otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pomoc z Urzędu Marszałkowskiego

II etap budowy chodnika przy ul. Żerkowskiej w Jarocinie oraz część wyposażenia dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej – na te cele Urząd Marszałkowski przyznał powiatowi jarocińskiemu pomoc finansową.

27 lipca 2007
Informacje ogólne

Rewaloryzacja zabytkowych parków

Dobiegają końca prace rewaloryzacyjne zabytkowego parku na terenie Domu Dziecka w Górze oraz  II etap prac modernizacyjnych parku zabytkowego przy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

27 lipca 2007
Informacje ogólne

Starosta z wizytą na Białorusi

    W dniach 23-26 lipca 2007 r. Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski i Sekretarz Powiatu Ireneusz Lamprecht przebywają w delegacji zagranicznej w Stołbcach na Białorusi.
    Przedstawiciele samorządu powiatowego udali się na Białoruś, by wypracować nowe kierunki współpracy, zwłaszcza w zakresie: szkół i instytucji oświatowych, kultury, handlu, rzemiosła oraz rolnictwa poprzez włączenie do wspólnych działań stowarzyszeń, związków i organizacji działających na terenie Polski i Białorusi. W celu nawiązania stosunków z organizacjami charytatywnymi jarocińskiej delegacji towarzyszy na własny koszt wicegubernator Lions Club Polska - Czesław Przedpełski. Dzięki pomocy Stowarzyszenia na Białoruś pojechał wózek inwalidzki z napędem mechanicznym dla dziecka.
    Celem delegacji jest również zaproszenie przedstawicieli Obwodu Stołbce na wrzesień tego roku, w związku z planowanymi obchodami 120- lecia istnienia powiatu jarocińskiego.

25 lipca 2007
Informacje ogólne

Kondolencje

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich ofiar katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble we Francji.
    Władze oraz mieszkańcy powiatu jarocińskiego łączą się w bólu i modlitwie ze wszystkimi, których ta tragedia dotknęła. Nie jest łatwo pogodzić się ze startą bliskich osób zwłaszcza, gdy śmierć jest tak niespodziewana.
    Wiemy, że rodziny ofiar i poszkodowanych przeżywają teraz najcięższe chwile. Kierujemy w ich stronę każdy gest otuchy i współczucia. W skupieniu i modlitwie przeżywamy żałobę.

24 lipca 2007
Informacje ogólne

Spotkanie z Marszałkiem w Centrum Wielkopolski

Ponad 100 osób wzięło udział w spotkaniu z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem. W miniony piątek, 20. lipca sala konferencyjna pałacu w Słupi wypełniła się przedstawicielami samorządów gminnych i powiatowych z siedmiu powiatów: gostyńskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego i jarocińskiego. Inicjatorem spotkania w Centrum Wielkopolski – tak Marszałek nazwał Jarocin - byli starosta Stanisław Martuzalski oraz poseł Rafał Grupiński.

Starostowie, burmistrzowie i wójtowie wzięli udział w konferencji zatytułowanej „Nowa perspektywa Funduszy Unijnych na lata 2007 – 2013” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

24 lipca 2007
Informacje ogólne

2,5 mln z Unii

W ciągu trzech lat jarocińskie starostwo pozyskało ponad 2,5 mln zł na pomoc stypendialną dla  uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z terenu powiatu jarocińskiego. Stypendia były wypłacane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa. Łącznie skorzystało z nich ponad 2 tys. osób z terenu powiatu jarocińskiego.

12 lipca 2007
Informacje ogólne

STYPENDIA UNIJNE

ue.gifefs.gifzpor.jpgherb.gif

Starostwo Powiatowe w Jarocinie  zakończyło realizację projektów stypendialnych w ramach Działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.

W roku szkolnym 2006/2007 stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą otrzymało 780 osób, po 1000 zł na rok szkolny, natomiast stypendia dla studentów posiadających stałe zameldowanie na terenie Powiatu Jarocińskiego otrzymało 82 osób w wysokości 150 zł przez 9 miesięcy.

12 lipca 2007
Informacje ogólne

Ograniczenie do 5 ton!

Zmiany organizacji ruchu na

ul. Powstańców Wlkp.

Zgodnie z wydaną decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jarocinie, opartą na opracowanej ekspertyzie technicznej, od 15 lipca br. zmieniona zostanie organizacja ruchu kołowego w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie (nad torami PKP). Zmiany związane są z obniżeniem ograniczenia nośności wiaduktów drogowych z 15 ton do 5 ton.

11 lipca 2007
Informacje ogólne

Wyjazdowa Komisja Kultury

„Informacja na temat  obiektów zabytkowych znajdujących się na terenie powiatu” była głównym tematem wyjazdowego posiedzenia Komisji Edukacji i Kultury Rady Powiatu Jarocińskiego. Przed wizytacją w terenie komisja wysłuchała informacji o obiektach zabytkowych, którą przedstawili: Włodzimierz Buchwald - Naczelnik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego oraz Jacek Piotrowski - przedstawiciel Wojewódzkiego Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków  w Poznaniu. Następnie uczestnicy posiedzenia mieli okazję zapoznać się z aktualnym stanem i historią następujących zabytków: park i pałac w Górze, ruiny pałacu w Radlinie, pałac i park w Tarcach, pałac i park w Raszewach, kościół w Magnuszewicach, pałac i park w Zakrzewie. W podsumowaniu wyjazdu omówiono wstępne założenia prac związanych z przygotowaniem opracowania projektu powiatowego programu ochrony zabytków na lata 2007 – 2010.

11 lipca 2007
Informacje ogólne

Telemedycyna w Jarocinie

Sieć Telemonitoringu Medycznego Monte była głównym tematem konferencji poświęconej wykorzystaniu nowych technologii w medycynie, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Nie tylko komputer czy Internet, ale także telefon komórkowy GSM może stać się prostym i szybkim narzędziem do diagnozy pacjenta.

05 lipca 2007
Informacje ogólne

Kolejna oferta medyczna

Centrum Medyczne „Samo Zdrowie” z siedzibą w Choroszczu pod Białymstokiem, jako druga placówka zajmująca się przekształcaniem szpitali zaprezentowała się na przedwakacyjnej XI sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

04 lipca 2007
Informacje ogólne

Analiza stanu zabytków w powiecie jarocińskim

29 czerwca 2007 r. w Pałacu w Witaszycach odbyło się spotkanie z zastępcą Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Jolantą Goszczyńską. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu.

04 lipca 2007
×