Podwójny finał na zakończenie turnieju "Jarocin Cup"

Dwa finały zafundowali kibicom piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa podczas turnieju Jarocin Cup. Tym razem rywalizowali zawodnicy w rocznikach 2004 i 2005.

Przywitają rok na sportowo

Reprezentacje trenerów Akademii Piłkarskiej Reissa oraz jarocińskiej komendy policji zmierzą się w meczu piłki nożnej, który odbędzie się 1 stycznia na boisku Jarocin Sport.

Zwycięska "Dwójka"

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej, który został zorganizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

30 grudnia 2016

Kolejne środki zewnętrzne na termomodernizację

Ponad 200 tys. zł pozyskał samorząd powiatu jarocińskiego na kolejną termomodernizację budynku użyteczności publicznej. Tym razem modernizacji poddany zostaje budynek przy ul. T. Kościuszki w Jarocinie, w którym mieszczą się m.in. referat geodezji i powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego.

29 grudnia 2016

98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Każdego roku w Jarocinie pamiętamy o bohaterach Powstania Wielkopolskiego. Stolica powiatu udekorowana powstańczymi flagami, znicze płonące na grobach Powstańców Wielkopolskich, coraz liczniejsze grono uczestników patriotycznych obchodów podkreślają rangę tego jedynego, zwycięskiego zrywu niepodległościowego, zainicjowanego przed 98 laty.

28 grudnia 2016

Podsumowali rok działalności Akademii

Tuż przed świętami odbyła się coroczna Gala Piłkarska jarocińskiej Akademii Piłkarskiej Reissa. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr Reiss.

28 grudnia 2016

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku przekazujemy Państwu serdeczne życzenia w imieniu władz samorządowych Powiatu Jarocińskiego.

23 grudnia 2016

Przebudowa parkingu na Zacisznej

W związku z przebudową parkingu przy ul. Zacisznej w Jarocinie przy Referacie Komunikacji i Powiatowym Urzędzie Pracy, w dniach 27 - 29 grudnia parking będzie wyłączony z użytkowania.

V miejsce w Wielkopolsce

2 grudnia 2016r. w sali ZSP nr 2 w Jarocinie odbyły się rozgrywki rejonu Poznań Wschód w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja gospodarzy wywalczyła drugie miejsce premiujące do gry w półfinale mistrzostw województwa wielkopolskiego.

22 grudnia 2016

Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się konkurs fryzjerski. Uczniowie szkoły zawodowej i technikum mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w stylizacji całego wizerunku.

Z Jarocina do Woli Książęcej bezpieczniej

W minionym tygodniu została oddana do użytku zmodernizowana doga Jarocin - Wola Książęca. Inwestycja realizowana przez Gminę Jarocin została wsparta środkami z budżetu powiatu.

Mieszkanie Plus w Jarocinie

W Jarocinie podpisana została umowa z generalnym wykonawcą pierwszego z trzech osiedli w ramach wspólnej inwestycji miasta, Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Funduszu Municypalnego FIZ AN. To pierwszy etap jarocińskiego programu budowy 400 mieszkań czynszowych, które włączony zostanie do oferty programu Mieszkanie Plus.