Jesteś innowacyjny? Mamy dla Ciebie portal...

Urząd Miasta Poznania w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego przygotowuje nowe narzędzie przeznaczone do ułatwiania nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy środowiskiem naukowym a przedsiębiorstwami.

Europejskie Systemy Informacji i Pomocy

Informator "EUROPEJSKIE SYSTEMY INFORMACJI I POMOCY" przeznaczony jest dla obywateli i przedsiębiorców.

04 listopada 2005

Nowe źródła danych o kontrahentach

parp.gifDzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości a działającą w zakresie informacji gospodarczej firmą Kompass Poland sp. z o. o., przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z bazy danych Kompass.

System umożliwia wyszukiwanie firm w bazie danych gromadzonych i udostąpnianych przez firmę Kompass w bardzo szerokim zakresie.

• 23 mln produktów i usług w 53000 kodach klasyfikacji
  • 1,9 mln firm z 75 krajów
  • 750 000 nazw handlowych
  • 3,5 mln nazwisk osób z kadry kierowniczej

Nagrody dla sportowców

W związku z Uchwałą nr XXIII/156/04 Rady Powiatu w Jarocinie z dnia 28 października 2004 roku, w sprawie rodzajów wyróżnień i wysokości nagród dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz szczegółowych zasad i trybu ich przyznawania, informuję, że istnieje możliwość otrzymania przez zawodników spełniających kryteria określone w uchwale nagród i wyróżnień.

W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji i Promocji pod nr tel. (062) 747-19-66.

03 listopada 2005

Szkoły Zjednoczonego Świata

Program skierowany jest do uczniów pierwszych klas liceum ogólnokształcącego (16-17 lat), znających dobrze angielski, którzy w III klasie gimnazjum osiągnęli średnią co najmniej 4,5 oraz mają osiągnięcia pozaszkolne i doświadczenie w pracy charytatywnej, społecznej, artystycznej i sportowej.

Rok Polsko-Niemiecki

Do 15 listopada 2005 r. można składać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wnioski o dofinansowanie projektów o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, społecznym i politycznym, realizowanych na terenie Niemiec w ramach Roku Polsko-Niemieckiego.

Projekty powinny promować wartości kultury polskiej oraz upowszechniać wiedzę o Polsce w Niemczech. Ich efektem winno być umacnianie pozytywnego wizerunku Polski w Niemczech oraz rozwój przyjaznych polsko-niemieckich kontaktów społecznych na bazie wspólnych przedsięwzięć.

www.msz.gov.pl

31 października 2005

Konkurs "Pożyteczne ferie 2006"

W ramach konkursu finansowane będą projekty realizowane przez organizacje lokalne w czasie ferii zimowych 2006, przeznaczone dla dzieci i młodzieży ze wsi do 6 000 mieszkańców.

Ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z byłych PGR-ów, rodzin gorzej sytuowanych, obszarów o wysokim stopniu bezrobocia.

31 października 2005

Program "Szansa dla najmłodszych"

Program "Szansa dla najmłodszych" powstał po to, żeby pomóc rodzicom, nauczycielom, pedagogom i przedstawicielom organizacji pozarządowych w prowadzeniu ciekawych zajęć dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Sołtys liderem bezpiecznej pracy

bezpieczne_solectwo1.jpg

W dniu 27 października 2005 r., podczas obrad XXXII Sesji Rady Powiatu w Jarocinie, nastąpiło oficjalne podsumowanie konkursu pn. "Sołtys liderem bezpiecznej pracy".

Program współpracy został przyjęty

Radni Rady Powiatu w Jarocinie na październikowej sesji uchwalili "Program współpracy Powiatu Jarocińskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2006 rok". Program wcześniej zyskał również akceptację przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu jarocińskiego.

31 października 2005

Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów i studentów z powiatu jarocińskiego

W miesiącu wrześniu Starosta Jarociński złożył wnioski do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu o przyznanie stypendiów dla 14 uczniów i 6 studentów z terenu powiatu jarocińskiego.