otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Towarzyski mecz w Kutnie

kutno.jpgWe wtorek 15 czerwca, reprezentacja powiatu jarocińskiego w piłce nożnej "Trampkarzy" złożona z zawodników "Jarota"; Kotlin-Jarocin (rocznik 1989) rozegrała wyjazdowy mecz towarzyski w Kutnie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, których reprezentowali starsi zawodniczy (rocznik 1987-88). Niewątpliwą atrakcją tego spotkania, oprócz doskonałej nawierzchni, było rozegranie meczu przy sztucznym oświetleniu. Poza rywalizacją sportową, gospodarze przygotowali dla naszych zawodników szereg atrakcji.

18 czerwca 2004
Informacje ogólne

Szkolenie dla psychologów pt. "DOSKONALENIE DIAGNOZY PSYCHOLOGICZNEJ"

szkolenie_ppp.jpgPonad czterdziestu psychologów z Krotoszyna, Kępna, Pleszewa, Środy, Ostrzeszowa, Ostrowa oraz Jarocina uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez jarocińską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Szkolenie pt. "Doskonalenie diagnozy psychologicznej" odbyło się 16 czerwca o godzinie 9.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

18 czerwca 2004
Informacje ogólne

IV Prezentacje Kultury Wielkopolski

4prezentacje_kultury.jpgW minioną niedzielę, 6 czerwca, po raz czwarty odbyły się "Prezentacje Kultury Wielkopolski". Impreza, która na stałe wpisała się już w kalendarz kulturalny Wielkopolski, w tym roku zorganizowana została w Krotoszynie. Reprezentacja powiatu jarocińskiego zajęła 3 miejsce.

Protokół Jury Protokół Jury (76.88 KB)

07 czerwca 2004
Informacje ogólne

Od Aten do Jarocina

od_aten1.jpg

Inauguracja projektu "Od Aten do Jarocina..." odbyła się na jarocińskim stadionie miejskim 1 czerwca 2004r.

To wielkie święto sportu trwać będzie XX tygodni, w czasie których promowane będą idee olimpizmu i zasad fair play we współpracy sportowej i kulturalnej młodzieży.

04 czerwca 2004
Informacje ogólne

Rekordowa ilość prac w konkursie "Śmieciom - STOP!"

smieciom2004_1.jpgRowery górskie, sprzęt audio, aparaty fotograficzne były głównymi nagrodami dla uczestników konkursu proekologicznego "Śmieciom-STOP!". W piątej edycji konkursu do Starostwa Powiatowego w Jarocinie wpłynęła rekordowa ilość prac konkursowych.

04 czerwca 2004
Informacje ogólne

20 lat Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

20lat_zss_1.jpgMiniony okres, to czas ciężkiej, ale niezwykle potrzebnej, pracy wielu osób tworzących szkołę. Efekt tej pracy jest jednak imponujący. Dziś Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie jest miejscem, do którego dzieci i młodzież przychodzą z wielką radością. Piękna, kolorowa i zadbana szkoła, dzięki swojemu specyficznemu klimatowi, jest dla nich drugim domem. - powiedział Sławomir Wąsiewski podczas uroczystości z okazji XX-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

21 maja 2004
Informacje ogólne

Wizyta Jana Kułakowskiego

kulakowski.jpgW miniony czwartek, na terenie powiatu jarocińskiego gościł pan profesor Jan Kułakowski. Podczas swojego pobytu spotkał się ze Starostą Jarocińskim Sławomirem Wąsiewskim. Na zakończenie wizyty, starosta wręczył gościowi pamiątkowy album fotograficzny, prezentujący okolice naszego powiatu.

21 maja 2004
Informacje ogólne

Dzień Zwycięstwa

8maja2004_1.jpg

W dniu 8 maja br., z okazji 58. rocznicy zakończenia II wojny światowej, władze samorządowe oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich złożyli kwiaty przy pomniku w Parku Zwycięstwa.

17 maja 2004
Informacje ogólne

V Powiatowy Turniej w Strzelaniach Myśliwskich

Na Powiatowej Strzelnicy Myśliwskiej w Bachorzewie rozegrany został "V Powiatowy Turniej w Strzelaniach Myśliwskich". W zawodach, które odbyły się 3 maja, wzięły udział drużyny reprezentujące sześć kół łowieckich ze wszystkich gmin powiatu jarocińskiego.

06 maja 2004
Informacje ogólne

Złożenie kwiatów

3maja2004_1.jpg

W 213. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich, złożyli kwiaty przy pomniku w Parku Zwycięstwa.

04 maja 2004
Informacje ogólne

"Piknik Europejski" pod patronatem Starosty Jarocińskiego

piknik_europejski.jpgZ okazji mającego nastąpić 1 maja 2004 roku wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej, Starostwo Powiatowe w Jarocinie zorganizowało "Piknik Europejski".

Impreza o charakterze edukacyjno-rozrywkowym skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbyła się na jarocińskim rynku. "Piknik...." miał na celu przybliżenie młodzieży kultury oraz tradycji państw członkowskich Unii.

30 kwietnia 2004
Informacje ogólne

"Poemat o Słońcu i Księżycu"

teatry.jpg

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Jarocinie, 23 kwietnia 2004 roku na jarocińskim rynku, odbył się spektakl teatralny "Poemat o słońcu i księżycu". Wykonawcami byli aktorzy wędrownego teatru "Klinika Lalek". Występ stanowił zakończenie XXIV Regionalnych Prezentacji Teatrów Dzieci i Młodzieży.

26 kwietnia 2004
×