otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uhonorowani przez Kombatantów

Członkowie Związku Kombatantów R.P. i Byłych Więźniów Politycznych w rocznicę wyzwolenia Jarocina zorganizowali spotkanie, które było okazją do uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w działalność organizacji.

27 stycznia 2016
Informacje ogólne

71 lat wolności

W 71. rocznicę wyzwolenia Jarocina, 24 stycznia, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami związków kombatanckich, jednostki wojskowej i harcerzy złożyły kwiaty przy pomniku Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945 w Parku Zwycięstwa.

25 stycznia 2016
Informacje ogólne

115 tys. zł dla organizacji pozarządowych

Blisko 115 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego wesprze działalność organizacji pożytku publicznego w tym roku. Samorząd rozstrzygnął konkurs ofert w zakresie kultury, sportu, promocji zdrowia i wspierania osób niepełnosprawnych.

19 stycznia 2016
Informacje ogólne

Idź pod prąd

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie należący do grupy teatralnej TACY SAMI przygotowali piękne przedstawienie bożonarodzeniowe „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”.

18 stycznia 2016
Informacje ogólne

Szkolenie w "Klementynie"

Profesjonalne laboratorium szkoleniowe na kółkach – samochód o wdzięcznej nazwie „Klementyna” dotarł do Jarocina, by poszerzyć wiedzę przyszłych elektryków i elektroników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Przyjazd „Klementyny” jest częścią projektu "Edukacja", realizowanego przez firmę WAGO, do którego „dwójka” przystąpiła w sierpniu 2014 roku.

18 stycznia 2016
Informacje ogólne

Zimowe pieśni i pastorałki

Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych przygotowywali się i wystąpili w Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych w Konarzewie.

18 stycznia 2016
Informacje ogólne

W nagrodę - wejściówka na "IRĘ"

Wyróżniający się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego zostali zaproszeni do starostwa i nagrodzeni przez starostę Bartosza Walczaka wejściówkami na koncert zespołu IRA, który za niespełna miesiąc wystąpi w Jarocinie.

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Czas Studniówek

Studniówki 2016 już się rozpoczęły...

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Mechanicy wysoko w rankingu "Perspektyw"

„Perspektywy” opublikowały swój doroczny ranking szkół. Uczniowie technikum mechanicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie doskonale zdali egzaminy zawodowe i znaleźli się na 10 miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodów. W Polsce do egzaminu przystąpiło 5441 uczniów, a egzamin zdało 67% z nich.

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Pierwszy quest w Żerkowie

W Żerkowie powstał pierwszy Quest, czyli unowocześniona gra terenowa częściowo łącząca w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Wyznaczono nieoznakowany szlak, na trasie którego należy rozwiązać zagadki, aby odgadnąć hasło.

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Rajd śladami Powstania Wielkopolskiego

Działające w Zespole Szkół Specjalnych Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne dla uczczenia 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zorganizowało pieszy rajd śladami miejsc upamiętniających Powstanie.

14 stycznia 2016
Informacje ogólne

Jarocińska rewolucja 1918

13 stycznia 2016 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się wykład pt. „Jarocińska rewolucja 1918 roku, u progu Powstania Wielkopolskiego 1918 r.” Prelekcję wygłosi Andrzej Gogulski, historyk regionalista, pisarz i publicysta z Jarocina. Jego artykuły o tematyce historycznej ukazują się między innymi w Gazeta Jarocińska.

12 stycznia 2016
×