otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przygotowanie do eksportu

    Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję z okazji zakończenia realizacji jednego z największych projektów szkoleniowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, „Przygotowanie do eksportu”.

22 listopada 2007
Informacje ogólne

Dzień Pracownika Socjalnego

    Od kilku lat 21. listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Za zaangażowanie w wykonywanie trudnej, a często niewdzięcznej pracy oraz za bardzo dobrą współpracę z samorządem powiatu jarocińskiego podziękowali dziś pracownikom socjalnym włodarze powiatu jarocińskiego.

21 listopada 2007
Informacje ogólne

Rusza drugi Dom Dziecka w powiecie

Z propozycją utworzenia Domu Dziecka, w którym mieszkałyby dzieci spoza powiatu jarocińskiego wystąpiły Siostry Salezjanki. Gotowe były podjąć trud wychowania 14 dzieci w wieku od  3 do 18 lat. Teraz będą mogły realizować zamierzony cel, bowiem konkurs na prowadzenie placówki został rozstrzygnięty. Drugi Dom Dziecka w powiecie mieścić się będzie w Dobieszczyźnie. Siostry już czekają na przyjęcie pierwszych podopiecznych.

21 listopada 2007
Informacje ogólne

Z życzeniami do Elżbietanek

Uroczysta msza św. dziękczynna koncelebrowana przez biskupa Stanisława Napierałę w kościele p.w. św. Marcina wpisała się w obchody jubileuszu 800. urodzin św. Elżbiety. Na niedzielną sumę z życzeniami do jarocińskich Elżbietanek przybyło wielu znamienitych gości. Wspólnie dzielili się radością z zaliczenia w poczet błogosławionych współzałożycielki Zdromadzenia Sióstr Elzbietanek – Matki Marii Merket.

19 listopada 2007
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs o AIDS

    Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie zorganizowała powiatowy etap konkursu na temat wiedzy o HIV i AIDS. Jak poinformowała przewodnicząca jury konkursowego Małgorzata Bogusławska z jarocińskiego starostwa celem konkursu jest wzrost poziomu wiedzy o HIV/AIDS. Zależy nam na podniesieniu poziomu akceptacji i tolerancji dla osób żyjących z tą chorobą. Musimy mieć świadomość tego, że schorzenie to może spotkać każdego z nas – powiedziała przewodnicząca jury.

16 listopada 2007
Informacje ogólne

Uwaga nauczyciele!!!

DOSKONALENIE NAUCZYCIELI

    Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu zaprasza nauczycieli różnych przedmiotów z powiatu i miasta Jarocin  na wyjazdową konferencję metodyczną, organizowaną w formie wycieczki dydaktycznej do PLANETARIUM w Potarzycy, która odbędzie się we wtorek 20 listopada 2007r. o godz. 17.00.

15 listopada 2007
Informacje ogólne

Sanepid przeciw meningokokom

    Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jarocinie włączyła się do społecznej kampanii „Stop meningokokom”. Do placówek oświatowo-wychowawczych, placówek służby zdrowia, pubów, barów, dyskotek, internatów wysyłane są materiały edukacyjne promujące akcję.

15 listopada 2007
Informacje ogólne

Mozart i Charpentier w Jarocinie

CHÓR IM.KAZIMIERZA TOMASZA BARWICKIEGO

zaprasza
na uroczysty koncert

 
w ramach obchodów
750-lecia JAROCINA I 120-lecia POWIATU JAROCIŃSKIEGO
 
25 listopada 2007 roku godz. 17.00
kościół o.o. Franciszkanów

15 listopada 2007
Informacje ogólne

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

    Światowy Dzień Walki z Cukrzycą jest momentem, który przypomina nam o problemie, jakim jest walka z jedną z największych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Szacunkowe dane przedstawiane przez Światową Organizację Zdrowia, a mówiące o tym, że do 2025 roku na cukrzycę cierpieć będzie ponad ćwierć miliarda osób są zatrważające. Już teraz w naszym kraju choruje około dwóch milionów osób, ale tylko u połowy z nich zdiagnozowano schorzenie i podjęto leczenie. 

14 listopada 2007
Informacje ogólne

Proboszcz z Brzóstkowa uhonorowany

Ksiądz Kanonik Kazimierz Walczak – proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Brzóstkowie znalazł się w gronie ośmiu osób wyróżnionych przez władze powiatu jarocińskiego z okazji jubileuszu utworzenia powiatu. Starosta Stanisław Martuzalski wraz z przewodniczącym rady Zygmuntem Meisnerowskim i członkiem zarządu Zbigniewem Kuzdżałem przekazali księdzu Kazimierzowi statuetkę będącą wyrazem podziękowania za troskę o zachowanie dziedzictwa architektury sakralnej powiatu jarocińskiego.

14 listopada 2007
Informacje ogólne

Święty Marcin z rogalami i Marylą

Co roku w Jarocinie obchody Święta Niepodległości zbiegają się z uroczystościami z okazji imienin opiekuna miasta – św. Marcina. Pojawiają się rogale i patron wjeżdżający do serca grodu na białym koniu. Także tym razem nie zabrakło tradycyjnych elementów listopadowych uroczystości, wzbogaconych jednak atrakcjami związanymi z obchodami jubileuszu 750-lecia Jarocina. I choć listopad nie jest miesiącem sprzyjającym organizowaniu plenerowych imprez, organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

12 listopada 2007
Informacje ogólne

STOWARZYSZENIA POWIATU JAROCIŃSKIEGO!!!

    W związku z przystąpieniem przez Powiat do opracowania „ Kalendarza imprez sportowych i kulturalnych na rok 2008 ” prosimy  o przekazanie w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia br. informacji o planowanych przedsięwzięciach na rok 2008.

09 listopada 2007
×