Piknik z Kukizem

Zapraszamy na piknik rodzinny, podczas którego będzie można skorzystać z szeregu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie lada gratka będą zmagania piłkarskie i wokalne samorządowców gminy Jarocin i Powiatu Jarocińskiego.

29 maja 2015

Mobilne Punkty Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza mieszkańców z gminy Kotlin, Żerków i Jaraczewo na ostatnie Mobilne Punkty przed przerwą wakacyjną.

27 maja 2015

Polska pięknieje

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju już po raz ósmy ogłosiło ogólnopolski konkurs „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 czerwca 2015 r.

22 maja 2015

Wybory w izbach rolniczych

W niedzielę 31 maja odbędą się wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych. Lokale wyborcze otwarte będą od 8-18 w urzędach gmin: Jaraczewo, Kotlin, Żerków oraz w jarocińskim ratuszu. Udział w głosowaniu mogą wziąć członkowie izb rolniczych.

21 maja 2015

Strażacki obóz w Powidzu

Uczniowie technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym z ZSP 2 w Jarocinie szkolili się na obozie w Powidzu.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

14 maja 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Motyw dziecka w poezji” adresowany do młodzieży gimnazjalnej. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz nobilitacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Łączą teorię z praktyką

Nowoczesne metody nauczania proponuje Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Wraz z reformą kształcenia zawodowego w 2012r. nauczyciele opracowali autorskie programy nauczania, które ściśle łączą teorię z praktyką. Realizacja zajęć praktycznych wsparta została przez urządzenie i dobre wyposażenie pracowni do każdego zawodu, a także nawiązywanie współpracy z uczelniami wyższymi i pracodawcami.

Wybiorą najważniejsze inwestycje

Inwestycje drogowe były głównym tematem spotkania władz powiatu jarocińskiego z sołtysami i radnymi gminy Kotlin. Zebrani interesowali się także tematem przeniesienia do Kotlina Domu Pomocy Społecznej i realizowanej przez powiat ogromnej inwestycji, której celem jest dostosowanie domu do obowiązujących standardów.

Szczęśliwa siódemka

Siedem medali i czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej to efekt startu zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju w taekwondo olimpijskim, Berlin Open 2015.

Współpraca z toruńskim WOG

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie nawiązał współpracę z 12 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Toruniu. Celem porozumienia jest podniesienie jakości kształcenia w Technikum Ekonomicznym oraz zapewnienie współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.

19 maja 2015

Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski objął honorowym patronatem II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Zmagania dziewcząt i chłopców były hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

19 maja 2015

Uwaga! Trening systemu alarmowania

12 maja 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syreny) oznaczający ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty.

11 maja 2015