Porządki w Zakrzewie

Rozpoczął się kolejny etap prac rewaloryzacyjnych w zabytkowym parku w Zarzewie. Firma „SORBUS” z Jarocina wycina samosiejki i suche krzewy, karczuje pniaki i porządkuje teren.

"Dobosz" dla Jarociniaka

Jan Jajor – historyk i regionalista Ziemi Jarocińskiej, radny Rady Powiatu Jarocińskiego otrzymał statuetkę „Dobosz Powstania Wielkopolskiego” - honorową nagrodę Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Poza Jarociniakiem laureatami tegorocznej edycji zostali: prezes Towarzystwa Miłośników Śremu i inicjator odbudowy Pomnika Dobosza Powstania Wielkopolskiego Marian Dominiczak, bydgoszczanin Jan Włodek oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie.

Sumienie narodu

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 26 lat po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele jarocińskiej „Solidarności”, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, harcerze, organizacje kombatanckie oraz władze samorządowe powiatu i gminy uczciły pamięć bohaterów walczących o wolną Polskę.

Minister w Jarocinie

Rafał Grupiński – sekretarz stanu w Kancelarii Premiera gościł wczoraj w Jarocinie. Ministrowi towarzyszył senator Mariusz Witczak.

11 grudnia 2007

Wybitny chemik i gorący patriota

10 trzyosobowych drużyn reprezentujących ponadgimnazjalne szkoły noszące imię Eugeniusza Kwiatkowskiego wzięło udział w kolejnej – VI edycji konkursu wiedzy o tym wybitnym polskim chemiku, ekonomiście i polityku oraz gorącym patriocie. Gospodarzem imprezy był jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, a honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski oraz Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego w Poznaniu.

Podróż sentymentalna

500 starych fotografii dostarczonych przez mieszkańców Ziemi Jarocińskiej, a na nich obrazy z życia różnych pokoleń Jarociniaków: zabawy, bale, zajęcia sportowe… Projekcje archiwalnych filmów o Jarocinie autorstwa Jerzego Stachowiaka… Podróż sentymentalna – tak nazwać można niezwykłą wystawę, którą od kilku tygodni można obejrzeć w Domu Katolickim przy Kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie.

Radzili o ptasiej grypie

Zagrożenie wystąpienia choroby ptasiej grypy było głównym tematem spotkania, które odbyło się w miniony piątek w jarocińskim starostwie. Do udziału w naradzie starosta zaprosił przedstawicieli wszystkich gmin z terenu powiatu jarocińskiego.

Doskonalenie nauczycieli

W dniu 11 grudnia 2007r. o godz.13.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, ul. T. Kościuszki 31 odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli fizyki z powiatu i miasta Jarocin.

07 grudnia 2007

Mikołaje są wśród nas

Dziś wszyscy bez względu na wiek wypatrują niezwykłej osoby, Świętego Mikołaja.  Przylepione do okien małe twarzyczki uśmiechają się błogo na myśl o odwiedzinach miłego gościa. Bardziej niecierpliwe maluchy przeszukują trzewiczki licząc na to, że znajdą w nich coś słodkiego.

06 grudnia 2007

Pieniądze na kulturę

Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, realizowane w roku 2008. Oferty przyjmowane są  do dnia 7 stycznia 2008 r.

Nowy szef SANEPiD-u

Zygmunt Jasiński został powołany na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie. Zastąpił wieloletniego szefa jarocińskiej placówki Eugeniusza Żurka, który kilka miesięcy temu odszedł na emeryturę.

Autorski budżet

Do 15 listopada Zarząd Powiatu w Jarocinie intensywnie pracował nad projektem budżetu na rok 2008. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego pierwszy autorski budżet obecnego Zarządu Powiatu w formie projektu uchwały. Drugi egzemplarz został przekazany do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o/Kalisz.