otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Mapy na zamówienie

Informujemy, że na naszej stronie jest dostępna Aplikacja i. Zamówienie, która umożliwia zakup map ewidencyjnych z terenu powiatu jarocińskiego.

25 czerwca 2014
Informacje ogólne

Uczczili rocznicę śmierci Gorzeńskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wraz z jarocińskim oddziałem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego uczcili 88. rocznicę śmierci Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

25 czerwca 2014
Informacje ogólne

Festynowo w Mieszkowie

„(Nie)zapomniane miasto Mieszków” to wydarzenie, które zaplanowano na ostatnią niedzielę czerwca. Inicjatorzy przedsięwzięcia zapraszając do Mieszkowa chcą przypomnieć historyczną już chwilę, kiedy obecnej wiosce, w czerwcu 1777 roku, nadano prawa miejskie.

24 czerwca 2014
Informacje ogólne

XVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

4 lipca rozpoczynają się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku zobaczymy zespoły z Hiszpanii, Rumunii, Macedonii, Czech i Polski.

18 czerwca 2014
Informacje ogólne

Spotkanie dla przedsiębiorców

SPOTKANIE INFORMACYJNE W ZAKRESIE WSPARCIA EKSPORTU „Co eksporter wiedzieć powinien?”

18 czerwca 2014
Informacje ogólne

Energia odnawialna - pokaz w Tarcach

Specjalnie dla uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych firma Lumen Technik przygotowała pokaz nowoczesnego sprzętu grzewczego i do produkcji energii elektrycznej. Mobilne laboratorium zamontowane na przystosowanej do tego celu przyczepie samochodowej przybyło do Tarc w czwartek - 12.06.2014 by uczniowie poszczególnych klas, grupami mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania energii.

18 czerwca 2014
Informacje ogólne

Olimpijczyk ze szkoły w Tarcach

Mateusz Mikołajczak, uczeń trzeciej klasy technikum agrobiznesu w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, został laureatem XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która w tym roku odbyła się w Nawojowej w powiecie nowosądeckim. W rywalizacji uczestniczyło 222 uczniów z całego kraju.

18 czerwca 2014
Informacje ogólne

Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

Rada Powiatu Jarocińskiego udzieliła wczoraj absolutorium Zarządowi Powiatu.

18 czerwca 2014
Informacje ogólne

Pracowite targi w Marszewie

Powiat Jarociński promował się na Letnich Targach Rolno - Ogrodniczych w Marszewie. Stoisko przygotowane przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

17 czerwca 2014
Informacje ogólne

Starostwo z Gwiazdą szeryfa

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało jedną z sześciu Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka. Odznaczenie przyznano za decyzje i podejmowane inicjatywy mające na celu poprawę losu oraz warunków funkcjonowania podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych.

17 czerwca 2014
Informacje ogólne

Elizabeth Schwarzkopf wraca do Jarocina

Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego zaprasza na niezwykły koncert Pt. „Elizabeth Schwarzkopf wraca do Jarocina” zorganizowany w 99. rocznicę urodzin jednej z największych śpiewaczek XX wieku – urodzonej w Jarocinie. Niezwykłe jest także miejsce wydarzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 czerwca o godz. 18.00 na ulicy Wrocławskie przy kamienicy nr 7, w której mieszkali państwo Schwarzkopfowie i w której urodziła się Elizabeth. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do kościoła pw. Św. Jerzego, w którym z kolei Elizabeth została ochrzczona.

17 czerwca 2014
Informacje ogólne

Mamy Talent już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na jarocińskim rynku odbędzie kolejna - szósta edycja festiwalu stowarzyszeń "Mamy talent". Podczas festiwalu swoje dokonania prezentować będą organizacje pozarządowe.

13 czerwca 2014
×