Dożynkowy starosta z czworaczkami

Starostami tegorocznych Dożynek Gminno - Powiatowych w Jaraczewie byli Maria Maciejewska z Jaraczewa i Kacper Łączniak z Goli. Jego gospodarstwo słynne jest nie tylko z urodzonych tam krowich czworaczków, które do dziś biorą udział w wielu ogólnopolskich wystawach.

22 sierpnia 2016

KOMUNIKAT

Decyzją Marszałka Województwa Wielkopolskiego z dniem 20 sierpnia 2016 roku Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie kończy swoją działalność. Po tym terminie osoby zainteresowane pozyskaniem środków unijnych będą mogły skorzystać z usług następujących Punktów działających w Wielkopolsce:

18 sierpnia 2016

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Jarocinie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie będzie gospodarzem niecodziennego wydarzenia. 1 września odbędzie się tu Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017. Uroczystość tej rangi wraca do powiatu jarocińskiego po 15 latach.

16 sierpnia 2016

21 sierpnia dożynki powiatowe w Jaraczewie!

Już w tą niedzielę 21 sierpnia wielkie święto plonów! Dożynki gminno-powiatowe w Jaraczewie. Zapraszamy.

16 sierpnia 2016

Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Jarocinie

Dziś na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym 15 sierpnia świętem Wojska Polskiego. Po wojskowej ceremonii delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców powiatu i gminy Jarocin przemieściły się na jarociński cmentarz parafialny, by złożyć kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

12 sierpnia 2016

Pracowite wakacje w szkołach ponadgimnazjalnych

Wakacje w pełni, a w szkołach ponadgimnazjalnych praca wre. Odwiedziliśmy z aparatem dwie powiatowe placówki mieszczące się przy ul. Franciszkańskiej w Jarocinie. Zobaczcie co się tam dzieje...

10 sierpnia 2016

Tłumy ludzi na festynie rodzinnym!

W minioną niedzielę na terenie jarocińskiego Aquaparku odbył się festyn rodzinny. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców Jarocina i nie tylko. Nic dziwnego, na festynie nie zabrakło bowiem lubianych przez dzieci bezpłatnych atrakcji: zamków dmuchanych, czy przejażdżek konnych.

10 sierpnia 2016

Uwaga! Zmiany w ruchu drogowym!

Uwaga kierowcy. Zmiana organizacji ruchu na os. 1000-lecia w Jarocinie. Czasowa reorganizacja wprowadzona zostanie w najbliższą niedzielę (7 sierpnia) w związku z organizacją Festynu Rodzinnego oraz koncertu Disco Party w godz od 15:00 do 24.00.

05 sierpnia 2016

Dzieci z domu dziecka wyjechały na wakacje!

Dziś wczesnym rankiem jedenaścioro wychowanków Domu Dziecka w Górze wyjechało na kolonie do Zakopanego.

03 sierpnia 2016

Festyn Rodzinny! Baw się razem z nami!

Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zapraszają już w najbliższą niedzielę - 7 sierpnia na festyn rodzinny! Zabierz całą rodzinę! Czeka na Ciebie wiele atrakcji!

01 sierpnia 2016

Święto Policji w jarocińskiej jednostce

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie odbyło się Święto Policji. Była to idealna okazja do wręczenia medali oraz awansów dla jarocińskich policjantów.

22 lipca 2016

Konkurs fotograficzny - Wakacje w powiecie

Interesujesz się fotografią? Poszukujesz ciekawych, magicznych miejsc? Mamy dla Ciebie kreatywną propozycję na wakacje. Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wakacje w powiecie”, którego jest organizatorem.

19 lipca 2016