Patriotyczny weekend z atrakcjami

Liczne atrakcje zapowiadają się na najbliższy weekend. Kwietniowo-majowe świętowanie rozpocznie się już w piątek i potrwa do wtorku 3 maja. Będą pikniki, wystawy, projekcje filmów, pokazy grup rekonstrukcji historycznej, koncerty. Wszystko w duchu patriotycznym.

27 kwietnia 2016

Dwa medale w Pucharze Świata

Srebrno juniorki Zuzanny Kaczmarek oraz brąz Alicji Kowańdy to dorobek medalowy zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin w German Open 2016, turnieju zaliczanym do cyklu Pucharu Świata. W tegorocznej edycji, rozgrywanej tradycyjnie w Hamburgu, wystartowało około 1000 zawodniczek i zawodników z 49 państw.

26 kwietnia 2016

Powiatowy etap konkursu o bezpieczeństwie

Znamy już wyniki powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o Twoje bezpieczeństwo”. Tegoroczna edycja była XVIII z kolei przedsięwzięciem organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

25 kwietnia 2016

20 litrów krwi dla potrzebujących

Blisko 20 litrów krwi udało się zebrać w ramach akcji "Oddaj krew z Dwójką".

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Maraton uśmiechu z Jarociniakami

17 kwietnia 2016 r. po raz drugi odbył się w Ostrowie Wlkp. Maraton Uśmiechu. Impreza biegowa zgromadziła na starcie wielu zawodników. Wśród nich znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Seniorzy świętowali

W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Inwalidy.

Mechanicy z "Dwójki" w finale

Bardzo dobre miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podczas finału V Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników organizowanych w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

20 kwietnia 2016

Poznaj, zanim ocenisz

Marsz dla autyzmu, sesja zdjęciowa i nagranie filmu z udziałem dzieci autystycznych to tylko niektóre z przedsięwzięć realizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie.

18 kwietnia 2016

Kolorowa olimpiada

Kolorowa olimpiada opanowała salę gimnastyczną jarocińskiego „Ogólniaka”. Impreza jest jedyną imprezą sportową w naszym rejonie, w której uczestniczą wyłącznie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym.

15 kwietnia 2016

Zwycięzca z Tarc

Uczniowie ZSP-B w Tarcach Elżbieta Grygiel, Dominik Terakowski i Marcin Nowak reprezentowali szkołę i powiat jarociński w Regionalnym Konkursie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie, który zorganizowała Państwowa Inspekcja Pracy i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu.

15 kwietnia 2016

Piłkarskie mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu Jarocińskiego w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Zmagania odbyły się na Orliku przy ZSP 2 w Jarocinie.

13 kwietnia 2016