otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

WARTO WIEDZIEĆ - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW

Szykują się ułatwienia dla właścicieli bydła. Rolnicy nie będą musieli dokonywać corocznego spisu dla ARiMR - tak wynika z informacji, jakie podała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Resort rolnictwa odpowiedział, że procedowany jest obecnie projekt ustawy o o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, który przewiduje likwidację obowiązku przeprowadzania spisu dla posiadaczy bydła.

28 marca 2018
Informacje ogólne

DZIEŃ OTWARTY w AGENCJI

ROLNIKU! skorzystaj Z DNIA OTWARTEGO W BIURZE POWIATOWYM ARiMR W JAROCINIE - 5 kwietnia 2018 r. w godzinach 7.30 – 15.30

28 marca 2018
Informacje ogólne

CZY BĘDZIE ALTERNATYWĄ DLA SAMOCHODU?

Pod koniec zeszłego roku zostało podpisane porozumienie w sprawie współfinansowania PKM (Poznańskiej Kolei Metropolitalnej). W porozumieniu udział wzięły gminy i powiaty aglomeracji poznańskiej położone wzdłuż czterech linii Poznańskiego Węzła Kolejowego oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

28 marca 2018
Informacje ogólne

KWALIFIKACJE WOJSKOWE

Powiatowa Komisja Lekarska w Jarocinie będzie pracowała w godz. od 8:00 do 16:00, od poniedziałku do piątku, tylko w dni robocze. Siedziba PKL w Jarocinie: ul. Kościuszki 16 w Jarocinie (budynek w pobliżu Jarocińskiego Ośrodka Kultury).

26 marca 2018
Informacje ogólne

SESJA RADY POWIATU - 28 marca br.

28 marca br. odbędzie się 57 sesja Rady Powiatu Jarocińskiego. Sesja rozpocznie się o godz. 15.00. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie w sali nr 30.

26 marca 2018
Informacje ogólne

KOMISJA ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Jarocińskiego, przy udziale członków Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej Żerkowa, którego tematem była gospodarka wodna na terenie powiatu, w tym realizacja zadań przez spółki wodne oraz sprawy przeciwpowodziowe.

26 marca 2018
Informacje ogólne

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE w RADIU POZNAŃ

Warsztaty dziennikarskie w Radiu Poznań dla uczennicy I LO im.T.Kościuszki w Jarocinie. 14 marca 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbył się regionalny półfinał IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

21 marca 2018
Informacje ogólne

PRZYSZŁOŚĆ KOTLINA

Stowarzyszenie "Przyszłość Kotlina" zaprasza na swoje 5 urodziny.

21 marca 2018
Informacje ogólne

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE

W związku z rozpoczęciem akcji składania PIT za 2017 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie informuje o udostępnieniu na Portalu Podatkowym usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) za 2017 rok. Rozpowszechnienie powyższych informacji w jak największym zakresie, pomoże i ułatwi podatnikom wywiązanie się z obowiązku określonego w przepisach prawa podatkowego.

20 marca 2018
Informacje ogólne

WYKŁAD w LO

20 marca br. Karolina Bartkowiak-Dudzik - radca prawny z Fundacji Auditorium wygłosiła dla uczniów LO w Jarocinie wykład z elementami warsztatów poświęcony zagadnieniom prawnym z zakresu ochrony konsumentów, w tym w szczególności kwestiom dotyczącym reklamacji, rękojmi i prawa do odstąpienia od zawartej umowy.

20 marca 2018
Informacje ogólne

MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. J. Dziubińskiej w Tarcach, 16 marca br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Regionalnym Konkursie na Plakat Promujący „Moją Ulubioną Książkę”. Była to już piata edycja konkursu, który ma na celu promocję czytelnictwa i zdolności artystycznych młodzieży.

20 marca 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

„100 spotkań za 100-lecie szkoły” – Bartosz Wojtyra. W środę 21 marca o godz. 10.50 doktorant na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Bartosz Wojtyra, absolwent liceum z roku 2005, spotka się z uczniami.

20 marca 2018
×