otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

SZKOLENIE W STAROSTWIE

W piątek 30 listopada br. w godzinach od 9:00 do 11:00, w Starostwie Powiatowym w Jarocinie ( Aleja Niepodległości 10/12) - odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania funduszy europejskich. Na spotkaniu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, co należy zrobić, by rozpocząć lub rozwijać własną działalność gospodarczą ze wsparciem środków unijnych.

16 listopada 2018
Informacje ogólne

OSTATNI KONWENT

13 listopada w Puszczykowie odbył się ostatni w tej kadencji samorządu Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego...

14 listopada 2018
Informacje ogólne

SZKOLENIE w ARiMR

Szkolenia pn.:„INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ”, odbędzie się w siedzibie Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w dniu 20 listopada w godz.10.00-12.00. w Poznaniu przy ul. Strzeszyńskiej 36.

14 listopada 2018
Informacje ogólne

11 LISTOPADA 2018

UROCZYSTOŚĆ W MIESZKOWIE POD POMNIKIEM STANISŁAWA TACZAKA. PIERWSZEGO DOWÓDCY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

13 listopada 2018
Informacje ogólne

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW

Informacja dla kierowców...

08 listopada 2018
Informacje ogólne

ĆWICZENIE "RENEGADE"

W dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się na terenie powiatu jarocińskiego ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające: ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty"

08 listopada 2018
Informacje ogólne

ROZBUDOWA SZPITALA

Do końca tego roku powinna zakończyć się przebudowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala. Prace wkroczyły już w ostatnią fazę, a budynek jest w stanie surowym otwartym. Wykonano już ściany, strop, schody i dach; dobiegają końca również prace związane z położeniem wszelkiego rodzaju instalacji.

06 listopada 2018
Informacje ogólne

PAMIĘĆ O POWSTAŃCACH

Na jarocińskim cmentarzu nie brakuje mogił, gdzie spoczywają powstańcy z roku 1918...

05 listopada 2018
Informacje ogólne

ASF - INFORMACJA DLA HODOWCÓW

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że w związku z dalszym rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF) - hodowcy powinni ściśle przestrzegać zasad bioasekuracji trzody chlewnej...

05 listopada 2018
Informacje ogólne

UMOWA KOALICYJNA w RADZIE POWIATU

Zostało podpisane porozumienie dotyczące koalicji w Radzie Powiatu Jarocińskiego w kadencji 2018-2023, pomiędzy radnymi powiatowymi zrzeszonymi w klubie Prawa i Sprawiedliwości oraz radnymi z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Porozumienie podpisało 11 radnych, co daje większość w 19-o osobowej Radzie Powiatu.

31 października 2018
Informacje ogólne

VIVA! WIELKOPOLSKI SENIOR

19 października w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "Viva! Senior Wielkopolski". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Starosta Jarociński Teodor Grobelny, czy Halina Florczyk, Prezes Związku Rencistów i Inwalidów oddział Jarocin, która jest znana ze swoich działań prospołecznych na rzecz seniorów - i za które została wyróżniona podczas poznańskiej gali.

22 października 2018
Informacje ogólne

POZWY W TRYBIE WYBORCZYM - ZAŻALENIE BURMISTRZA ODDALONE

Sąd Okręgowy w Kaliszu, który orzekał w trybie wyborczym, zobligował swoim postanowieniem Adama Pawlickiego, Burmistrza Jarocina do sprostowania i zaprzestania używania w swoich wystąpieniach w czasie kampanii wyborczej nieprawdziwych i szkalujących sformułowań pod adresem: Mirosława Drzazgi (Wicestarosty Powiatu Jarocińskiego), Stanisława Martuzalskiego (Członka Zarządu Powiatu) oraz Leszka Mazurka (prezesa szpitala w Jarocinie).

17 października 2018
×