Zatrzymaj się i żyj!

24 maja rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Bezpieczny przejazd „Zatrzymaj się i żyj!”. W działania włączyły się także jednostki ratownicze z terenu powiatu jarocińskiego, które zorganizowały symulację wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w Jarocinie. W ten sposób zwrócono uwagę na bezpieczeństwo i zagrożenia, których można uniknąć.

27 maja 2013

Odkrywamy bohaterów

„Odkryj bohatera” to projekt edukacyjny realizowany w ramach 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Jego ideą jest przybliżenie młodzieży postaci powstańców wielkopolskich związanych z Ziemią Jarocińską. Ciekawy pomysł Fundacji 750-lecia Jarocina, zyskał akceptację Powiatu Jarocińskiego, który na jego realizację przeznaczył najwyższą dotację - 9 tys. zł.

23 maja 2013

Na początek... ze smakiem

plakatbrodnica.jpgRusza kolejny, już trzeci, sezon imprez związanych z realizacją projektu z „Napoleonem do Wielkopolski…”. W tym roku inauguracją będzie piknik pod nazwą „Napoleon ze smakiem”, który odbędzie się w Brodnicy (Powiat Śremski) już 1 czerwca.

Remontują powiatowe drogi

83 drogi zarządzane przez powiat jarociński zostały objęte remontem po długiej i nie oszczędzającej ani nas, ani nawierzchni drogowych - zimie. Do tej pory w powiatowe drogi wbudowano 380 ton masy asfaltowej na gorąco, wyremontowano grysem i emulsją ponad 330 km dróg. Zużyto do tego celu ponad 500 ton grysu.

Współpraca w ramach Akceleratora

Podpisanie „Listu o woli współpracy w ramach Akceleratora Wiedzy Technicznej” pomiędzy Politechniką Poznańską a samorządami powiatowymi z Wielkopolski było głównym punktem Konwentu Starostów, który odbył się 16 maja w Poznaniu. W imieniu władz Powiatu Jarocińskiego pod Listem podpisał się wicestarosta Mirosław Drzazga.

Recytowali Tuwima

Po raz XIII w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczne zmagania poetyckie zatytułowano „Tuwim Dzieciom”, z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima.

Plenerowy Wielki Teatr

{mosimage} „Dywidenda” to spektakl poznańskiego Teatru Fuzja, w którym będziemy mieli okazję uczestniczyć w piątek – 24 maja. Sztuka pokazana zostanie w Jarocinie w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście.

Potarzycka noc z gwiazdami

{mosimage}W najbliższą sobotę planetarium w Potarzycy zaprasza na "Potarzycką noc z gwiazdami". W programie zaplanowano m.in. seanse w planetarium i obserwacje teleskopowe. Noc z gwiazdami rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 24.00

Mistrzowie kolarstwa górskiego w Żerkowie

Wielkie rowerowe święto szykuje się w pierwszy weekend lipca w Żerkowie. Swój udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim zapowiedziały takie gwiazdy sportu jak Maja Włoszczowska, Paula Gorycka, Ola Dawidowicz czy Anna Szafraniec. Organizatorzy nie zapomnieli także o amatorach i rowerowych pasjonatach, dla których również przewidzieli - zróżnicowane pod względem trudności - maratony. A po sportowej rywalizacji będzie można wziąć udział w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej. W Żerkowie pojawią się m.in. Doda i Mezo, który dodatkowo wystartuje w jednym z maratonów.

15 maja 2013

Awans do olimpiady rolniczej

Maciej Kamiński – uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach awansował do Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Finał odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Jest duża szansa, że maturzysta – Maciej Kamiński zostanie zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, a także zdobędzie indeks na wybrany kierunek studiów Uniwersytetu Przyrodniczego – podkreśla Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach.

15 maja 2013

Najlepsi matematycy w powiecie

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie: Aleksandra Nowak oraz Katarzyna Matuszewska zostały zwyciężczyniami II Powiatowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs rozegrany został na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

14 maja 2013