otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uczcili pamięć "Żołnierzy wyklętych"

Przedstawiciele organizacji kombatanckich wraz z delegacjami samorządowców powiatu i gminy Jarocin oddali hołd wojskowym i osobom należących do służb cywilnych Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano 1 marca pod tablicą przy ul. Paderewskiego w Jarocinie, poświęconą „Mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej uczestnikom walk z komunizmem i faszyzmem o wolną Polskę chwała 1939-1989”.

01 marca 2012
Informacje ogólne

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów nieczynne

Informujemy, że do 2 marca 2012r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61  851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

27 lutego 2012
Informacje ogólne

Rumuńscy bibliotekarze w Jarocinie

Grupa bibliotekarzy z Rumunii przebywała 22 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Goście odwiedzili Bibliotekę Główną z Oddziałem dla Dzieci oraz Filię w Witaszycach. Z rumuńskimi bibliotekarzami spotkał się również starosta Mikołaj Szymczak.

23 lutego 2012
Informacje ogólne

Medal za głośne czytanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin otrzymała medal w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 26 marca 2012 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

23 lutego 2012
Informacje ogólne

Co z tymi wiaduktami?

Powiat Jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy wiaduktów na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. By zwiększyć szanse na pozyskanie środków z ministerstwa transportu, radni podjęli uchwałę o zmianie nazwy zadania. Czysto techniczna decyzja rady spowodowała niezrozumiałą dla mnie dyskusję o charakterze politycznym, wprowadzając w błąd mieszkańców – mówi starosta Mikołaj Szymczak podkreślając, że zmiana nazwy zadania wynikała z tego, że ministerstwo transportu, w którym powiat zabiega o dodatkowe środki, preferuje projekty obejmujące modernizację tzw. obiektów inżynieryjnych, a takimi są wiadukty.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

Więcej konsultacji w PIFE

921 klientów skorzystało w 2011 roku z konsultacji przeprowadzonych przez pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

Prokuratura "prześwietli" byłego starostę

17 lutego 2012 roku starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie zawiadomienie o  możliwości popełnienia przestępstwa przez Stanisława Martuzalskiego, byłego starostę jarocińskiego. Podejrzenie dotyczy procedury zbywania nieruchomości położonej w Jarocinie, przy ul. Śródmiejskiej nr 9, na której znajduje się budynek bożnicy żydowskiej, wykorzystywany przez wiele lat, jako sala gimnastyczna jednej ze szkół zarządzanych przez samorząd powiatowy.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

"Miłość niejedno ma imię..."

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie był organizatorem konkursu recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mieli do wyboru utwory trzech poetów. W związku z „okrągłymi” rocznicami śmierci, które przypadają w 2012 roku byli to: Halina Poświatowska – 45 rocznica, Leopold Staff – 55 rocznica oraz Adam Asnyk - 115 rocznica śmierci.

13 lutego 2012
Informacje ogólne

Uroczysta akademia w Tarcach

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczcili jedyny zwycięski polski zryw narodowy. Z okazji 93 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyła się uroczysta akademia.

06 lutego 2012
Informacje ogólne

IX Powiatowe Zawody Chemiczne - Jarocin 2012

Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych walczyli o zwycięstwo w Powiatowych Zawodach Chemicznych. Organizatorem i gospodarzem corocznych spotkań najlepszych chemików z powiatu jarocińskiego jest Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie. Nagrody i dyplomy dla finalistów tradycyjnie ufundowało  Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

06 lutego 2012
Informacje ogólne

Cześć ich pamięci

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jaraczewo wraz z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Górze, w asyście wojskowej 16. batalionu remontu lotnisk w Jarocinie uczcili 67. rocznicę wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej oddając hołd pod obeliskiem w Bielejewie. Obelisk upamiętnia krwawą potyczkę między ukrywającymi się żołnierzami niemieckimi a polskimi siłami porządkowymi z Mieszkowa, która miała miejsce 31 stycznia 1945 roku w lesie między Osiekiem a Bielejewem. Trzech zabitych Mieszkowian pochowano we wspólnej mogile na cmentarzu parafialnym.

02 lutego 2012
×