otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jak poradzić sobie z GNIEWEM, ZŁOŚCIĄ I AGRESJĄ???

Już w sierpniu ruszy kolejna edycja Programu Edukacyjno – Korekcyjnego dla osób stosujących przemoc – PARTNER. Przedsięwzięcie prowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. Założeniem programu jest zaprzestanie stosowania przemocy poprzez edukację.

24 czerwca 2015
Informacje ogólne

Pieszo przez Żerkowsko - Czeszewski Park Krajobrazowy

4 lipca w Żerkowsko – Czeszewskim Parku Krajobrazowym zaplanowano rajd pieszy.

24 czerwca 2015
Informacje ogólne

Dotacje dla przedszkoli

Dużym zainteresowaniem cieszyło się dzisiejsze spotkanie zorganizowane przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie dla podmiotów prowadzących przedszkola.

24 czerwca 2015
Informacje ogólne

Laureatki z indeksami

Daria Nowak i Klaudia Włodarczyk uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęły III miejsce w drugiej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych. 19 czerwca 2015 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Laureatki otrzymały indeksy na trzy uczelnie.

23 czerwca 2015
Informacje ogólne

Zielony DPS

Już we wrześniu na terenie zabytkowego parku przy Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie zostanie posadzone ponad 2 tys. nowych drzew i krzewów. Na ten cel Powiat Jarociński pozyskał dodatkowe 30 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

23 czerwca 2015
Informacje ogólne

Gimnazjaliści uczyli się samorządności

Młodzież z Gimnazjum w Cielczy "przymierzała" się dziś do fotela starosty...

19 czerwca 2015
Informacje ogólne

Festyn kolejowy już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na terenie jarocińskiej parowozowni odbędzie się Festyn Kolejowy.

18 czerwca 2015
Informacje ogólne

Konkursowe rowery wręczone

97 prac konkursowych wpłynęło do starostwa w ramach konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tegoroczna edycja została przeprowadzona pod hasłem: „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII A ODPADY”.

18 czerwca 2015
Informacje ogólne

W sobotę wybierz rajd rowerowy i festyn

Rajd rowerowy zakończony festynem rodzinnym organizuje spółka Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wraz ze Stowarzyszeniem "MIŚ".

18 czerwca 2015
Informacje ogólne

Bezpieczny senior

Zagrożenia przestępstwami i wykroczeniami na szkodę osób starszych: jak się przed nimi chronić, w jaki sposób zachować się w przypadku zagrożenia? Zagadnienia te będą motywem przewodnim spotkania "Bezpieczny senior", które odbędzie się 22 czerwca 2015 roku o godz. 18.00 w Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

17 czerwca 2015
Informacje ogólne

Wspólny projekt już we wrześniu

Kolejne spotkanie starosty, burmistrzów i wójtów z terenu naszego powiatu zaowocowało decyzją o wspólnym aplikowaniu o środki na poprawę usług w administracji.

17 czerwca 2015
Informacje ogólne

Kolejne laury dla naszych uczennic

Kolejny raz uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zostały laureatkami XLIV Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego.

16 czerwca 2015
×