otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż w związku z udziałem konsultantów Funduszy Europejskich w szkoleniu, w dniach 16-17 grudnia br. (środa-czwartek) Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie będzie nieczynny. Jednocześnie informujemy, że również w Wigilię Bożego Narodzenia - 24 grudnia br. (czwartek) Punkt Informacyjny FE będzie zamknięty. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

16 grudnia 2009
Informacje ogólne

28. rocznica wybuchu stanu wojennego

Władze powiatu jarocińskiego uczciły pamięć ofiar stanu wojennego składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie. Hołd złożono 13 grudnia, w 28. rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

14 grudnia 2009
Informacje ogólne

Wdzięczne serca z Jarocina

Zespół Szkół Specjalnych z Jarocina został laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu „Wdzięczność Młodych Serc” w kategorii instytucja lub organizacja. Finał tegorocznej edycji odbył się 8 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

14 grudnia 2009
Informacje ogólne

Nowy sprzęt w szpitalu

Trwa montaż sprzętu medycznego i urządzeń niezbędnych do uruchomienia bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni w jarocińskim szpitalu. Wyposażenie zostało zakupione dzięki dotacji, którą szpital pozyskał z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Starostwo w Wigilię nieczynne

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie nieczynne. Wszystkie sprawy prowadzone przez urząd powiatowy będzie można załatwiać już pierwszego dnia po świętach – 28 grudnia 2009 roku. W związku z tym, że w tym roku dzień 26 grudnia, w który obchodzone jest drugie święto Bożego Narodzenia przypada w sobotę, zgodnie z przepisami prawa pracownikom przysługuje dzień wolny od pracy. Jako dzień wolny od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Starosta Jarociński wyznaczył czwartek -  24 grudnia 2009 roku.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Szkolą nauczycieli w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, uczestniczy w projekcie badawczym zatytułowanym. „Wielkopolska musi wiedzieć - partnerstwo szkolnictwa zawodowego i rynku pracy kluczem podniesienia atrakcyjności zawodów technik logistyk i technik spedytor w województwie wielkopolskim”. Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE Kapitał Ludzki.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Starosta czytał dzieciom

21 bajek i baśni z całego świata wysłuchali najmłodsi mieszkańcy Kotlina i okolic podczas dziesięciu spotkań zorganizowanych w tym roku w ramach „Podróży z Bajką i Baśnią”. Bajki czytali przedstawiciele samorządowców, środowiska kultury, służb mundurowych, nauczyciele, przedsiębiorcy, gospodynie wiejskie, a nawet ksiądz. Nie zabrakło oczywiście mam i najukochańszych babć i dziadków.  Podczas ostatniego w tym roku - grudniowego czytania - dzieci odwiedzili starosta jarociński - Stanisław Martuzalski i dyrektor muzeum w Śmiełowie – Ewa Kostołowska.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Niedźwiady pozbyły się odpadów niebezpiecznych

Zlikwidowano składowisko z niebezpiecznymi odpadami, które od wielu lat znajdowało się w Niedźwiadach (gmina Jaraczewo). Zadanie realizowane było przez Województwo Wielkopolskie przy wsparciu środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie, który przeznaczył na ten cel ponad 120 tys. zł.

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Mistrzostwa w tenisie stołowym

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków celuloidowej piłeczki na Finał Wojewódzki Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjlanych w Tenisie Stołowym. Impreza odbędzie się 10 grudnia 2009 roku godz. 10. Prawo startu w finałach wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie: Adam Kądziela, Dawid Matuszewski, Mateusz Grobelniak - opiekun Iwona Tobolska oraz drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie: Katarzyna Urbanowicz, Agnieszka Szik, Agnieszka Bartnicza - opiekun Iwona Szczepaniak. Zapraszamy!

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Konkurs dla gimnazjalistów

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach organizuje konkurs recytatorski „Cuda natury” przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu jarocińskiego.  Konkurs będzie polegał na recytowaniu z pamięci dowolnego utworu poetyckiego związanego z naturą. Zgłoszenia przyjmuje Kancelaria ZSP-B w Tarcach tel. (0 62) 747-24-43 do 15 stycznia 2010 roku. Sam konkurs odbędzie się 3 lutego 2010 roku o godz. 10 w czytelni ZSP-B w Tarcach. Na  uczestników konkursu czekają nagrody książkowe, a na najlepszych recytatorów - bezpłatny wyjazd do teatru.

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Dzień Misia

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono Dzień Misia. Bohaterem tegorocznego apelu był Miś Uszatek. Dzieci poznały historię powstania Uszatka, dowiedziały się o odsłonięciu jego pomnika w Łodzi i wybiciu monety z jego wizerunkiem.

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

"Bajki Mikołajki" w "Jedynce"

Calineczka, Pszczółka Maja i inne bajkowe postaci pojawiły się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, aby jak co roku przywitać zaprzyjaźnione przedszkolaki z „Bajeczki” na przedstawieniu teatralnym. Tym razem w roli głównej wystąpił „Czerwony Kapturek" i jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło, a uczniowie z Jedynki w ramach prezentu mikołajkowego postanowili zaprosić wszystkie dzieci z Jarocina i okolic wraz z rodzinami na przedstawienie, które odbędzie się w niedzielę 13. grudnia o godzinie 16, w auli ZSP 1. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci!

09 grudnia 2009
×