otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Odkrywamy bohaterów

„Odkryj bohatera” to projekt edukacyjny realizowany w ramach 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Jego ideą jest przybliżenie młodzieży postaci powstańców wielkopolskich związanych z Ziemią Jarocińską. Ciekawy pomysł Fundacji 750-lecia Jarocina, zyskał akceptację Powiatu Jarocińskiego, który na jego realizację przeznaczył najwyższą dotację - 9 tys. zł.

23 maja 2013
Informacje ogólne

Na początek... ze smakiem

plakatbrodnica.jpgRusza kolejny, już trzeci, sezon imprez związanych z realizacją projektu z „Napoleonem do Wielkopolski…”. W tym roku inauguracją będzie piknik pod nazwą „Napoleon ze smakiem”, który odbędzie się w Brodnicy (Powiat Śremski) już 1 czerwca.

21 maja 2013
Informacje ogólne

Remontują powiatowe drogi

83 drogi zarządzane przez powiat jarociński zostały objęte remontem po długiej i nie oszczędzającej ani nas, ani nawierzchni drogowych - zimie. Do tej pory w powiatowe drogi wbudowano 380 ton masy asfaltowej na gorąco, wyremontowano grysem i emulsją ponad 330 km dróg. Zużyto do tego celu ponad 500 ton grysu.

21 maja 2013
Informacje ogólne

Współpraca w ramach Akceleratora

Podpisanie „Listu o woli współpracy w ramach Akceleratora Wiedzy Technicznej” pomiędzy Politechniką Poznańską a samorządami powiatowymi z Wielkopolski było głównym punktem Konwentu Starostów, który odbył się 16 maja w Poznaniu. W imieniu władz Powiatu Jarocińskiego pod Listem podpisał się wicestarosta Mirosław Drzazga.

21 maja 2013
Informacje ogólne

Recytowali Tuwima

Po raz XIII w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczne zmagania poetyckie zatytułowano „Tuwim Dzieciom”, z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima.

16 maja 2013
Informacje ogólne

Plenerowy Wielki Teatr

{mosimage} „Dywidenda” to spektakl poznańskiego Teatru Fuzja, w którym będziemy mieli okazję uczestniczyć w piątek – 24 maja. Sztuka pokazana zostanie w Jarocinie w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście.

16 maja 2013
Informacje ogólne

Potarzycka noc z gwiazdami

{mosimage}W najbliższą sobotę planetarium w Potarzycy zaprasza na "Potarzycką noc z gwiazdami". W programie zaplanowano m.in. seanse w planetarium i obserwacje teleskopowe. Noc z gwiazdami rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 24.00

16 maja 2013
Informacje ogólne

Mistrzowie kolarstwa górskiego w Żerkowie

Wielkie rowerowe święto szykuje się w pierwszy weekend lipca w Żerkowie. Swój udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim zapowiedziały takie gwiazdy sportu jak Maja Włoszczowska, Paula Gorycka, Ola Dawidowicz czy Anna Szafraniec. Organizatorzy nie zapomnieli także o amatorach i rowerowych pasjonatach, dla których również przewidzieli - zróżnicowane pod względem trudności - maratony. A po sportowej rywalizacji będzie można wziąć udział w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej. W Żerkowie pojawią się m.in. Doda i Mezo, który dodatkowo wystartuje w jednym z maratonów.

15 maja 2013
Informacje ogólne

Awans do olimpiady rolniczej

Maciej Kamiński – uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach awansował do Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Finał odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Jest duża szansa, że maturzysta – Maciej Kamiński zostanie zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, a także zdobędzie indeks na wybrany kierunek studiów Uniwersytetu Przyrodniczego – podkreśla Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach.

15 maja 2013
Informacje ogólne

Najlepsi matematycy w powiecie

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie: Aleksandra Nowak oraz Katarzyna Matuszewska zostały zwyciężczyniami II Powiatowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs rozegrany został na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

14 maja 2013
Informacje ogólne

Odjazdowy bibliotekarz

Trzeci rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin już za nami. Choć kolejny raz miłośnikom książek i "dwóch kółek" na trasie towarzyszyła deszczowa aura, nie miało to jednak dla nich żadnego znaczenia, bo coroczne spotkania na rowerowym szlaku zawsze należą do udanych.

14 maja 2013
Informacje ogólne

Dodatkowe pociągi na trasie Jarocin - Gniezno - Jarocin

W związku z utrudnieniami komunikacyjnymi spowodowanymi awaryjnym zamknięciem mostu na Warcie w Nowym Mieście na trasie Poznań – Jarocin, od dzisiaj - 13 maja nastąpiło wznowienie kursowania pociągów na trasie Jarocin - Gniezno – Jarocin. Dodatkowe pociągi obsługiwane przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. będą kursowały w dni robocze do 28 czerwca 2013 roku. To, czy połączenia będą funkcjonowały po 28 czerwca, zależy od zainteresowania pasażerów.

13 maja 2013
×