otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE

Starosta Powiatu Jarocińskiego Teodor Grobelny oraz Burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne 2018, które odbędą się w tym roku w Żerkowie 2 września 2018 r..

22 sierpnia 2018
Informacje ogólne

REMONTY DROGOWE - UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z układaniem na całej szerokości drogi powiatowej Dobieszczyzna - Sucha - Parzew nowej nawierzchni, w dniach od 20 sierpnia do 23 sierpnia br. wystąpią tam utrudniania w ruchu.

20 sierpnia 2018
Informacje ogólne

UROCZYSTOŚCI I KONCERT - 22 WRZEŚNIA 2018

22 września br. na terenie jarocińskiej jednostki wojskowej odbędzie się koncert PATRIOT ROCK; w koncercie wezmą udział m.in.: KSU, MAŁGORZATA OSTROWSKA, ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI, czy DAMIANA SYJONFAM.

20 sierpnia 2018
Informacje ogólne

JAROCIŃSKI INFORMATOR POWIATOWY nr 7 lipiec 2018

"JAROCIŃSKI INFORMATOR POWIATOWY" nr 7 / lipiec 2018r. Kolejny numer Jarocińskiego Informatora Powiatowego dociera już do Państwa domów...

14 sierpnia 2018
Informacje ogólne

DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO

14 SIERPNIA 2018 - OBCHODY ŚWIĘTA NA TERENIE JAROCIŃSKIEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

14 sierpnia 2018
Informacje ogólne

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - PUNKT KONSULTACYJNY

Informujemy o spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 17 sierpnia 2018 r. o godz. 800 – 1030 w sali nr 30 znajdującej się na parterze w budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10 w Jarocinie.

13 sierpnia 2018
Informacje ogólne

62. SESJA RADY POWIATU

8 sierpnia br. zebrała się już po raz 62. w tej kadencji Rada Powiatu Jarocińskiego.

09 sierpnia 2018
Informacje ogólne

NOWA KARETKA DLA SZPITALA W JAROCINIE

300 tys. od Wojewody Wielkopolskiego i 75 tys. z budżetu Powiatu Jarocińskiego przeznaczone zostanie na zakup nowej karetki dla szpitala w Jarocinie - informuje Stanisław Martuzalski z Zarządu Powiatu - "Nasze działania w sprawie karetki kończą się sukcesem.".

09 sierpnia 2018
Informacje ogólne

WWW.MYZBIERAMY.PL

www.MyZbieramy.pl - poczuj radość zbierania. Warto zaprosić na zbieranie dla... siebie - bezpłatny portal dla rolników myzbieramy.pl. W tym roku brakuje pracowników do zbioru, ceny w skupie są niskie i jest obawa, że dużo owoców, warzyw zgnije na polu. Aby do tego nie doszło rolnicy mogą skorzystać z pomysłu bardzo popularnego np. w USA, Kanadzie, Niemczech. Wystarczy po prostu zaprosić osoby, aby dla siebie pozbierały i zapłaciły za owoce, warzywa od razu rolnikowi na polu. Taką możliwość zaproszenia daje stworzony w tym celu bezpłatny portal MyZbieramy.pl

30 lipca 2018
Informacje ogólne

ALERT METEO - UPAŁÓW CIĄG DALSZY...

Trwają niesamowite upały i jest to dla wielu osób bardzo uciążliwe. Tak wysoka temperatura powoduje złe samopoczucie, zmęczenie, nadmierne pocenie się, ale także może być niebezpieczne dla zdrowia. Upały są niebezpieczne w szczególności dla osób starszych i dzieci. Prognozuje się na najbliższe dni, że temperatura maksymalna w dzień może wahać się od 30°C do 33°C. Temperatura w nocy od 19°C do 21°C. IMGW wydał w związku z aurą ostrzeżenie drugiego stopnia. Możliwe też gwałtowne z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h; miejscami możliwy grad.

30 lipca 2018
Informacje ogólne

DECYZJA BURMISTRZA... CZY RACJONALNA ?

TEODOR GROBELNY, Starosta Jarociński, o decyzji Burmistrza Jarocina: "Dlaczego Burmistrz podjął taką decyzję? Naprawdę ciężko wytłumaczyć... Powiat Jarociński i Gmina Jarocin od samego początku bardzo aktywnie działały w ramach tego Stowarzyszenia Droga S11. A teraz kiedy Jarocin ma już obwodnicę, Burmistrz Pawlicki nagle wycofuje Gminę Jarocin z tego stowarzyszenia… Czyżby zapomniał, że Jarocin od lat czeka na przebudowę drogi nr 11 i szybkie połączenie drogowe z Poznaniem? Takie działania stawiają Jarocin w złym świetle i podkopują zaufanie partnerów do władz jarocińskich. Niestety Burmistrz Pawlicki chyba zapomniał, że jego stanowisko w tej sprawie – nie jest stanowiskiem władz Powiatu. My nadal podtrzymujemy współdziałanie w ramach stowarzyszenia Drogi S11, by ta nowoczesna, czteropasmowa wreszcie droga powstała".

19 lipca 2018
Informacje ogólne

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

W piątek, 27 lipca w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Powstańców Wielkopolskich 16 - mieszkanki Jarocina będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

18 lipca 2018
×