otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”.

02 stycznia 2017
Informacje ogólne

Drogowa współpraca z gminą Żerków

Przebudowa drogi powiatowej wiodącej z Żerkowa przez Żółków, Ludwinów aż do Kamienia będzie realizowana w 2017 roku dzięki współpracy samorządu powiatu jarocińskiego i gminy Żerków. Inwestycja dofinansowana zostanie środkami pozyskanymi przez powiat z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

02 stycznia 2017
Informacje ogólne

Jarocińskie kolędowanie po raz szósty

6 stycznia, w święto Trzech Króli na jarocińskim rynku zabrzmią najpiękniejsze kolędy w wykonaniu dzieci z jarocińskich przedszkoli i lokalnych zespołów muzycznych.

02 stycznia 2017
Informacje ogólne

Oświadczenie Starosty Jarocińskiego

Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu Jarocińskiego złożono podczas wczorajszego posiedzenia rady. Grupa siedmiu radnych, składając wniosek o odwołanie zarządu przed upływem kadencji, próbuje sparaliżować pracę powiatu i dokonać puczu w celu siłowego przejęcia władzy w powiecie jarocińskim – odpowiedział na wniosek starosta Bartosz Walczak w oświadczeniu wydanym po sesji rady powiatu.

30 grudnia 2016
Informacje ogólne

Podwójny finał na zakończenie turnieju "Jarocin Cup"

Dwa finały zafundowali kibicom piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa podczas turnieju Jarocin Cup. Tym razem rywalizowali zawodnicy w rocznikach 2004 i 2005.

30 grudnia 2016
Informacje ogólne

Przywitają rok na sportowo

Reprezentacje trenerów Akademii Piłkarskiej Reissa oraz jarocińskiej komendy policji zmierzą się w meczu piłki nożnej, który odbędzie się 1 stycznia na boisku Jarocin Sport.

30 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zwycięska "Dwójka"

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej, który został zorganizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

30 grudnia 2016
Informacje ogólne

Kolejne środki zewnętrzne na termomodernizację

Ponad 200 tys. zł pozyskał samorząd powiatu jarocińskiego na kolejną termomodernizację budynku użyteczności publicznej. Tym razem modernizacji poddany zostaje budynek przy ul. T. Kościuszki w Jarocinie, w którym mieszczą się m.in. referat geodezji i powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego.

29 grudnia 2016
Informacje ogólne

98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Każdego roku w Jarocinie pamiętamy o bohaterach Powstania Wielkopolskiego. Stolica powiatu udekorowana powstańczymi flagami, znicze płonące na grobach Powstańców Wielkopolskich, coraz liczniejsze grono uczestników patriotycznych obchodów podkreślają rangę tego jedynego, zwycięskiego zrywu niepodległościowego, zainicjowanego przed 98 laty.

28 grudnia 2016
Informacje ogólne

Podsumowali rok działalności Akademii

Tuż przed świętami odbyła się coroczna Gala Piłkarska jarocińskiej Akademii Piłkarskiej Reissa. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr Reiss.

28 grudnia 2016
Informacje ogólne

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku przekazujemy Państwu serdeczne życzenia w imieniu władz samorządowych Powiatu Jarocińskiego.

23 grudnia 2016
Informacje ogólne

Przebudowa parkingu na Zacisznej

W związku z przebudową parkingu przy ul. Zacisznej w Jarocinie przy Referacie Komunikacji i Powiatowym Urzędzie Pracy, w dniach 27 - 29 grudnia parking będzie wyłączony z użytkowania.

22 grudnia 2016
×