otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Aerobik w "jedynce"

W piątek 10 lutego br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie rozegrany został półfinał wojewódzki w aerobiku grupowym. Zawody były bardzo licznie obsadzone i wzięło w nich udział 38 drużyn z Południowej Wielkopolski (szkoły podstawowe 11 drużyn, gimnazja 15 drużyn, szkoły ponadgimanzjalne 12 drużyn). Stojące na wysokim poziomie prezentacje oceniała komisja sędziowska.

Aerobik_4.jpg

13 lutego 2006
Informacje ogólne

Miłość niejedno ma imię

10 lutego br. po raz trzeci w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbył się konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”. W tym roku uczestnicy mogli recytować utwór Anny Kamieńskiej, Agnieszki Osieckiej lub Wiliama Szekspira.

milosc.jpg

13 lutego 2006
Informacje ogólne

Konkurs wiedzy o Wielkopolsce

konkurs_5_1.jpg

9 lutego br. w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie odbył się powiatowy etap X Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Wzięło w nim udział 85 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu jarocińskiego.

10 lutego 2006
Informacje ogólne

Unijne wsparcie dla innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych

Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej. Wnioski muszą zostać przesłane do 1 lipca 2006.

07 lutego 2006
Informacje ogólne

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniach 1 i 2 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się bezpłatne szkolenie pn. "Jak aplikować do Europejskiego Funduszu Społecznego". Organizatorem szkolenia było Centrum Rozwoju Lokalnego Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego w Lesznie oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

szkolenie2.jpg

06 lutego 2006
Informacje ogólne

Magiczny dyplom dla starostwa

OK_H_Potter1.jpg

Z okazji ukazania się szóstego tomu przygód Harrego Pottera biblioteka "Pod Ratuszem" w Jarocinie późnym wieczorem 27 stycznia br. zorganizowała "Turniej Czteromagiczny". Z tej okazji dla uczestników turnieju Starostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało 10 książek "Harry Potter i książę półkrwi".

06 lutego 2006
Informacje ogólne

Budżet uchwalony

Podczas poniedziałkowej (30 stycznia br.) sesji powiatowej radni jednogłośnie uchwalili budżet powiatu jarocińskiego na 2006 rok. Najważniejsze zadania realizowane przez powiat w tym roku obejmują kolejny etap modernizacji i rozbudowy jarocińskiego szpitala, inwestycje w placówkach oświatowych i remonty drogowe. Zadowolona jest zarówno koalicja rządząca, jak i opozycja, której członkowie podkreślają, że tworzeniu tego budżetu towarzyszyły bardzo konstruktywne dyskusje. Starosta Jarociński uważa, że jest to najlepszy budżet, jaki powiat uchwalił od początku istnienia samorządu powiatowego.

06 lutego 2006
Informacje ogólne

Tłumy młodzieży na targach edukacyjnych

targi_edukacyjne3.jpg

Profesjonalne stoiska promocyjne, prezentacje artystyczne, uśmiechnięte dziewczyny rozdające ulotki, agitatorzy w staropolskich strojach, a nawet… greckie boginie i wiele innych atrakcji miało zachęcić gimnazjalistów do wyboru przyszłej szkoły.

03 lutego 2006
Informacje ogólne

Dyrektorzy szkół na spotkaniu z przedsiębiorcami

zatrudnienie.jpg

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Jarocinie w dniu 31 stycznia br. odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z przedsiębiorcami z powiatu jarocińskiego oraz przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie.

01 lutego 2006
Informacje ogólne

Bezpieczne dachy w powiecie jarocińskim

W ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego starosta jarociński Sławomir Wąsiewski, powołał zespoły kontrolne do przeprowadzenia oceny bezpieczeństwa konstrukcji budynków wielkopowierzchniowych, takich jak szkoły, obiekty sportowe, hale, sklepy, firmy. Do kontroli wytypowano 30 budynków.

31 stycznia 2006
Informacje ogólne

Samochód dla straży

woz_strazacki1.jpg

W dniu 27 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Jarocinie odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego: GBA 2,5/16/4 firmy MAN.

31 stycznia 2006
Informacje ogólne

Pomoc dla ofiar tragedii w Katowicach

W związku z tragedią, którą wydarzyła się w dniu 28 stycznia br. w Centrum Targowym w Katowicach Polski Czerwony Krzyż uruchomił konto, na które można dokonywać wpłat pieniężnych:

Polski Czerwony Krzyż
ul. Mokotowska 14
00-561 Warszawa
Nr konta: 56 1160 2202 0000 0000 7174 6816 z dopiskiem "CHORZÓW"


Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na doraźną i długofalową pomoc dla rodzin ofiar.

31 stycznia 2006
×