Najwyższe wyniki z egzaminu zawodowego

Wyniki tegorocznego egzaminu zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach są najwyższe w historii szkoły.

03 września 2015

W kierunku europejskich standardów

Kolejne inwestycje czekają jarociński szpital. Planowana modernizacja ma na celu dostosowanie oddziałów: chorób wewnętrznych z łóżkami kardiologicznymi, dziecięcego, ginekologiczno – położniczego i noworodkowego do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia. Przedsięwzięcie obejmować będzie także utworzenie oddziału opieki paliatywnej i pracownię endoskopii.

02 września 2015

Medal Patrona dla najlepszych

8 najlepszych uczniów - tegorocznych absolwentów ZSO w Jarocinie otrzymało medal Patrona Szkoły. Gratulacje podczas dzisiejszej Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego złożyli uczniom starosta Bartosz Walczak i dyrektor ZSO - Tomasz Kosiński.

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego, która odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie życzenia do wszystkich uczniów i ich nauczycieli skierował starosta Bartosz Walczak.

Obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej

76 lat temu Niemcy napadły na Polskę rozpoczynając w ten sposób najbardziej krwawy w dziejach ludzkości konflikt zbrojny - II wojnę światową. W walce o niepodległą Polskę zginęło wielu naszych rodaków, także mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Dziś władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin oddały im hołd pod pomnikiem poświęconym "Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej" w Parku Zwycięstwa.

W 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

W 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod pomnikiem Solidarności przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Jarocinie. Następnie samorządowcy uczestniczyli we mszy św. odprawionej w kościele p.w. św. Marcina z okazji jubileuszu powstania NSZZ "Solidarność".

30 sierpnia 2015

Powiatowy wieniec jedzie na dożynki do Buku

Tegoroczne Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w Buku - jednej z najbardziej rolniczych gmin powiatu poznańskiego. Na dożynkach nie zabraknie delegacji Powiatu Jarocińskiego z oryginalnym wieńcem wykonanym przez naszą mieszkankę - panią Barbarę Pieluchę.

Światłowód do domu

Sześć miejscowości z terenu Powiatu Jarocińskiego zostało objętych projektem „Światłowód do domu”. Przedsięwzięcie jest kolejnym etapem informatyzacji naszego regionu i realizowane jest w ramach działania 2.8 „Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. "Dzięki tej inwestycji nasi mieszkańcy będą mogli cieszyć się supernowoczesną i niezawodną siecią telekomunikacyjną" - podkreśla starosta Bartosz Walczak.

Co eksporter wiedzieć powinien

Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla przedstawicieli przedsiębiorstw pn. „Co eksporter wiedzieć powinien?”.

Tłumy na dożynkach w Łuszczanowie

Tłumy mieszkańców Ziemi Jarocińskiej bawiły się na Dożynkach Powiatowo - Gminnych w Łuszczanowie.

24 sierpnia 2015

Gospodarze dożynek

Już w najbliższą sobotę w Łuszczanowie mieszkańcy Powiatu Jarocińskiego wspólnie uczczą Święto Polonów. W trakcie dożynek nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Będzie nowocześnie ale również tradycyjnie... Starostami tegorocznej imprezy będą mieszkańcy Łuszczanowa - pani Lucyna Kuczkowiak i pan Henryk Krajewski.

20 sierpnia 2015

Fundusze na projekty badawczo - rozwojowe oraz innowacje

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”, skierowane do przedsiębiorstw na projekty badawczo - rozwojowe oraz innowacje. Spotkanie odbędzie się w środę 2 września 2015 r. o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, sala nr 30.

20 sierpnia 2015