Szkoła zawodowa jest fajna

W ramach programu „Szkoła zawodowa jest fajna” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościli uczniowie gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Cielczy. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w różnych zawodach. Dzięki tej lekcji gimnazjaliści będą mogli świadomie wybrać swoją drogę zawodową.

Jarocin Festiwal dla mieszkańców

70 złotych - zaledwie tyle zapłacą wszyscy mieszkańcy Jarocina oraz powiatu jarocińskiego za trzydniowy karnet na Jarocin Festiwal 2016! To pierwsza tego rodzaju oferta w historii tego kultowego wydarzenia. Już teraz wiadomo, że przyszłoroczna impreza przyciągnie do Wielkopolski tłumy fanów ciężkiego brzmienia. Line-up nadchodzącej edycji zapowiada się ekscytująco! W Jarocinie wystąpią m.in. formacje: Slayer oraz Five Finger Death Punch. A to dopiero początek ogłoszeń! Promocyjna sprzedaż karnetów ruszyła.

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodzić będziemy 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Jarocinie oraz Mieszkowie - rodzinnej miejscowości gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania.

Wybierz najlepszego sportowca

15 stycznia 2016 r. upływa termin składania wniosków dla najlepszych sportowców i ich trenerów, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2015.

Teatr dla najmłodszych

Teatr czaruje, to już od 4 lat wiedzą dzieciaki w Jarocinie dzięki Wielkiemu Teatrowi w Małym Mieście Junior, ale pojawiło się kolejne pokolenie widzów, tym naj naj młodszych, których zapraszamy na pierwszą wizytę w Teatrze. Będą piosenki, zabawy i masa frajdy.

18 grudnia 2015

Konsultacje wielkopolskiej strategii rozwoju turystyki

Do 18 stycznia 2016 roku trwają konsultacje „Strategii rozwoju turystyki w województwie wielkopolskim”.

Nowoczesny DPS przekazany

Nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku – Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie jest już gotowy na przyjęcie mieszkańców. Symboliczny klucz do nowego domu samorządowcy powiatowi przekazali na ręce dyrektora DPS-u Janusza Krawca i przyszłych jego mieszkańców.

17 grudnia 2015

24 grudnia - dniem wolnym od pracy w Starostwie

Informujemy, że Starosta Jarociński zarządzeniem nr 75/2015 z dnia 6 listopada 2015r. ustalił 24 grudnia 2015r. dniem wolnym od pracy dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie

16 grudnia 2015

Powiatowa "Szlachetna paczka" dostarczona

Po raz czwarty samorząd powiatu jarocińskiego włączył się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Pracownicy powiatowych instytucji wspólnie przygotowali paczkę dla rodziny, której życie zmieniło się cztery lata temu, kiedy ich dom uległ spaleniu.

16 grudnia 2015

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia przedstawiciele samorządu powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod obeliskiem "Solidarności" w Jarocinie. Hołd ofiarom stanu wojennego, który ogłoszony został przed 34 laty oddali również przedstawiciele lokalnej „Solidarności” i strażacy.

15 grudnia 2015

Historycznie w Szkole Specjalnej

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy w Poznaniu noszącym tytuł: „Historia ziem polskich od czasów starożytnych do końca panowania Bolesława Chrobrego”. Jarociniacy w przedstawieniu historycznym przybliżyli wszystkim jak żyło się za czasów Bolesława Chrobrego.

09 grudnia 2015

Kultura, sport i zdrowie w konkursie ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego. Konkurs skierowany jest do organizacji planujących w 2016 roku realizację przedsięwzięć z zakresu: wspierania osób niepełnosprawnych, ochrony i promocji zdrowia, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, krajoznawstwa oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

08 grudnia 2015