otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Weź udział w konkursie języka angielskiego

Do 17 października szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłaszać kandydatów do udziału w IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do większej integracji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i na stałe wpisze się do kalendarza imprez lokalnych – mówi czuwająca nad organizacją przedsięwzięcia Grażyna Cychnerska. Chcemy jednocześnie zmobilizować uczniów naszych szkół do nauki języka angielskiego, do rozwijania kompetencji językowych, jakże potrzebnych w dzisiejszej jednoczącej się Europie.

09 października 2008
Informacje ogólne

Powiat rewaloryzuje parki

Trwają prace rewaloryzacyjne zabytkowych parków znajdujących się na terenie powiatu jarocińskiego. Tegoroczne przedsięwzięcie pochłonie blisko 100 tys. zł. 30% środków na ten cel powiat pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostała kwota pochodzić będzie ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie. 

07 października 2008
Informacje ogólne

Budują boisko przy "Dwójce"

Przed miesiącem rozpoczęły się prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Powiatowa inwestycja będzie kosztowała około 450 tys. zł. Blisko połowę tej kwoty udało nam się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozostałe środki pochodzić będą z budżetu powiatu – informuje starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

07 października 2008
Informacje ogólne

Odznaczeni weterani

Dziesięciu oficerów z gminy Jarocin, weteranów II wojny światowej, zostało odznaczonych Krzyżem Pamiątkowym Czynu Frontowego 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. Żołnierze 1 i 2  armii mieli przeogromny wkład w wyzwolenie naszej ojczyzny - podkreślił obecny w Jarocinie Leopold Barzęc, prezes kaliskiego zarządu okręgowego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów  Politycznych. Odznakę za zasługi otrzymał Leon Tyrakowski przewodniczący Zarządu Osiedla 700-lecia w Jarocinie. Życzenia odznaczonym złożyli starosta Stanisław Martuzalski i burmistrz Adam Pawlicki.

06 października 2008
Informacje ogólne

"Snutki" zdeklasowały rywali

Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potrzycy zdobył trzy pierwsze i dwa trzecie miejsca podczas Krajowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który pod koniec września odbył się w Zakopanem. Prawdziwy wybuch entuzjazmu zespołu z Potarzycy nastąpił w momencie obwieszczenia przez jury faktu, że zespół zwyciężył także w klasyfikacji generalnej festiwalu i w nagrodę otrzymał 32-calowy telewizor LCD.

06 października 2008
Informacje ogólne

Maturzyści nagrodzeni

Nagrody dla najlepszych maturzystów stały się w powiecie jarocińskim tradycją. Podobnie jest w latach ubiegłych samorząd powiatowy przyznał najlepszym maturzystom z pięciu szkół ponadgimnazjalnych nagrody pieniężne. Podczas wrześniowej sesji rady starosta Stanisław Martuzalski i przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski złożyli wyróżnionym uczniom serdeczne gratulacje i wręczyli symboliczne czeki wartości 1 tys. zł.

06 października 2008
Informacje ogólne

Szubianki odnowione

Blisko 800 tys. zł kosztowała zrealizowana przez powiat jarociński termomodernizacja budynku przy ul. Szubianki w Jarocinie. W ramach inwestycji ocieplono stropodachy i ściany zewnętrzne budynku, wymieniono okna i drzwi oraz zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania. Inwestycja została wsparta środkami zewnętrznymi pozyskanymi przez starostwo z Fundacji EkoFundusz.

Gmach przy Szubiankach jest własnością powiatu. Samorząd kupił go od Spółdzielni Inwalidów „Współpraca”, która przeniosła się do sąsiednich budynków produkcyjnych. Transakcja realizowana była etapami od końca 2001 roku. W pierwszej kolejności powiat zakupił II piętro, rok później parter. Ostatni – trzeci etap dotyczył zakupu gruntu oraz I piętra budynku. W nowym miejscu zlokalizowano placówki zajmujące się pomocą społeczną: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Ośrodek ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, Zespół Szkół Specjalnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pod koniec ubiegłego roku dołączyła do nich Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

01 października 2008
Informacje ogólne

Miłość krzyżem się mierzy

Organizacje kombatanckie z terenu powiatu jarocińskiego wspólnie z harcerzami i władzami samorządowymi oddały hołd ofiarom sowieckiej okupacji rozpoczętej 17 września 1939 roku. W 69. rocznicę tego wydarzenia delegacje złożyły kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie.

18 września 2008
Informacje ogólne

Szkoły odpowiedziały na apel

Kilkadziesiąt kartonów i torebek z artykułami szkolnymi zebrały placówki oświatowe z terenu powiatu jarocińskiego w ramach akcji zainicjowanej przez senator Małgorzatę Adamczak i starostę jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego. Na apel będący wyrazem solidarności z poszkodowanymi przez trąbę powietrzną mieszkańcami powiatu strzeleckiego, odpowiedziało 12 placówek z terenu powiatu jarocińskiego, od przedszkolaków poczynając, na uczniach szkół ponadgimnazjalnych kończąc.  

16 września 2008
Informacje ogólne

Akordeony i "Czesław Śpiewa"

5 października rusza kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. Organizatorzy imprezy zapowiadają szereg atrakcji, wśród których będzie można „na żywo” posłuchać i obejrzeć tegoroczne zjawisko muzyczne – projekt „Czesław Śpiewa”. W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty muzyczne „Piazzola – muzyka mistrza”. Zajęcia dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży z Wielkopolski poprowadzi znakomity akordeonista i bandoneonista Wiesław Prządka. Artysta wzorem Astora Piazzolli - wybitnego wirtuoza bandoneonu wprowadzi także szerszą publiczność w tajniki gry tym instrumencie podczas swojego recitalu w Słupi.

16 września 2008
Informacje ogólne

Remont w starostwie

Od kilku tygodni trwa remont pomieszczeń głównej siedziby jarocińskiego starostwa. Prace mają zakończyć się do 31 października. Musieliśmy podjąć decyzję o przeprowadzeniu remontu, ponieważ biura urzędu powiatowego nie były odnawiane co najmniej od 1999 roku – mówi sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht.

11 września 2008
Informacje ogólne

Jubileusz DPS w Zakrzewie

... niech praca dla dobra wspólnego wyda owoce stokrotne... Tę myśl i życzenie przedstawiciele władz samorządowych powiatu dedykowali wszystkim, którzy przez ostatnie 60 lat współpracowali i życzliwie wspierali Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Jubileusz był okazją do złożenia na ręce wieloletniego dyrektora Domu Konrada Krzynowka podziękowań za wielkie zaangażowanie oraz profesjonalizm kadry pracowniczej, które dają gwarancję wysokiego poziomu i jakości świadczonych usług. Obecny na uroczystości starosta Stanisław Martuzalski życzył mieszkankom Domu najlepszych efektów terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych, a pracownikom dużo satysfakcji z pracy, której celem jest pomoc drugiemu człowiekowi.

09 września 2008
×