otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Plan transportowy do konsultacji

W jarocińskim starostwie powiatowym trwają konsultacje planu transportowego. Dokument, który wejdzie w życie z początkiem 2017 roku został opracowany w celu zaplanowania publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Jarociński.

18 listopada 2015
Informacje ogólne

Zielony DPS

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie w otaczającym budynek zabytkowym parku posadzono ponad 2 tysiące nowych krzewów.

13 listopada 2015
Informacje ogólne

Szansa na kolejną "schetynówkę"

Powiat Jarociński stara się o kolejne fundusze na poprawę jakości lokalnych dróg. Tym razem w ramach „schetynówek” chce pozyskać 3 mln zł na przebudowę drogi z Witaszyczek do Zakrzewa.

13 listopada 2015
Informacje ogólne

Z wizytą u przedsiębiorców

Starosta Bartosz Walczak i dyrektor jarocińskiego Powiatowego Urzędu Pracy Grzegorz Fengler odwiedzili kolejnych przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia na rozwój działalności, przede wszystkim pozyskali oni fundusze na utworzenie nowych stanowisk pracy.

05 listopada 2015
Informacje ogólne

Strażacy zapraszają

W najbliższą niedzielę jarocińska straż pożarna zaprasza do odwiedzenia swojej siedziby przy ul. Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób mundurowi włączają się do ogólnopolskiej akcji „Dni otwartych strażnic”.

04 listopada 2015
Informacje ogólne

Uwaga na silne mgły

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zbliżającymi się trudnymi warunkami pogodowymi. Już dziś od godz. 22.00 prognozuje się mgły ograniczające widzialność do 100 m.

03 listopada 2015
Informacje ogólne

Powiat chce wesprzeć przebudowę drogi Jarocin - Wola Książęca

Rada Powiatu Jarocińskiego wyraziła zgodę na udzielenie pomocy finansowej Gminie Jarocin. Samorząd powiatu zamierza wesprzeć w 2016 roku przebudowę drogi gminnej Jarocin – Wola Książęca kwotą 2 mln zł.

30 października 2015
Informacje ogólne

Festyn z Margaret

Warsztaty ekologiczne, animacje i konkursy z nagrodami to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach festynu Zakładu Gospodarki Odpadami. Gwiazdą imprezy zaplanowanej na 8 listopada będzie Margaret.

30 października 2015
Informacje ogólne

Wybiegali brązowe krążki

3 miejsce wśród drużyn z 38 szkół zajęli lekkoatleci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie biorących udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

30 października 2015
Informacje ogólne

Recital Ireny Santor

Punkt widzenia to recital Ireny Santor, który odbędzie się 10 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

30 października 2015
Informacje ogólne

Nosowska w Jarocinie

Niezwykły koncert odbędzie się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Na jednej scenie pojawi się Nosowska, Muchy oraz Blue Deep Shorts. Impreza zaplanowana jest w ramach obchodów Dni Patrona Miasta, dokładnie 11 listopada w Święto Niepodległości.

30 października 2015
Informacje ogólne

Szkolili się z AAC

Miesiąc październik w tym roku jest Międzynarodowym Miesiącem AAC czyli wspomagania i alternatywnych sposobów porozumiewania się. W tym zakresie szkolili się nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

29 października 2015
×