otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wieści Powiatu Jarocińskiego

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o god. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO" - tym razem wywiad ze Starostą Powiatu Teodorem Grobelnym.

27 października 2017
Informacje ogólne

Alert pogodowy - silny wiatr

W nocy z 28 na 29 października (z soboty na niedzielę) oraz w godzinach porannych w niedzielę prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h, z północnego zachodu. .

27 października 2017
Informacje ogólne

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

11 listopada br. w Wilkowyi odbędzie się „Festyn Niepodległościowy” pod patronatem Teodora Grobelnego, Starosty Jarocińskiego.

25 października 2017
Informacje ogólne

Prezent dla Amazonek

Dzisiaj 24 października o godz. 12.30 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie pań z jarocińskiego Klubu Amazonek ze Starostą Powiatu Teodorem Grobelnym i Wicestarostą Mirosławem Drzazgą. W czasie spotkania na ręce prezes Klubu Amazonek Józefy Grygiel przekazany został fantom piersi ufundowany przez Starostę.

24 października 2017
Informacje ogólne

Rozbudowa dużo zmieni

W najbliższych dniach rusza jedna z największych w ostatnich latach inwestycji w powiecie jarocińskim, warta ponad 8.500.000 zł, rozbudowa szpitala powiatowego. W związku z tym szpitalne laboratorium zmieni swoją lokalizację. Zmiany nastąpią za rok i podyktowane są właśnie rozbudową szpitala.

17 października 2017
Informacje ogólne

Wieczorynka bez zmian

Od początku października wszystkie szpitale funkcjonujące w sieci zostały zobligowane przez Ministerstwo Zdrowia do uruchomienia tzw. „Wieczorynek”, czyli punktów nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. W przypadku Szpitala Powiatowego w Jarocinie dla pacjentów nic się nie zmieniło ”Wieczorynka” funkcjonuje tu o dawna.

17 października 2017
Informacje ogólne

Patriotyczna wyprawa na Wschód

Maksima Nowak, Zuzanna Kubiak i Lilianna Mazur z ZSP nr 2 w Jarocinie wraz z młodszą aspirant Agnieszką Zaworską z jarocińskiej policji brały udział od 2 do 8 października w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś i Ukrainę. Wyjazd był nagrodą dla laureatów konkursu „Policjant w służbie historii”, organizowanego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej.

16 października 2017
Informacje ogólne

2018 będzie Rokiem Powstania Wielkopolskiego

„Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 stało się wielkim triumfem Polaków dążących do wyzwolenia się spod pruskiej niewoli. To dzięki bohaterskiemu zrywowi –- powstańców wielkopolskich 1918/1919 roku na których czele stali major Stanisław Taczak i gen. Józef Dowbor-Muśnicki, twórcy Armii Wielkopolskiej, dzięki ich determinacji oraz hojnej daninie krwi, prawie cała Wielkopolska włączona została z powrotem do odradzającej się Rzeczypospolitej. (…)” – czytamy m.in. w projekcie uchwały sejmowej

16 października 2017
Informacje ogólne

Informator Powiatowy - rzetelnie i bez przekłamań

Pod koniec września i na początku października do Państwa domów został dostarczony "Informator Powiatowy", w którym Zarząd Powiatu Jarocińskiego przekazuje informacje o swoich planach i działaniach.

13 października 2017
Informacje ogólne

Alert meteorologiczny - silny wiatr

Prognozuje się w dniu dzisiejszym na terenie Wielkopolski wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, z porywami do 70 km/h na południu województwa..

12 października 2017
Informacje ogólne

Remont drogi Prusy - Magnuszewice

Remont trwa na drodze z Prus do Magnuszewic. Remont potrwa do 10 listopada br. Na drodze ze względu na wykonywane roboty mogą powstać utrudnienia w ruchu.

12 października 2017
Informacje ogólne

Senior z inicjatywą 2017

W ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyła się Konferencja Naukowa,Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Miłość się nie starzeje”.

09 października 2017
×