otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zespół Szkół Specjalnych na Przeglądzie Artystycznym

Uczniowie należący do grupy teatralnej TACY SAMI wzięli udział w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Kształcenia Specjalnego Leszno 2016. Zaprezentowali tam przedstawienie „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”

11 marca 2016
Informacje ogólne

Oblężenie "Dwójki" podczas Drzwi otwartych

4 – 5 marca 2016 r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, do „dwójki” przyjechali również uczniowie z ościennych powiatów. W sumie przez dwa dni szkołę odwiedziło 726 gimnazjalistów.

11 marca 2016
Informacje ogólne

Jarmark Wielkanocny w Żerkowie

Kolejny Jarmark Wielkanocny, tym razem odbędzie się w Żerkowie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Wsparcia i Rozwoju "Antrejka" przy współpracy samorządu Powiatu Jarocińskiego.

10 marca 2016
Informacje ogólne

Jarocin Festiwal 2016: znamy daty występów tegorocznych artystów!

To będzie bez wątpienia jeden z najciekawszych i najmocniej obsadzonych festiwali w Jarocinie w historii. Choć line-up imprezy nie jest jeszcze do końca skompletowany już teraz wygląda niezwykle ciekawie. Dzisiaj organizatorzy ujawnili dokładne daty występów dotychczas ogłoszonych artystów. Jednodniowe bilety festiwalowe trafią do sprzedaży w poniedziałek, 14 marca.

10 marca 2016
Informacje ogólne

Dzień Bezpłatnych Porad w ZSS

12 marca 2016 roku w godzinach 9.00 – 12.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie po raz kolejny zostanie zorganizowany Dzień Bezpłatnych Porad dla dzieci w wieku 0 – 6 lat z zaburzeniami rozwoju.

10 marca 2016
Informacje ogólne

Wymierzcie wyrok osądzonym

Wymierzcie wyrok oskarżonym! Tymi słowami narrator inscenizacji zachęcił widownię zgromadzoną w auli ZSP nr 1 w Jarocinie do chwili refleksji nad historią. Mimo młodego wieku zaproszeni gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły gospodarza doskonale zdają sobie sprawę z fałszowania wielu procesów sądowych, jakie miały miejsce w komunistycznej Polsce.

10 marca 2016
Informacje ogólne

Piórem malowane

Warsztaty dziennikarskie, uroczysta gala i spotkanie autorskie podsumują realizację projektu "Piórem malowane, czyli Młodzi Twórcy Literatury". Finał przedsięwzięcia odbędzie się 10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

04 marca 2016
Informacje ogólne

Wczoraj sądzący - dziś osądzeni

W obchody Roku Żołnierzy Wyklętych włączyła się także społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

04 marca 2016
Informacje ogólne

O bezpieczeństwie na drodze w ZSS

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w projekcie „Bezpieczeństwo ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów”. Przedsięwzięcie przeprowadzili przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wrocławia.

04 marca 2016
Informacje ogólne

"Żyd w beczce" w "Jedynce"

Rozmowę Hanny Krall z Markiem Edelmannem, ostatnim żyjącym przywódcą powstania w getcie warszawskim, o napaści Niemiec i Rosji na Polskę, o upadku Warszawy, o działalności ruchu oporu i o eksterminacji narodu żydowskiego wysłuchali uczniowie klas maturalnych ZSP 1 i ZSP 2 w Jarocinie.

04 marca 2016
Informacje ogólne

Warsztaty wielkanocne w Żerkowie

Chcesz nauczyć się wykonywać piękne ozdoby wielkanocne, weź udział w warsztatach realizowanych przez Stowarzyszenie "Antrejka" w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Jarociński.

04 marca 2016
Informacje ogólne

Oddali hołd Generałowi

W 56. rocznicę śmierci pierwszego przywódcy powstania wielkopolskiego, gen. Stanisława Taczaka samorządowcy z powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod pomnikiem w Mieszkowie.

03 marca 2016
×