódzkie i przedstawiciele środowiska akademickiego.

Państwo Podziemne trwało przez wojenne lata niezłomne i nieulękłe. Jego działalność i wpływ na kształtowanie tożsamości narodowej zasługują na najwyższe słowa uznania. Czterystutysięczna Armia Krajowa była niespotykanym dotychczas fenomenem. Polacy dowiedli, że nawet w skrajnie trudnych okupacyjnych warunkach potrafią się zorganizować, potrafią działać razem i dla wspólnego dobra.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej podjął się akcji umieszczenia imiennych tabliczek ofiar II wojny światowej przy wznoszonym w Poznaniu pomniku.

W obszarze pomnika istnieje możliwość ulokowania kilku tysięcy imiennych tabliczek upamiętniających Wielkopolan poległych, pomordowanych i zmarłych w wyniku prześladowań w okresie istnienia Polskiego Państwa Podziemnego. Tabliczki mogą wykupić członkowie rodzin zmarłych, przyjaciele, znajomi, parafie, samorządy, szkoły i uczelnie, korporacje zawodowe oraz wszystkie inne osoby i podmioty.

18 czerwca 2007
Informacje ogólne

II Międzypowiatowa Prezentacja Talentów

„ZDOLNI, UTALENTOWANI, TWÓRCZY

- ONI SĄ WŚRÓD NAS”

{mosimage}Dnia 14 czerwca 2007r. odbyła się II Międzypowiatowa Prezentacja Talentów „ZDOLNI UTALENTOWANI TWÓRCZY - ONI SA WŚRÓD NAS”. Uroczystość miała miejsce na terenie Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Pleszewie oraz Gimnazjum w Woli Książęcej przy wsparciu i współpracy wizytatorów Kuratorium Oświaty w Poznaniu, oddział w Kaliszu. Honorowy patronat nad imprezą objęli Michał Karalus - Starosta Pleszewski oraz Stanisław Martuzalski - Starosta Jarociński.

18 czerwca 2007
Informacje ogólne

Pomóżmy Adasiowi!

Adaś Przybylski z Pleszewa ma zaledwie 3 lata. Wykryto u niego groźny nowotwór – guz kory nadnerczy z przerzutami do głowy, kości i szpiku. Chłopca czeka długie i kosztowne leczenie. Dzięki ludziom dobrej woli rodzicom chłopca będzie łatwiej walczyć z chorobą ich dziecka.

18 czerwca 2007
Informacje ogólne

Wszystkie dzieci nasze są!

Uśmiechu i samych pogodnych dni- tego życzył starosta Stanisław Martuzalski dzieciom z Domu Dziecka w Górze w dniu ich święta. I rzeczywiście szczery uśmiech pojawił się na twarzach dzieciaków, gdy odbierały przyniesione przez starostę łakocie.

06 czerwca 2007
Informacje ogólne

W trosce o środowisko

Pod patronatem Starosty Jarocińskiego

VIII edycja powiatowego konkursu „Śmieciom-STOP!” rozstrzygnięta

W trosce o środowisko

Popularyzacja prawidłowego i racjonalnego postępowania z odpadami oraz promocja postaw i zachowań przyjaznych środowisku to główne założenia powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Ósmej edycji konkursu przyświecało hasło: „Postęp cywilizacyjny a odpady”.

04 czerwca 2007
Informacje ogólne

Pożegnanie dyrektora "drogowców"...

Po ponad 40 latach pracy na emeryturę odchodzi Marian Wasilik, który przez ostatnie lata pełnił obowiązki Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie.

04 czerwca 2007
×