otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Drogowcy działają w Golinie

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wolności w Golinie. Zadanie obejmować będzie wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka (blisko 1 km) nowej nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni do 7 m.

19 czerwca 2013
Informacje ogólne

Polska na rowery!

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższą niedzielę i lubicie jazdę na rowerze, to weźcie udział w Rajdzie Rowerowym "Polska na rowery". Uczestnicy eskapady spotykają się 23 czerwca o godz. 14.30 w Witaszycach (Bar Retro, Al. Wolności) i wyruszają do Woli Książęcej, Twardowa, Racendowa, Wysogotówka, Słupi, Woli Książęcej, skąd wracają do Witaszyc. Rajd jest ogólnodostępny. Mogą w nim wziąć udział także dzieci pod opieką rodziców. Organizatorami imprezy są: Rada Sołecka Witaszyc, Zespół Szkół w Witaszycach, Stowarzyszenie na rzecz Witaszyc, Bar "Retro".

 

18 czerwca 2013
Informacje ogólne

Starosta nagrodził zwycięzców

Starosta Mikołaj Szymczak nagrodził uczestników powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

14 czerwca 2013
Informacje ogólne

Dyrektorzy przekonali komisję konkursową

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie. Do konkursu zgłosili się dotychczasowi dyrektorzy placówek. Ich koncepcje przekonały komisję konkursową, która zaproponowała Zarządowi Powiatu, by na kolejne 5 lat powierzył funkcje dyrektorów: Witoldowi Bierle (ZSP nr 2) oraz Lidii Kalinowskiej (PP-P). Uchwałę w tej sprawie zarząd ma podjąć  na najbliższym posiedzeniu.ek. Ich koncepcje przekonały komisję konkursową, która zaproponowała Zarządowi Powiatu, by na kolejne 5 lat powierzył funkcje dyrektorów Witoldowi Bierle (ZSP nr 2) oraz Lidii Kalinowskiej (PP-P)

14 czerwca 2013
Informacje ogólne

Tuba na miarę zwycięstwa

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie: Amadeusz Gąsiorek, Paweł Błaszczyk i Kamil Zaworski zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na DOŚWIADCZENIE FIZYCZNE. Pokaz przygotowanej samodzielnie przez uczniów Tuby Rubensa wywarł duże wrażenie na pozostałych uczestnikach konkursu i nagrodzony został  gromkimi oklaskami.  

14 czerwca 2013
Informacje ogólne

Jarociniacy na obozie klas mundurowych

25 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy liceum ogólnokształcącego przysposobieniem wojskowym uczestniczyło w I Ogólnopolskim obozie klas mundurowych, który odbył się w Warszawie. Inicjatorami spotkania była Akademia Obrony Narodowej oraz Wojskowa Akademia Techniczna,  a zaproszenie przyjęło 80 szkół. W obozie uczestniczyło blisko 2 tysięce uczniów.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Rajd z "Misiem"

II Jarociński Integracyjny Rajd Rowerowy pod patronatem Starosty Jarocińskiego zaplanowano na ostatnią sobotę czerwca. Rowerowa eskapada rozpocznie się na parkingu przy ul. Św. Ducha w Jarocinie. Stamtąd uczestnicy rajdu pojadą przez Słupię, Hilarów, Wilkowyję, Annapol z powrotem do Jarocina na Free Wolną Polanę. Szczegóły rajdu na stronie www.stowarzyszenie-mis.pl

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Gimnazjaliści w starostwie

Gimnazjaliści z Cielczy pogłębiali swoją wiedzę o samorządzie powiatowym podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Dowiedzieli się, jakie zadania realizuje powiat i jakie sprawy można załatwić w urzędzie powiatowym.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Sukces uczennic "Jedynki"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie : Katarzyna Filipiak, Roksana Kubiak, Klaudia Jarzyniak zostały krajowymi laureatkami Międzynarodowego Konkursu Statystycznego. Zajmując III miejsce w Polsce udowodniły, że statystyka nie jest taka trudna, a wyniki uzyskane z badań pozwalają analizować i wyciągać wiele wniosków nie tylko z dziedziny ekonomicznej - komentuje Małgorzata Ginter, opiekun zespołu.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Integracja w Zakrzewie

XXV Integracja odbędzie się 21 czerwca w Zakrzewie. Uroczystość rozpocznie Msza św. W części artystycznej wystąpią: Kapela Jaroczewioki, Grupa Centrum i Przyjaciele, Grupa Ostrów i Zespół Max-Well.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Kładą asfalt na wiaduktach

Przebudowa wiaduktów w Jarocinie zbliża się ku końcowi. Dziś drogowcy rozpoczęli prace związane z położeniem warstwy asfaltu.

12 czerwca 2013
Informacje ogólne

Jak wydobyć środki na S11

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wspólnie z innymi samorządowcami powiatów i gmin, przez które przebiega Droga Krajowa nr 11 zastanawiali się jak przekonać rząd, by dał pieniądze na budowę trasy ekspresowej S11. Droga o długości 545 kilometrów, a prowadząca z Kołobrzegu do Tarnowskich Gór, przez Koszalin, Bobolice, Szczecinek, Piłę, Poznań, Jarocin dziś jest w opłakanym stanie. W spotkaniu, które odbyło się w Koszalinie głosem doradczym służyli naukowcy Poznania, Wrocławia i Koszalina.

Więcej czytaj na stronie http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/koszalin-dyskusja-o-drodze-s-11

12 czerwca 2013
×