otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

IV Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej "Żerków 2005"

chory2005_1.jpg

W dniu 22 maja br. w Żerkowie odbył się IV Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej "Żerków 2005". Organizatorem spotkania, które wspierało Starostwo Powiatowe w Jarocinie, było Koło Śpiewackie "Lutnia" z Żerkowa.

13 czerwca 2005
Informacje ogólne

Wręczono nagrody w konkursie "Śmieciom - STOP!"

smieciom2005_1.jpg

W dniu 10 czerwca br. o godz. 12:00 w sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczył nagrody laureatom VI edycji konkursu "Śmieciom - STOP!". Organizatorem przedsięwzięcia był Referat Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

13 czerwca 2005
Informacje ogólne

Wizyta dziennikarzy gruzińskich w siedzibie starostwa

dziennikarze_gruzja.jpgW ramach projektu pomocowego RITA dla Gruzji, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w dniu 8 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Jarocinie gościła grupa 8 dziennikarek z Gruzji. Koordynatorem projektu była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie.

Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski przedstawił gościom zadania powiatu oraz sposób organizacji pracy w starostwie. Po multimedialnej prezentacji filmu o powiecie jarocińskim, dziennikarki zadawały liczne pytania dotyczące funkcjonowania samorządu powiatowego. W trakcie dyskusji starosta wyjaśniał gościom z Gruzji m. in. zasady ordynacji wyborczej do samorządów lokalnych. Całość spotkania zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

10 czerwca 2005
Informacje ogólne

Kataster w przyszłym roku?

gazeta_prawna.gifMinisterstwo Finansów poinformowało, że w 2006 r. możemy spodziewać się ustawy, która jednym podatkiem katastralnym zastąpi kilka podatków, tj. podatki: od nieruchomości, leśny, rolny i od spadków...

06 czerwca 2005
Informacje ogólne

Sposób na pracę w Europie - przegląd krajów

W części podsumowującej cykl przygotowany przez Mininsterstwo Gospodarki prezentujemy "mały przewodnik" po wybranych krajach Unii Europejskiej.

03 czerwca 2005
Informacje ogólne

Cenne wyróżnienia dla Czesława Robakowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Jarocinie

robakowski1.jpg

Czesław Robakowski, przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie drugi raz z rzędu został wybrany Samorządowcem Roku. W organizowanym przez redakcję "Gazety Poznańskiej" plebiscycie na mieszkającego w Jarocinie samorządowca czytelnicy oddali najwięcej swych głosów. W dniu 31 maja br. na uroczystości w Szreniawie laureatom plebiscytu wręczone zostały tytuły i wyróżnienia.

03 czerwca 2005
Informacje ogólne

Ruszyła rozbudowa jarocińskiego szpitala

szpital_tablica.jpg
Tablica pamiątkowa przy jarocińskim szpitalu

Poznańskie przedsiębiorstwo "Hydrobudowa 9" rozpoczęło prace budowlane na placu przy jarocińskiem szpitalu. Do końca tego roku obiekt ma być oddany w stanie surowym zamkniętym.

30 maja 2005
Informacje ogólne

Przewozy na potrzeby własne tylko z zaświadczeniem

gazeta_prawna.gifKażda firma, która np. rozwozi wyprodukowany przez siebie towar samochodami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, musi posiadać zaświadczenie potwierdzające, że wykonywane przewozy są przewozami drogowymi na potrzeby własne. Zaświadczenie wydawane na jeden rok, kosztuje 100 zł, na 5 lat - 500 zł.

24 maja 2005
Informacje ogólne

Raport z badań na temat pomocy publicznej

parp.gifW związku z ukazaniem się 18 maja w Pulsie Biznesu artykułu "Z dna urzędniczej szuflady", w którym bezpodstawnie stwierdzono, iż Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ukrywa przed opinią publiczną raport z badań na temat pomocy publicznej rzekomo obnażający korupcyjne mechanizmy przy podziale funduszy pomocowych, publikujemy pismo Prezesa PARP Mirosława Marka skierowane do Redaktora Naczelnego Pulsu Biznesu, Pana Jacka Ziarno wraz z raportem z badań "Zapotrzebowanie MSP na pomoc publiczną" przeprowadzonych przez CEM Instytut Badań i Rynku w roku 2004.

Pismo Prezesa PARP

Pełny tekst Raportu

23 maja 2005
Informacje ogólne

ABC Przedsiębiorcy

Wszystkim, którzy prowadzą własny biznes polecamy serwis tematyczny Gazety Prawnej pt. ABC Przedsiębiorcy.

Zagadnienia opracowane są tematycznie i dotyczą przede wszystkim regulacji prawnych oraz praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej.

23 maja 2005
Informacje ogólne

Przedsiębiorca w UE - serwis Pulsu Biznesu

Polecamy serwis Pulsu Biznesu poświęcony zagadnieniom funkcjonowania przedsiębiorstw polskich w Unii Europejskiej.

Tematyka serwisu obejmuje m. in.:

  • Aktualne informacje i wiadomości na temat spraw związanych z prowadzeniem własnego biznesu w UE,
  • Sięgnij po unijne pieniądze - czyli jak starać się o unijne dotacje na rozwój przedsiębiorstwa,
  • Praktyczne informacje oraz porady przedstawicieli firm doradczych pomagających w ubieganiu się o dotacje,
  • Oferty banków związane z finansowaniem projektów.

19 maja 2005
Informacje ogólne

Ogólnopolskie Seminarium Metodyczne w Rokosowie

seminarium_rokosowo.jpgW dniach 11-13 maja 2005 r. w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Metodyczne poświęcone węzłowym zagadnieniom funkcjonowania młodzieżowych ośrodków wychowawczych dla dziewcząt.

18 maja 2005
×