Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Złożyli kwiaty, zapalili znicze

Dziś 13 grudnia. Punktualnie o godzinie 13:00 włodarze gminy, powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, jarocińskiej „Solidarności” oraz młodzież oddali hołd ofiarom stanu wojennego w 35. rocznicę jego wprowadzenia.

13 grudnia 2016

"Jedynka" z darami dla schroniska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zorganizował zbiórkę niezbędnych darów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Radlinie. Ponad 80 kg karmy, siedem kołder i osiem kocy zostało bezpiecznie dostarczone do radlińskiego schroniska przez konwój świętego Mikołaja.

12 grudnia 2016

Odrestaurują motorower

Niespełna trzy miesiące mają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie na odrestaurowanie blisko 40-letniego motoroweru, który zostanie zaprezentowany w kwietniu 2017 roku podczas targów motoryzacyjnych „Motor Show” w Poznaniu.

12 grudnia 2016

Eleni zaśpiewa w Jarocinie dla sierocińca w Betlejem

Koncert kolęd w wykonaniu Eleni z zespołem odbędzie się 28 grudnia o godzinie 19.00 w JOK Jarocin. Wejściówkami będą cegiełki na pomoc dla Dom Pokoju w Betlejem - sierocińca prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki, m. in. siostrę Marcinę pracującą przez wiele lat w Jarocinie.

Usuwanie azbestu będzie kontynuowane

Rok 2016 był pierwszym rokiem, w którym Powiat Jarociński dofinansowywał usuwanie azbestu. Samorząd przeznaczył na ten cel 108 tys. zł. Wnioskodawcy mogli ubiegać się o dotację na poziomie 3 tys. zł.

09 grudnia 2016

"Bajki Mikołajki" w jarocińskiej "jedynce"

Dyrekcja, grono pedagogiczne i młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zapraszają wszystkie dzieci na przedstawienie z cyklu „Bajki mikołajki”. Spektakl odbędzie się w niedziele 11 grudnia o godz. 16:00 w auli szkoły. Dobrowolna opłata przeznaczona będzie na świąteczną pomoc dla uczniów w ramach "Szlachetnej Paczki Jedynki".

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla naszych uczniów

Sześcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

08 grudnia 2016

II miejsce w wielkopolskim konkursie

6 grudnia Wielkopolski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu ogłosił wyniki konkursu na krótką formę literacką dotyczącą promocji honorowego krwiodawstwa „Oddając Krew Ratujesz Życie”. W gronie laureatów znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, która zajęła wysokie II miejsce.

08 grudnia 2016

Zaadaptowali tygrysa dla kolegów z ZSS

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie dokonali symbolicznej adopcji tygrysa poprzez fundację WWF Polska, a akt adopcyjny transakcji wręczyli na ręce dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie – Grzegorza Maćkowiaka.

Wolontariat ponad podziałami

Programiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie spotkali się z przedstawicielami innych szkół współpracującymi w ramach ogólnopolskiego projektu programowania „WOLONTARIAT PONAD BARIERAMI. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju.”

07 grudnia 2016

Symulowali dachowanie

Symulacja dachowania samochodu i innych zdarzeń drogowych w Skoda Auto Lab w Poznaniu oraz wizyta w centrum logistycznym Poczty Polskiej w Komornikach – to główne atrakcje wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie technikum logistyki w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

07 grudnia 2016

Podaruj pół tony karmy zwierzakom ze schroniska w Radlinie

Schronisko w Radlinie ma szansę zdobyć aż pół tony dodatkowej karmy dla zwierzaków, a wszyscy możemy mu w tym pomóc i stać się Świętymi Mikołajami dla bezdomnych psów i kotów. W jaki sposób?J Włączając się w trwającą na www.dlaschroniska.pl akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w ramach której właśnie wystartował konkurs. Trzy podmioty, które dzięki wsparciu internautów, jako pierwsze uzbierają 100% zgłoszonego na zimę zapotrzebowania, wygrają dodatkowe zapasy.

06 grudnia 2016