otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pałac powrócił w ręce prawowitych właścicieli

Dzisiaj, tj.14 lipca 2017 - nastąpiło oficjalne przekazanie przez Powiat Jarociński nieruchomości w Zakrzewie, gdzie mieścił się uprzednio Dom Pomocy Społecznej, prawowitym właścicielom - potomkom Rodziny Draheim.

14 lipca 2017
Informacje ogólne

Zakończenie w pięknym stylu

W międzynarodowej obsadzie – ponieważ poza czołowymi ekipami z całej Polski, na turnieju taekwondo w Kórniku pojawiły się również drużyny z Niemiec i Białorusi - wystartowała bardzo liczna, bo aż 26-o osobowa ekipa MUKS Białe Tygrysy Jarocin, która w pięknym stylu zdobyła łącznie 17 medali ( 2 złote, 8 srebrnych i 7 brązowych).

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Podziękowanie za wsparcie

Pod koniec czerwca dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała podczas występów na poznańskim Starym Rynku obyczaje Ziemi Jarocińskiej. Występy odbywały się w ramach „Dnia Tradycji”, jako część tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego.

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Park w Kotlinie jak nowy

Przedsięwzięcie pod nazwą „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie – etap II” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Przedszkolaki z wizytą w Starostwie

We wtorek 11 lipca br. Starostwo Powiatowe odwiedzili nietypowi goście – Przedszkolaki z Siedlemina.

12 lipca 2017
Informacje ogólne

Alarm w urzędzie

W ramach ćwiczeń na wypadek sytuacji kryzysowych - dzisiaj w samo południe zawyły syreny alarmowe w jarocińskim Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim. Nadjechała straż pożarna i nastąpiła ewakuacja personelu w budynku pojawił się gęsty dym...

07 lipca 2017
Informacje ogólne

Nagrodą dla uczennic - indeksy

W trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych wzięły udział: Roksana Adamczyk, Agata Koster i Patrycja Golińska - uczennice drugiej klasy technikum ekonomicznego w Jarocinie oraz ich opiekunka p. Małgorzata Ginter. Uczennice ZSP nr 1 w zajęły w swojej kategorii II miejsce. Nagrodą dla nich są indeksy na dwie uczelnie: Politechnikę Białostocką (na wszystkie kierunki studiów) oraz na Uniwersytet Białostocki (Wydział Ekonomii, Wydział Informatyki i Ekonometrii, a także na Wydział Matematyki).

05 lipca 2017
Informacje ogólne

Ryszard Jacek - nowy radny

Nowy radny - Ryszard Jacek, to emerytowany nauczyciel i wieloletni dyrektor szkoły podstawowej w Witaszycach, który po zaprzysiężeniu złożonym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wyraził chęć pracy w dwóch komisjach: zdrowia i spraw społecznych oraz komisji edukacji i kultury.

05 lipca 2017
Informacje ogólne

Za zasługi...

Podczas ostatniej XLIV Sesji Rady Powiatu Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczyli nagrody „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. W tym roku laureatów wyróżniono w pięciu kategoriach: oświata, kultura i sport; działalność społeczna; młody talent; gospodarka; rolnictwo.

04 lipca 2017
Informacje ogólne

Szpital w sieci...

W szpitalu, 3 lipca odbyła się konferencja prasowa dotycząca tematów związanych przede wszystkim z ujęciem jarocińskiej lecznicy w ogólnokrajową sieć szpitali, także podsumowaniem Białej Niedzieli oraz otwarciem w jarocińskim szpitalu punktu konsultacyjnego dla diabetyków.

04 lipca 2017
Informacje ogólne

Spotkanie w ratuszu

Przed koncertem finałowym w niedzielę w Ratuszu o godzinie 12.00 odbyło się spotkanie Starosty Teodora Grobelnego oraz Wicestarosty Mirosława Drzazgi z organizatorami festiwalu Państwem Aleksandrą i Jarosławem Mendelskimi oraz przedstawicielami wszystkich zespołów biorących udział w XX Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych

03 lipca 2017
Informacje ogólne

20 lat minęło

Już pod raz dwudziesty odbyły się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tej jubileuszowej edycji wzięły udział grupy folklorystyczno-taneczne m.in. z: Turcji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, czy Bułgarii.

30 czerwca 2017
×