Tarce pokonały duże miasta

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach zajęli III miejsce w finale wojewódzkim XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

06 czerwca 2016

Wypowiedz się na temat pracy referatu komunikacji

Od dziś możesz wziąć udział w anonimowej ankiecie wypowiadając się na temat zadowolenia z jakości usług świadczonych przez referat komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Sondaż przeprowadzany będzie do końca czerwca.

01 czerwca 2016

Warsztaty językowo-sportowe

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach po raz kolejny gościli grupę rówieśników z Niemiec na warsztatach językowo - sportowych.

01 czerwca 2016

Dziennikarstwo od podszewki

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie udali się na poznański Uniwersytet Adama Mickiewicza, by uczestniczyć tam w ciekawych warsztatach zorganizowanych w ramach Dnia Dziennikarza. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mogą zobaczyć swoje przyszłe uczelnie i dokonać odpowiednich wyborów w przyszłości – podkreśla Mirosław Drzazga, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, odpowiedzialny za oświatę w powiecie.

31 maja 2016

Nowa pracownia w "Jedynce"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zyskał nową pracownię rachunkowości. Będą z niej korzystać uczniowie kształcący się w specjalności technik ekonomista z innowacją finanse i logistyka wojskowa.

30 maja 2016

Powiatowy konkurs profilaktyczno - medyczny

Siedem gimnazjów wystawiło swoje drużyny w konkursie „Nieśmy pomoc sport profilaktyka zdrowie”. Przedsięwzięcie, które odbyło się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach dało uczniom szansę sprawdzenia swojej wiedzy, umiejętności i sprawności fizycznej.

27 maja 2016

Noc z przyrodą w Tarcach

„Noc Przyrodników” to inicjatywa , która w ubiegłym tygodniu odbyła się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Jej celem jest rozwijanie wśród gimnazjalistów zainteresowania naukami przyrodniczymi.

27 maja 2016

Pięć medali na olimpiadzie

Aż pięć medali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w taekwondo olimpijskim wywalczyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Najcenniejszy medal, ze złotego kruszcu, zdobyła Katarzyna Półrolniczak, srebro padło łupem Martyny Stasik, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Alicja Kowańdy, Marta Hojak i ponownie Katarzyna Półrolniczak. Dzięki świetnemu startowi swoich zawodników MUKS Białe Tygrysy został sklasyfikowany na 6. miejscu (2. miejscu w Wielkopolsce) w klasyfikacji klubowej, za największymi klubami w Polsce z Olsztyna, Warszawy i Poznania.

23 maja 2016

Sukcesy w piłce plażowej

Dużym sukcesem dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Siatkarze z „jedynki” zdobyli 4 medale, w tym dwa złote (premiowane awansem do Finału Mistrzostw Wielkopolski).

23 maja 2016

Noc - nie tylko z Mickiewiczem - w Śmiełowie

Projekcja filmów animowanych, koncerty, humorystyczne pastisze utworów Mickiewicza w nocnej scenerii Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Kiedy? W najbliższą sobotę od godz. 17 do 1 muzeum przyłącza się do przedsięwzięcia „Noc Muzeów”.

17 maja 2016

Palić - nie palić? Oto jest pytanie!

Powiatowy etap konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” rozstrzygnięty!!! Najlepszy mem o tematyce antynikotynowej przygotowała Adrianna Stratyńska z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Jej praca będzie reprezentowała Powiat Jarociński podczas wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się 30 maja w Poznaniu.

17 maja 2016

Noc Muzeów z atrakcjami

Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejna Noc Muzeów. Atrakcji będzie wiele zarówno w Jarocinie, jak i w mniejszych miejscowościach naszego powiatu: Cielczy, Mieszkowie, Potarzycy i Śmiełowie.

16 maja 2016