otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiatowy etap konkursu o bezpieczeństwie

Znamy już wyniki powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o Twoje bezpieczeństwo”. Tegoroczna edycja była XVIII z kolei przedsięwzięciem organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

25 kwietnia 2016
Informacje ogólne

20 litrów krwi dla potrzebujących

Blisko 20 litrów krwi udało się zebrać w ramach akcji "Oddaj krew z Dwójką".

21 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

21 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Maraton uśmiechu z Jarociniakami

17 kwietnia 2016 r. po raz drugi odbył się w Ostrowie Wlkp. Maraton Uśmiechu. Impreza biegowa zgromadziła na starcie wielu zawodników. Wśród nich znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

21 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Seniorzy świętowali

W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Inwalidy.

21 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Mechanicy z "Dwójki" w finale

Bardzo dobre miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podczas finału V Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników organizowanych w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

20 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Poznaj, zanim ocenisz

Marsz dla autyzmu, sesja zdjęciowa i nagranie filmu z udziałem dzieci autystycznych to tylko niektóre z przedsięwzięć realizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie.

18 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Kolorowa olimpiada

Kolorowa olimpiada opanowała salę gimnastyczną jarocińskiego „Ogólniaka”. Impreza jest jedyną imprezą sportową w naszym rejonie, w której uczestniczą wyłącznie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym.

15 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Zwycięzca z Tarc

Uczniowie ZSP-B w Tarcach Elżbieta Grygiel, Dominik Terakowski i Marcin Nowak reprezentowali szkołę i powiat jarociński w Regionalnym Konkursie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie, który zorganizowała Państwowa Inspekcja Pracy i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu.

15 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Piłkarskie mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu Jarocińskiego w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Zmagania odbyły się na Orliku przy ZSP 2 w Jarocinie.

13 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Powiat przyznał nagrody

Wyjątkowy pokaz laserowy uświetnił tegoroczną Galę Powiatu Jarocińskiego, podczas której poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego". Powiat docenił także sportowców i trenerów, którzy w minionym roku osiągnęli znaczące sukcesy sportowe.

13 kwietnia 2016
Informacje ogólne

76. rocznica zbrodni katyńskiej

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej władze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin, służby mundurowe, kombatanci i młodzież uczciły pamięć polskich jeńców zamordowanych przez sowietów 1940 roku oraz pamięć ofiar katastrofy samolotu, która przed sześcioma laty miała miejsce nad Smoleńskiem.

13 kwietnia 2016
×