Spotkanie z Marią Czubaszek

Maria Czubaszek – polska poetka, pisarka i satyryk przyjedzie w najbliższą sobotę 21 maja do Jarocina. Autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka, członkini Partii Dobrego Humoru została zaproszona przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Maria Czubaszek jest odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Spotkanie odbędzie się w sali kominkowej Pałacu Radolińskich o godz. 17.00.

20 maja 2011

Jacek Hałasik w Jarocinie

Spotkanie autorskie z Jackiem Hałasikiem znawcą gwary wielkopolskiej, znakomitym gawędziarzem i dziennikarzem Radia Merkury Poznań było doskonałym podsumowaniem konkursu gwarowego, który odbył się w Jarocinie. Zebrani goście przy kawie zbożowej i placku drożdżowym z rabarbarem słuchali o tym, jak dobrze jest „godać po naszymu” i jak ważne jest przekazywać tradycję młodemu pokoleniu.

20 maja 2011

"Palić nie palić - oto jest pytanie"

Wyłoniono laureatów powiatowego etapu konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów klas V szkół podstawowych i miało na celu kształtowanie postaw i zachowań antytytoniowych. Zwycięska praca Bartosza Woźniaka ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie została przesłana do etapu wojewódzkiego konkursu.

19 maja 2011

Koncert gitarowy dedykowany Janowi Pawłowi II

Gitarzyści Grek Andreas Kapsalis i Serb Goran Ivanovic wystąpią w środę 18 maja o godz. 19.30 w kościele św. Jerzego w Jarocinie. Koncert, będący zapowiedzią kolejnej edycji Polskiej Akademii Gitary, muzycy zadedykują Janowi Pawłowi II w dniu Jego urodzin.

17 maja 2011

Likwidacja kasy w Starostwie Powiatowym w Jarocinie

Z dniem 1 czerwca br. zostanie zlikwidowana kasa funkcjonująca w budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10 – 12. Dotychczasowe płatności, dokonywane w kasie starostwa, można obecnie realizować nieodpłatnie w następujących punktach:

16 maja 2011

Nowy dach sali gimnastycznej "ogólniaka"

Zły stan techniczny dachu sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie przekonał powiatowych samorządowców do wygospodarowania w tegorocznym budżecie środków na jego remont. 4 maja powiat ogłosił przetarg, zgodnie z którym remont dachu ma zostać ukończony w sierpniu tego roku.

4 miliony z powiatu, 100 tysięcy z województwa

Trwają prace związane z budową nowej sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. W ubiegłym roku stanęły mury nowego obiektu, obecnie trwają prace wykończeniowe. Ich finał planuje się na czerwiec tego roku. Sala kosztować będzie powiat około 4 miliony złotych, na jej wyposażenie samorząd pozyskał 100 tysięcy dofinansowania z Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

16 maja 2011

W lipcu remont drogi w Kretkowie

Zniszczone w ubiegłym roku podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych na Prośnie drogi powiatowe Kretków – Lisewo oraz Kretków – Chwałów zostaną wyremontowane dzięki dotacji rządowej, jaką pozyskał samorząd powiatu jarocińskiego. Prace remontowe rozpoczną się w lipcu, a ich zakończenie przewidziano na połowę sierpnia tego roku.

Podziękowanie dla doktor Ciapały

Doktor Anna Ciapała – wieloletnia ordynator oddziału noworodkowego w jarocińskim szpitalu obchodzi w tym roku 50 - lecie pracy w Jarocinie. Z tej okazji władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego zaprosiły jubilatkę na sesję rady powiatu, by podziękować jej za zaangażowanie i oddanie, z jakim przez wszystkie lata poświęcała się pracy na rzecz dzieci. Samorządowcy wyrazili swój szacunek dla doktor Anny Ciapały gromkimi brawami i kwiatami, które wręczyli starosta Mikołaj Szymczak oraz przewodniczący rady Jarosław Łukasiewicz.

Nowa nawierzchnia w Mieszkowie

Przy udziale środków unijnych realizowana jest kolejna powiatowa inwestycja drogowa - przebudowa ulic Osieckiej i Dworcowej w Mieszkowie. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 2 mln zł. 50% tej kwoty pochodzić będzie z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Cieplejsze szkoły

Już niebawem, na przełomie maja i czerwca ruszą prace termomodernizacyjne budynku Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, kilka tygodni później takie same roboty realizowane na sali gimnastycznej i łaczniku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Inwestycje te zaplanowano w projekcie pn. „Termomodernizacja budynków  użyteczności publicznej na terenie Powiatu Jarocińskiego”.

Z Ruska do Jaraczewa za unijną kasę

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej Rusko – Jaraczewo. Wykonawcą  inwestycji jest spółka POL-DRÓG z Piły, która zrealizuje zadanie za kwotę blisko 6 mln zł.