otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Modernizacja sieci komputerowej w wydziale komunikacji

Dnia 20 czerwca, w związku z modernizacją sieci komputerowej w wydziale komunikacji mogą wystąpić pewne utrudnienia związane z obsługą klientów.

Na skutek prowadzenia prac we wszystkich pomieszczeniach oraz konieczności wyłączenia systemów, od. godz. 11.30 nie będzie możliwa obsługa klientów wymagająca korzystania z systemów informatycznych.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

19 czerwca 2007
Informacje ogólne

Zdrowi w czystym środowisku

Konkurencje sportowe, pokazy judo, zagadki nawiązujące do zdrowia i higieny, skoki w workach, przenoszenie jajek na łyżce, konkurs plastyczny - to tylko czubek góry atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom festynu w Noskowie. Zwycięzcy konkursów obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez starostwo.

19 czerwca 2007
Informacje ogólne

Ku czci bohaterom podziemia

W Poznaniu powstanie Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej

 „Wznieśmy w Poznaniu pomnik, który będzie trwałym symbolem jedności narodu polskiego” pod takim hasłem podpisali się m.in. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki, Marek Ziółkowski – wicemarszałek senatu oraz władze wojewódzkie i przedstawiciele środowiska akademickiego.

Państwo Podziemne trwało przez wojenne lata niezłomne i nieulękłe. Jego działalność i wpływ na kształtowanie tożsamości narodowej zasługują na najwyższe słowa uznania. Czterystutysięczna Armia Krajowa była niespotykanym dotychczas fenomenem. Polacy dowiedli, że nawet w skrajnie trudnych okupacyjnych warunkach potrafią się zorganizować, potrafią działać razem i dla wspólnego dobra.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej podjął się akcji umieszczenia imiennych tabliczek ofiar II wojny światowej przy wznoszonym w Poznaniu pomniku.

W obszarze pomnika istnieje możliwość ulokowania kilku tysięcy imiennych tabliczek upamiętniających Wielkopolan poległych, pomordowanych i zmarłych w wyniku prześladowań w okresie istnienia Polskiego Państwa Podziemnego. Tabliczki mogą wykupić członkowie rodzin zmarłych, przyjaciele, znajomi, parafie, samorządy, szkoły i uczelnie, korporacje zawodowe oraz wszystkie inne osoby i podmioty.

18 czerwca 2007
Informacje ogólne

II Międzypowiatowa Prezentacja Talentów

„ZDOLNI, UTALENTOWANI, TWÓRCZY

- ONI SĄ WŚRÓD NAS”

{mosimage}Dnia 14 czerwca 2007r. odbyła się II Międzypowiatowa Prezentacja Talentów „ZDOLNI UTALENTOWANI TWÓRCZY - ONI SA WŚRÓD NAS”. Uroczystość miała miejsce na terenie Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Pleszewie oraz Gimnazjum w Woli Książęcej przy wsparciu i współpracy wizytatorów Kuratorium Oświaty w Poznaniu, oddział w Kaliszu. Honorowy patronat nad imprezą objęli Michał Karalus - Starosta Pleszewski oraz Stanisław Martuzalski - Starosta Jarociński.

18 czerwca 2007
Informacje ogólne

Pomóżmy Adasiowi!

Adaś Przybylski z Pleszewa ma zaledwie 3 lata. Wykryto u niego groźny nowotwór – guz kory nadnerczy z przerzutami do głowy, kości i szpiku. Chłopca czeka długie i kosztowne leczenie. Dzięki ludziom dobrej woli rodzicom chłopca będzie łatwiej walczyć z chorobą ich dziecka.

18 czerwca 2007
Informacje ogólne

Wszystkie dzieci nasze są!

Uśmiechu i samych pogodnych dni- tego życzył starosta Stanisław Martuzalski dzieciom z Domu Dziecka w Górze w dniu ich święta. I rzeczywiście szczery uśmiech pojawił się na twarzach dzieciaków, gdy odbierały przyniesione przez starostę łakocie.

06 czerwca 2007
Informacje ogólne

W trosce o środowisko

Pod patronatem Starosty Jarocińskiego

VIII edycja powiatowego konkursu „Śmieciom-STOP!” rozstrzygnięta

W trosce o środowisko

Popularyzacja prawidłowego i racjonalnego postępowania z odpadami oraz promocja postaw i zachowań przyjaznych środowisku to główne założenia powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Ósmej edycji konkursu przyświecało hasło: „Postęp cywilizacyjny a odpady”.

04 czerwca 2007
Informacje ogólne

Pożegnanie dyrektora "drogowców"...

Po ponad 40 latach pracy na emeryturę odchodzi Marian Wasilik, który przez ostatnie lata pełnił obowiązki Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie.

04 czerwca 2007
Informacje ogólne

...i powitanie nowego dyrektora

Nowym dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie, wyłonionym w postępowaniu konkursowym został Marian Kaczmarek z Krobi.

04 czerwca 2007
Informacje ogólne

Nominacja za modernizację szpitala

    Starostwo Powiatowe w Jarocinie zostało nominowane do tytułu ,,Modernizacja Roku 2006” za modernizację Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Inżynieryjne – Budowlane Hydrobudowa 9 z Poznania, projekt opracowała  firma Archi + Polska z Kobyłki. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2006 wyróżniających się szczególnymi walorami. Promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych oraz wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich. W konkursie wyróżnia się 11 podstawowych kategorii budowlanych, w tym obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji .

04 czerwca 2007
Informacje ogólne

Dialog w szpitalu

Poprawa standardu świadczonych usług w jarocińskim szpitalu to ciągle sprawa numer 1 dla powiatowych samorządowców. By wypracować najlepszą koncepcję dalszego funkcjonowania placówki potrzeba dialogu z tymi, którzy na co dzień w niej pracują - powiedział starosta Stanisław Martuzalski, który wspólnie z przewodniczącym rady Zygmuntem Meisnerowskim spotkał się z kadrą kierowniczą jarocińkiego szpitala.

01 czerwca 2007
Informacje ogólne

O drogach z sołtysami

Spotkanie sołtysów gminy Żerków z władzami powiatu i gminy było okazją do omówienia stanu dróg, chodników oraz budowy kanalizacji sanitarnej. Obecni na spotkaniu starosta Stanisław Martuzalski i przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski przybliżyli sołtysom plany inwestycje powiatu na terenie gminy Żerków. Gospodarz spotkania burmistrz Janusz Jajczyk poinformował o działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania pn. „Zaścianek”.

01 czerwca 2007
×