otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dotacje dla bezrobotnych bez podatku

gazeta_prawna.gifBezrobotni, którzy otrzymali w 2004 r. środki z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej, nie będą musieli zapłacić od tych dotacji podatku. Właśnie zostało podpisane rozporządzenie przewidujące zaniechanie poboru podatku od tak przyznanych środków.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza

Uprzejmie informujemy, że powstała Polsko-Chińska Izba Gospodarcza z siedzibą w Sopocie. Statutowe zadania izby to wspieranie rozwoju szeroko rozumianych polsko-chińskich kontaktów gospodarczych i handlowych na szczeblu małych i dużych przedsiębiorstw dowolnego sektora i branży. Członkami izby jest wielu inwestorów i przedsiębiorców ze strony chińskiej, jak również podmioty polskiego przemysłu i handlu.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Wyróżnienia dla przedsiębiorców z powiatu jarocińskiego

krzyze_zaslugi.jpg
Wyróżnieni przedsiębiorcy z Ministrem Jackiem Piechotą, senator Genewefą Ferenc,
Wojewodą Andrzejem Nowakowskim oraz starostą jarocińskim Sławomirem Wąsiewskim


Adam Radaś - właściciel Firmy Produkcyjno-Handlowej "Paula" z Parzewa otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Brązowy Krzyż Zasługi natomiast Prezydent przyznał Wiesławie Biegun - właścicielce Zakładu Przetwórstwa Mięsnego W.P. Biegun z Jaraczewa. Odznaczenia zostały wręczone 25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przez Ministra Gospodarki Marka Piechotę.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce

lekka2005.jpgW dniu 25 kwietnia 2005r. na stadionie spółki "Jarocin Sport" odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce. Organizatorem tegorocznej edycji mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. O godz. 10.00 Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, życząc młodym sportowcom osiągnięcia jak najlepszych wyników, otworzył zawody, które zgromadziły na starcie liczną rzeszę uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

29 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Błędy mikroprzedsiębiorców

gazeta_prawna.gifKończą się pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie usług doradczych i inwestycji realizowanych przez mikroprzedsiębiorców Działanie 3.4 ZPORR. Niestety, ze spostrzeżeń instytucji przyjmujących aplikacje wynika, że nie zawsze duże zainteresowanie otrzymaniem wsparcia przekłada się na jakość składanych projektów.

27 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Zaniechanie poboru podatku od środków na podjęcie działalności gospodarczej

Minister finansów w rozporządzeniu z dnia 25 kwietnia 2005 r. zarządza zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od przyznanych bezrobotnemu środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa. Zaniechanie dotyczy dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2005 r.

27 kwietnia 2005
Informacje ogólne

ABC Przedsiębiorcy

gazeta_prawna.gifObszerny zbiór informacji niezbędnych dla przedsiębiorcy przygotowany przez Gazetę Prawną.

Wszystkim, którzy prowadzą własny biznes polecamy serwis tematyczny Gazety Prawnej pt. ABC Przedsiębiorcy.

Zagadnienia opracowane są tematycznie i dotyczą przede wszystkim regulacji prawnych oraz praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej.

22 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Pół setki sprawdzonych pomysłów na biznes - Blaski i cienie bycia na swoim

rzeczpospolita.gifPotrzebne są nie tylko pieniądze, ale i dobry plan. Rzeczpospolita podpowiada, ile trzeba mieć w kieszeni, aby wystartować.

22 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Konto nie musi być drogie

rzeczpospolita.gifFirmie, która dopiero startuje, wystarczy prosty rachunek bankowy za rozsądną cenę z możliwością zlecania szybkich przelewów.

18 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej Szkół Ponadgimnazjalnych

konkurs_oc.jpgDrużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Asnyka w Kaliszu zwyciężyła w finale "Konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej Szkół Ponadgimnazjalnych". Konkurs odbył się 13 kwietnia 2005 roku w Jarocinie, a patronat nad nim objął Sławomir Wąsiewski - Starosta Jarociński.

14 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w piłkę nożną szkół ponadgimnazjalnych

W dniach 11-13 kwietnia br. na boisku sportowym w Noskowie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu jarocińskiego w piłkę nożną szkół ponadgimnazjalnych.

Wysoki, wyrównany poziom wszystkich drużyn spowodował, że do ostatniego gwizdka turnieju ważyły się losy mistrzowskiego tytułu i układu w tabeli klasyfikacyjnej. Ostatecznie, po bardzo emocjonującym meczu, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski mógł pogratulować sukcesu reprezentantom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

14 kwietnia 2005
Informacje ogólne

Msza Święta w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II

msza1.jpg

W minioną środę (6 kwietnia), na jarocińskim rynku odprawiona została Msza Święta w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Pamięć zmarłego papieża uczcili licznie zebrani mieszkańcy powiatu jarocińskiego.

msza2.jpg

07 kwietnia 2005
×