otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

PAMIĘĆ O POWSTAŃCACH

Na jarocińskim cmentarzu nie brakuje mogił, gdzie spoczywają powstańcy z roku 1918...

05 listopada 2018
Informacje ogólne

ASF - INFORMACJA DLA HODOWCÓW

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że w związku z dalszym rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF) - hodowcy powinni ściśle przestrzegać zasad bioasekuracji trzody chlewnej...

05 listopada 2018
Informacje ogólne

UMOWA KOALICYJNA w RADZIE POWIATU

Zostało podpisane porozumienie dotyczące koalicji w Radzie Powiatu Jarocińskiego w kadencji 2018-2023, pomiędzy radnymi powiatowymi zrzeszonymi w klubie Prawa i Sprawiedliwości oraz radnymi z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Porozumienie podpisało 11 radnych, co daje większość w 19-o osobowej Radzie Powiatu.

31 października 2018
Informacje ogólne

VIVA! WIELKOPOLSKI SENIOR

19 października w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "Viva! Senior Wielkopolski". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Starosta Jarociński Teodor Grobelny, czy Halina Florczyk, Prezes Związku Rencistów i Inwalidów oddział Jarocin, która jest znana ze swoich działań prospołecznych na rzecz seniorów - i za które została wyróżniona podczas poznańskiej gali.

22 października 2018
Informacje ogólne

POZWY W TRYBIE WYBORCZYM - ZAŻALENIE BURMISTRZA ODDALONE

Sąd Okręgowy w Kaliszu, który orzekał w trybie wyborczym, zobligował swoim postanowieniem Adama Pawlickiego, Burmistrza Jarocina do sprostowania i zaprzestania używania w swoich wystąpieniach w czasie kampanii wyborczej nieprawdziwych i szkalujących sformułowań pod adresem: Mirosława Drzazgi (Wicestarosty Powiatu Jarocińskiego), Stanisława Martuzalskiego (Członka Zarządu Powiatu) oraz Leszka Mazurka (prezesa szpitala w Jarocinie).

17 października 2018
Informacje ogólne

WYROK W TRYBIE WYBORCZYM

Zarząd Powiatu Jarocińskiego w pełnym składzie podjął decyzję o skierowaniu pisma do Prokuratury w sprawie trzech byłych już pracowników Starostwa Powiatowego. Pismo złożone w Prokuraturze dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa w postaci wyłudzenia znacznych środków pieniężnych przez byłego Sekretarza Powiatu, byłego Starostę Jarocińskiego i byłego dyrektora PCPR. Na reakcję nie trzeba było długo czekać...

15 października 2018
Informacje ogólne

JAROCIŃSKI INFORMATOR POWIATOWY - NAJNOWSZY NUMER...

Przedstawiamy Państwu najnowszy numer Jarocińskiego Informatora Powiatowego.

15 października 2018
Informacje ogólne

POSTANOWIENIE SĄDU DLA BURMISTRZA NIEKORZYSTNE

BURMISTRZ JAROCINA POSTANOWIENIEM SĄDU ZOSTAŁ ZOBLIGOWANY DO ZAPRZESTANIA ROZPOWSZECHNIANIA NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI NA TEMAT WŁADZ POWIATU JAROCIŃSKIEGO.

15 października 2018
Informacje ogólne

OTWARCIE DROGI POWIATOWEJ

OTWARCIE PRZEBUDOWANEJ DROGI POWIATOWEJ Z DOBIESZCZYZNY PRZEZ MIEJSCOWOŚĆ SUCHA DO PARZEWA. TO DRUGI i OSTATNI ETAP PRZEBUDOWY CAŁEGO CIĄGU DROGOWEGO OD KOTLINA PRZEZ SŁAWOSZEW DO SUCHEJ, A DALEJ DO DOBIESZCZYZNY, ŻERKOWA, CHRZANA W STRONĘ GRANICY POWIATU JAROCIŃSKIEGO Z POWIATEM ŚREDZKIM.TA INWESTYCJA JEST ZWIEŃCZENIEM I ZAMYKA CAŁĄ PRZEBUDOWĘ TEJ DROGI.

11 października 2018
Informacje ogólne

UCZNIOWIE NA WYCIECZCE

Uczniowie uczący się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Witaszyczkach. Młodzież mogła zaobserwować cały cykl postępowania z odpadami.

08 października 2018
Informacje ogólne

KONSULTACJE

Informujemy o spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 12 października br. w godz. 8.00 – 10.30 w sali nr 30, Starostwa Powiatowego przy Al. Niepodległości 10 w Jarocinie.

08 października 2018
Informacje ogólne

TO BYŁA JUŻ CZWARTA "BIAŁA NIEDZIELA"

7 października Szpital Powiatowy Jarocinie już po raz czwarty zorganizował bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego pn.:”Biała Niedziela”. To efekt dużego zainteresowania pacjentów, którzy podczas poprzednich trzech „Białych niedziel” chętnie korzystali z porad lekarzy.

08 października 2018
×