otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Patronat historyczny w "ogólniaku"

Kolejna „klasa akademicka” tworzona jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Tym razem „ogólniak” będzie współpracował z Instytutem Historii UAM. Porozumienie patronackie podpisali prorektor UAM prof. dra hab. Zbigniew Pilarczyk, starosta jarociński Bartosz Walczak oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Tomasz Kosiński.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

Szybka terapia onkologiczna

Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. W związku z tym – z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 roku.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

Nowa radna w powiecie

Janina Nicke startująca z listy komitetu wyborczego Ziemia Jarocińska dołączyła do grona radnych po tym, jak wygasł mandat Adama Pawlickiego, który wybrany został burmistrzem Jarocina.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

Mobilne punkty zapraszają

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

"Szlacheta paczka" od powiatu

Szlachetna paczka" przygotowana przez zespół Powiatu Jarocińskiego trafiła do pani Ewy - samotnej mamy wychowującej czwórkę dzieci. Powiatowa paczka przygotowana została dzięki licznym darczyńcom, wśród których nie zabrakło radnych powiatowych, pracowników starostwa, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, Zarządu Dróg Powiatowych, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Domu Dziecka w Górze oraz społeczności Zespołu Szkół Specjalnych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

16 grudnia 2014
Informacje ogólne

Jarocin - miasto idealne. Czy nadal?

"Jarocin - miasto idealne. Czy nadal?" to temat wykładu, jaki w czwartek 18 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w ratuszu wygłosi dr Piotr Korduba, historyk sztuki, zajmujący się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu badaniami w zakresie architektury dawnej i współczesnej, urbanistyki oraz problematyką miejską (przestrzeń publiczna, zagadnienia społeczne).

15 grudnia 2014
Informacje ogólne

Oddali hołd ofiarom stanu wojennego

13 grudnia przedstawiciele samorządu powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod obeliskiem "Solidarności" przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Jarocinie.

15 grudnia 2014
Informacje ogólne

Drogi do starostwa

Rozpoczęła się procedura likwidacyjna Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie. Docelowo placówka zostanie wcielona w struktury starostwa. Likwidacja będzie realizowana stopniowo, jej zakończenie przewidziano na koniec marca 2015 roku.

15 grudnia 2014
Informacje ogólne

Ku pamięci ofiar stanu wojennego

Starosta Jarociński Bartosz Walczak zachęca do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Akcja Instytutu Pamięci Narodowej polegająca na zapaleniu świec w oknach w sobotę o godzinie 19.30 jest nawiązaniem do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Regana - którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypomnieli o Polsce i Polakach.

12 grudnia 2014
Informacje ogólne

13 grudnia "zobaczyłem władzę" z bliska...

Mroźna noc daleko od Jarocina i gotowość bojowa jak w czasie wojny. Padają krótkie komendy, rozkazy. Jeszcze broń i amunicja. Jeszcze chwila i koszary opustoszeją, palec jednego z oficerów wcisnął klawisz na telewizorze... Przerażeni dwudziestoparoletni chłopcy w skupieniu wpatrzeni w ekran telewizora słyszą głos generała…

12 grudnia 2014
Informacje ogólne

Noc generałów

W nocy 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny

12 grudnia 2014
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

11-12-2014
×