otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Marsz dla Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowali marsz dla Autyzmu. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Jarocina propagując wiedzę na temat autyzmu. Odwiedzili też starostę Bartosza Walczaka wręczając mu symboliczny niebieski balonik z logo akcji.

02 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Wielkanocne spotkanie przy kawie

„Wielkanocne spotkanie przy kawie” było tematem przewodnim konkursu gastronomicznego zorganizowanego w ZSP nr 1 w Jarocinie.

02 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Mocne otwarcie "Jedynki"

Mocne otwarcie sezonu wiosennego odnotowali lekkoatleci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych w Żerkowie.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Klimatycznie i romantycznie podczas IV Gali Konkursu Młodzi Twórcy Literatury

O tym, że współczesna młodzież pragnie podzielić się swoją refleksją o świecie sięgając po pióro można się było przekonać uczestnicząc w IV Gali Regionalnego Konkursu Literackiego „ Młodzi Twórcy Literatury”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Super mechanicy z "Dwójki"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Kiermaszowe atrakcje za nami

Liczne atrakcje przyciągnęły mieszkańców powiatu na kolejny Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w sobotę na jarocińskim rynku.

29 marca 2015
Informacje ogólne

Laureatki Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych

Uczennice ZSP nr 1 w Jarocinie Klaudia Włodarczyk, Daria Nowak znalazły się w gronie laureatów drugiej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych.

25 marca 2015
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach 20 i 21 marca br szeroko otworzył drzwi dla wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców. Przygotował też dużo atrakcji takich jak koncert muzyczny, pokazy podnoszenia ciężarów, degustację kanapek i ciast wykonanych przez uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz pokaz nowoczesnego sprzętu dla agrobiznesu i logistyki.

24 marca 2015
Informacje ogólne

Mistrzowska Gala

Adrian Pawlicki, Agata Sawada, Agnieszka Borkiewicz, ZPM Biernacki, Fundacja "Ogród Marzeń" to laureaci nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego" w 2014 roku. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej Gali Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

21 marca 2015
Informacje ogólne

Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci

1 marca obchodziliśmy po raz czwarty Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, przygotowana została wystawa poświecona wszystkim tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie godzili się na podporządkowanie Polski komunistycznej władzy Związku Radzieckiego i zniewolenie intelektualne narodu polskiego.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Konkurs plastyczny o bezpieczeństwie

Marta Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Marta Leonherd z Zespołu Szkół w Wilkowyi i Magdalena Wechterowicz z Gimnazjum w Witaszycach zostały laureatkami powiatowego etapu ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. Ze zwyciężczyniami konkursu spotkał się dziś starosta Bartosz Walczak, który wręczył im nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Trzy medale w Holandii

Aż trzy medale wywalczyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w rozegranej w holenderskim Eindhoven 42 edycja Dutch Open 2015. Na drugim stopniu podium stanęły: juniorka Patrycja Adamkiewicz i kadetka Martyna Stasik, natomiast stopień niżej uplasowała się kolejna juniorka Anna Zbawiona.

19 marca 2015
×