otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Komunikat ostrzegawczy

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 64, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 21.07.2010r., o fali upałów jakie występować będą 21 i 22 lipca na terenie całego województwa wielkopolskiego. Zgodnie z przewidywaniami temperatura maksymalna sięgnie 33-35ºC, temperatura minimalna natomiast wyniesie 20-22ºC. Upały niosą za sobą przede wszystkim zwiększone ryzyko udaru słonecznego ale także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i wzrost zagrożenia pożarowego.

 Szczegóły w załączniku.

21 lipca 2010
Informacje ogólne

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową w dniach od 3 do 13 sierpnia nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
Niezbędne informacje można jednak uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 0 800 800 008.

21 lipca 2010
Informacje ogólne

Gimnazjaliści wybierają przyszłość

Absolwenci szkół gimnazjalnych stanęli przed jednym z pierwszych wyborów, które będą miały wpływ na ich dalsze życie – musieli zadecydować gdzie kontynuować naukę. Placówki na terenie powiatu jarocińskiego przygotowały oddziały techników i liceów gotowe przyjąć łącznie 884 uczniów. Nie wszyscy jednak dostali się na wymarzony profil. W tym roku szczególnym powodzeniem cieszyły się kierunki, takie jak: hotelarstwo, geodezja i ekonomia oraz nowy profil policyjno-prawny. O jedno miejsce ubiegało się nawet 3 uczniów. Są jednak i takie gdzie nadal są wolne miejsca w oddziałach. Łącznie w jarocińskich placówkach jest jeszcze 61 wolnych miejsc.

16 lipca 2010
Informacje ogólne

Objazd do Wilkowyi

Prace związane z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej  po raz kolejny wymuszają na drogowcach wyłączenie z ruchu odcinka pomiędzy Jarocinem a Wilkowyją. Kierowcy, na czasowe utrudnienia związane z zamknięciem tego odcinka drogi, natkną się od 15 do 17 lipca. Objazdy łączące obie miejscowości wyznaczono przez Tarce i Łuszczanów. Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

14 lipca 2010
Informacje ogólne

Wymiana polsko-francuska

Od soboty 10 lipca pięcioro młodych Francuzów, w ramach wymiany, gości u jarocińskich rodzin. Po tygodniowym pobycie zabiorą ze sobą do Francji nie tylko wspomnienia i pamiątki, ale również pięcioro młodych Jarociniaków, którzy w rewizycie spędzą z nimi kolejne 7 dni.

12 lipca 2010
Informacje ogólne

Z wędką po puchar Przewodniczącego

Ponad 90 kg ryb wyłowili z wody uczestnicy spławikowo-gruntowych Zawodów Wędkarskich o „Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu”. Wędkarską rywalizację zorganizowało Koło Jarocin Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego.

09 lipca 2010
Informacje ogólne

Ambulans w drodze


Za niespełna 3 miesiące Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie wzbogaci się o nowy ambulans. Nowa karetka kosztowała ponad 422 tysiące złotych. 85% tej kwoty powiat pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.

08 lipca 2010
Informacje ogólne

Stypendium od Marszałka

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, których sytuacja materialna jest trudna, a jednocześnie osiągają wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium o charakterze socjalnym. Zainteresowani mieszkańcy powiatu jarocińskiego już teraz mogą złożyć wnioski na tę formę pomocy w Starostwie Powiatowym.

08 lipca 2010
Informacje ogólne

Trzy dni z międzynarodowym folklorem

Trzy dni z międzynarodowym folklorem za nami. Artyści z różnych regionów Polski, Albanii, Słowacji, Łotwy, Czarnogóry i Rumunii śpiewem i tańcem przybliżyli wszystkim kulturę ludową swoich narodów. Swoje artystyczne wyroby w trakcie Wystawy Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego zaprezentowali także twórcy z najbliższej okolicy.

05 lipca 2010
Informacje ogólne

Bezrobotni posprzątają po powodzi

165 tysięcy 900 złotych z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozwoli na aktywizacje zawodową 19 osób bezrobotnych, które pracować będą przy likwidacji szkód powstałych w wyniku powodzi w żerkowskiej gminie.

02 lipca 2010
Informacje ogólne

Dorośli maturzyści

Oprócz młodzieży kończącej szkoły średnie, do egzaminu dojrzałości zdecydowali się podejść również absolwenci szkół dla dorosłych.

02 lipca 2010
Informacje ogólne

Jarocińscy maturzyści najlepsi w Wielkopolsce

Jak wynika z pierwszych raportów, uczniowie jarocińskich szkół najlepiej w Wielkopolsce napisali egzamin maturalny. W pięciu szkołach powiatu jarocińskiego maturę zdało 91,99% przystępujących do egzaminu.

01 lipca 2010
×