otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stypendialne opowieści

„Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" to konkurs adresowany do byłych i obecnych stypendystów, krajowych i zagranicznych programów stypendialnych. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia konkursowe do 10 września 2012 r.

11 czerwca 2012
Informacje ogólne

Dotacja na wiadukty

Powiat Jarociński pozyskał ponad 6 mln zł dotacji na realizację „Przebudowy wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Powstańców Wlkp. w Jarocinie wraz z dojazdami”. Przyznane środki pochodzą z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

"Jedynka" na konferencji ekofilozoficznej

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wzięły udział w Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej „Na betonie kwiaty nie rosną…- młodzi o ekologii”. Przedsięwzięcie wieńczyło całoroczną pracę w ramach projektu „Klasa akademicka”.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

"Samochodówka" na podium

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

Mistrzyni doceniona

Eugenia Wieczorek – jarocińska mistrzyni sztuki koronkarskiej „Frywolitka” została doceniona przez Członków Fundacji POLCUL działającej w Australii. Wyróżnienie otrzymało 10 osób z Polski.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Patrycja Adamkiewicz, Andrzej Szymczak, Tadeusz Polanowski oraz Zbigniew Obara zostali laureatami wyróżnienia starosty „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Statuetki odebrali podczas ostatniej sesji rady powiatu. Uroczystość połączono z obchodami Dnia Samorządowca. Z tej okazji nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu, którym nagrodzeni wraz z samorządowcami raczyli się w jarocińskim ratuszu.


06 czerwca 2012
Informacje ogólne

Powiat nagrodził sportowców

Sześć zawodniczek zostało wyróżnionych nagrodą starosty jarocińskiego za osiągnięte w roku ubiegłym wysokie wyniki sportowe. Sportsmenki odebrały gratulacje z rąk starosty Mikołaja Szymczaka i przewodniczącego rady Jarosława Łukasiewicza podczas majowej sesji rady powiatu.

05 czerwca 2012
Informacje ogólne

Uniwersytet Trzeciego Wieku na spartakiadzie

Słuchacze Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w III Wielkopolskich Spotkaniach Sportowych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Spartakiada odbyła się w ośrodku sportowym nad malowniczym jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie.

04 czerwca 2012
Informacje ogólne

Festyn Kolejowy

Muzeum Parowozownia Jarocin zaprasza na
FESTYN KOLEJOWY
w sobotę 9 czerwca br.

01 czerwca 2012
Informacje ogólne

Potrzeba wyciszenia emocji w szpitalu

29 maja 2012 r. Janusz Wojtczak – przewodniczący Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie" Spółka z o.o. złożył na ręce starosty Mikołaj Szymczaka rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego. Dzień później rezygnację złożyli dwaj pozostali członkowie rady: Katarzyna Dudziak i Grzegorz Czerwiński. 31 maja 2012 roku Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał nową radę, w skład której weszli: Teresa Juszczyńska - prawnik z Poznania, która została przewodniczącą rady, Andrzej Siliński - prezes spółki Drobud oraz Mariusz Nowak z Ostrowa Wlkp., samorządowiec z doświadczeniem w zarządzaniu spółkami komunalnymi. Nowa szefowa rady wcześniej była prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywała także w Kancelarii Prezydenta RP pracując, jako radczyni prawna.

31 maja 2012
Informacje ogólne

Przewodniczący rady zrezygnował

Wczoraj pan Janusz Wojtczak – przewodniczący Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie" Spółka z o.o. złożył na ręce starosty Mikołaj Szymczaka rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego. Zarząd Powiatu w Jarocinie rozważa przyjęcie rezygnacji.

30 maja 2012
×