otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Generał Tusiński z wizytą w Jarocinie

tusinski.jpg21 września 2004 roku do Jarocina przybył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Henryk Tusiński. Generał gościł w Jarocinie na zaproszenie starosty jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego. Celem spotkania było wspólne rozpatrzenie problemów jarocińskiej jednostki.

23 września 2004
Informacje ogólne

Pracownicy starostwa dla Biesłanu

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie włączyli się w akcję pomocy rodzinom poszkodowanym podczas tragedii w Biesłanie. Kwotę 290 zł przekazano do jarocińskiego oddziału PCK.

23 września 2004
Informacje ogólne

Szkoła specjalna przysposabiająca do pracy

Z początkiem roku szkolnego 2004/2005 w Jarocinie zaczęła funkcjonować Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Organem prowadzącym szkołę jest Powiat Jarociński. Z dniem utworzenia Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Jarocinie została włączona do Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

02 września 2004
Informacje ogólne

Powiatowy Program Przeciwdziałania Bezrobociu

Na ostatniej sesji Rada Powiatu w Jarocinie uchwaliła "Powiatowy program przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy". Program ten ma przyczynić się do zwiększenia aktywności gospodarczej powiatu, skonsolidowania związków społecznych i ekonomicznych w lokalnym środowisku, wzmacniania współpracy pomiędzy organizacjami samorządowymi oraz pozarządowymi. Zakłada realizację wspólnych celów, promowanie i powstanie spójnej polityki rynku pracy w powiecie, stworzenie kompleksowego podejścia do rozwiązywania problemów społecznych oraz podniesienia poziomu wykształcenia jego mieszkańców.

02 września 2004
Informacje ogólne

65 rocznica wybuchu II wojny światowej

W 65 rocznicę wybuchu II wojny światowej władze samorządowe powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin z towarzyszeniem organizacji kombatanckich, pocztów sztandarowych oraz harcerzy złożyły wiązaki kwiatów pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945 w jarocińskim Parku Zwycięstwa.

01 września 2004
Informacje ogólne

Dożynki Wojewódzkie 2004

chodziez2004.jpg

Delegacja powiatu jarocińskiego uczestniczyła w Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, które odbyły się w dniu 29 sierpnia br. w Chodzieży.

W skład delegacji weszła młodzież z Zespołu Folklorystycznego "Snutki" z Potarzycy. Wieniec dożynkowy powiatu jarocińskiego przygotowali członkowie Zespołu Folklorystycznego "Goliniacy" z Goliny.

01 września 2004
Informacje ogólne

Rok szkolny 2004/2005 już rozpoczęty

rok_szkolny2004_1.jpgDzisiaj, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, zainaugurował rok szkolny 2004/2005. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wcześniej uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, która odprawiona została w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

01 września 2004
Informacje ogólne

Spotkanie w jednostce wojskowej

W piątek (27 sierpnia) w jarocińskiej jednostce wojskowej odbyło się spotkanie przedstawicieli środowiska kombatanckiego oraz władz powiatu jarocińskiego z dowódcą jednostki. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z historią oraz aktualną sytuacją 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych, stacjonującego w Jarocinie.

spotkanie_w_jednostce.jpg

30 sierpnia 2004
Informacje ogólne

Święto Wojska Polskiego

15sierpnia2005.jpgW minioną niedzielę 15 sierpnia, na terenie całego kraju obchodzono uroczyście Święto Wojska Polskiego - upamiętniające przełomowy moment Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

16 sierpnia 2004
Informacje ogólne

Będzie chodnik w Sławoszewie

chodnik_slawoszew.jpg

Prace związane z budową chodnika przy drodze powiatowej w Sławoszewie trwają od dwóch lat. Być może uda się je zakończyć przed 22 sierpnia, na kiedy to zaplanowano w Sławoszewie Dożynki Wiejskie. Inwestycja powstaje przy współpracy powiatu jarocińskiego z gminą Kotlin.

13 sierpnia 2004
Informacje ogólne

Złożenie kwiatów

powstanie_warszawskie2004.jpgW związku z przypadającą 1 sierpnia rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, delegacja powiatu jarocińskiego złożyła kwiaty pod tablicą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

Tablica upamiętnia Ewelinę Łaniewską - żołnierza AK, która zginęła 29 września 1944 roku na Żoliborzu.

W skład delegacji weszli (na zdjęciu od lewej): Jolanta Mejzińska - wicestarosta jarociński, Jan Jajor - przewodniczący komisji oświaty Rady Powiatu w Jarocinie, Róża Spychaj - przedstawiciel Związku Sybiraków w Jarocinie oraz Czesław Robakowski - przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie.

30 lipca 2004
Informacje ogólne

38. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych - KAZIMIERZ 2004

kazimierz2004_1.jpg

Pod koniec czerwca Zespół Śpiewaczy "Ciświczanie" przebywał w Kazimierzu nad Wisłą. Zespół reprezentował Południową Wielkopolskę podczas 38. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Z "CIŚWICZANAMI" do Kazimierza pojechali państwo Genowefa Dopiera-Osuch i Bogdan Osuch, którzy prezentowali swoje wyroby na kazimierskich targach sztuki ludowej. Wyjazd mógł dojść do skutku dzięki wsparciu finansowemu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, które opłaciło akredytację oraz Starostwa Powiatowego w Jarocinie, które pokryło koszty transportu zespołu.

01 lipca 2004
×