otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Historia z nutką przygody

W Jarocinie powstaje Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Jej utworzenie ma być końcowym efektem projektu realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

06 października 2014
Informacje ogólne

Starają się o kolejne środki

O kolejne dodatkowe środki na przebudowę dróg starają się powiatowi samorządowcy. Tym razem chodzi o drogę Brzostów – Panienka – granica powiatu. Decyzja w sprawie dofinansowania ma zapaść do końca października.

06 października 2014
Informacje ogólne

DPS w przebudowie

W Kotlinie zainaugurowano realizację projektu termomodernizacji budynku przebudowywanego na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Z tej okazji jarocińskie starostwo zorganizowało okolicznościową konferencję, a jej uczestnicy poznali założenia powiatu związane z przebudową obiektu, odwiedzając także teren inwestycji.

03 października 2014
Informacje ogólne

Zjazd sekretarzy w Witaszycach

Sekretarze powiatów z województwa wielkopolskiego wzięli udział w zjeździe sekretarzy, który odbył się we wrześniu w Witaszycach. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych.

29 września 2014
Informacje ogólne

Weź udział w debacie o bezpieczeństwie

Starosta Mikołaj Szymczak zachęca mieszkańców do udziału w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na terenie powiatu jarocińskiego.

24 września 2014
Informacje ogólne

Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Dziś starosta Mikołaj Szymczak podpisał porozumienie o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej.

24 września 2014
Informacje ogólne

Podsumowanie akcji "Ciśnienie na życie"

19 września na Jarocińskim Rynku, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 371 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji. Okazało się, że wiek serca co 8 mieszkańca Jarocina przekracza wiek metrykalny o 7 lat.

22 września 2014
Informacje ogólne

Festiwal akordeonowy po raz XIX

Duet akordeonowy Jacek Małachowski - Piotr Kopietz rozpocznie tegoroczną edycję Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie. Inauguracja XIX już festiwalu odbędzie się w niedzielę, 5 października w kościele pw. Św. Kazimierza w Kotlinie.

22 września 2014
Informacje ogólne

Jubileusz "Snutek" już w sobotę

Zespół Folklorystyczny „Snutki” w Potarzycy obchodzi w tym roku jubileusz 30 - lecia działalności. Nic dziwnego, że zespół jest laureatem ostatniej edycji konkursu „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Okolicznościowy koncert z tej okazji odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 września w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

22 września 2014
Informacje ogólne

Profilaktyka bezpieczeństwa w powiecie

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa w powiecie jarocińskim zostały zorganizowane warsztaty szkoleniowe w zakresie propagowania kart ratowniczych w pojazdach. Jest to kontynuacja współpracy służb ratowniczych z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego i Związkiem Dealerów Samochodowych.

18 września 2014
Informacje ogólne

Maraton MTB Hermanów już w niedzielę

Po dwuletniej przerwie powraca doskonale znany otwarty maraton rowerowy MTB Hermanów. W tym roku odbędzie się 21 września.

18 września 2014
Informacje ogólne

Dni ekonomii społecznej w Jarocinie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.

18 września 2014
×