otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Krwiodawcy w ZSO w Jarocinie

krew_LO3.jpg


Po Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach tym razem w Zespole Szkół Ogólnokształacących im. T. Kościuszki w Jarocinie zorganizowano akcję "Potrzebna krew - Twoja także".
Na apel organizatorów (Szkolne Koło PCK, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarocinie) w dniu 31 mraca br. zgłosiło się ponad 80 chętnych.
Wśród 51 osób, które tego dnia oddały swą krew, była również wicestarosta Jolanta Mejzińska.
W trakcie trwającej tego dnia akcji oddano ogółem 22,95 litra tego cennego leku.

03 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Powiat Jarociński dla strażaków

We wtorek 28 marca 2006r. Zarząd Powiatu w Jarocinie przekazał na ręce druha Macieja Kaliszaka -  Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie specjalistyczny skafander przeznaczony do wykonywania działań związanych z ratownictwem wodnym. Zakupiony z budżetu powiatu sprzęt poprawi bezpieczeństwo ratowników i zwiększy zakres prowadzonych działań ratownictwa wodnego doskonale uzupełniając wyposażenie łodzi wraz z osprzętem w postaci koła ratowniczego, kamizelek ratowniczych, rzutek i linek niezatapialnych.

skafander.jpg

31 marca 2006
Informacje ogólne

Forum Przedsiebiorstw w Zittau

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza przedsiębiorców z powiatu jarocińskiego do udziału w Forum Przedsiębiorstw, które odbędzie się 30 kwietnia w Zittau (Niemcy). Przedsięwzięcie będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi firmami z UE oraz wymiany doświadczeń.

30 marca 2006
Informacje ogólne

Przed "mundialem"

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej odbędą się w dniach 5 - 7 kwietnia br. na jarocińskim stadionie. Codzinnie rozegrane zostaną 2 mecze. Początek pierwszego o godz. 10:00. Kibiców zapraszamy.

29 marca 2006
Informacje ogólne

Uczniowie z Tarc oddali krew

krew_trace2.jpg21 marca br. Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach oraz pomocy Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie zorganizowały akcję oddawania krwi od uczniów i nauczycieli szkoły.
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy swą postawą udowodnili, że nie jest im obojętne życie i zdrowie osób najbardziej potrzebujących.

29 marca 2006
Informacje ogólne

Konferencje metodyczne dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

29 marca 2006
Informacje ogólne

"Nasza Europa"

24 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się powiatowe eliminacje do VI Wielkopolskiego Konkursu Nasza Europa. Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Samorządowe z Koninia a etap powiatowy przygotowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Celem konkursu było uzyskanie wzrostu zainteresowania tematyką i problematyką europejską w kręgach młodzieżowych oraz aktywne członkostwo młodzieży w Unii Europejskiej.

nasza_europa.jpg

28 marca 2006
Informacje ogólne

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

zerkow_bieg3.jpgSłoneczna pogoda sprzyjała młodym biegaczom w trakcie rozegranych 22 marca br. w Żerkowie Mistrzostw Powiatu Jarocińskiego w Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wzorowo zorganizowane zawody przebiegały bardzo sprawnie. Honorowym starterem pierwszego biegu był Starosta Jarociński.

Zwycięzców w poszczególnych kategoraiach biegowych dekorowali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Janusz Jajczyk.

27 marca 2006
Informacje ogólne

Aktywne szkoły powiatu

W minionym roku szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Jarocińskiego aktywnie, a co najważniejsze skutecznie, pozyskiwały zewnętrzne środki finansowe. Ogółem w 2005 roku z różnych źródeł szkoły otrzymały blisko 379 tys. zł. Dzięki tym środkom między innymi zakupiono pomoce naukowe, wyposażono pracownie komputerowe, odnowiono obiekty szkolne.

23 marca 2006
Informacje ogólne

Kultura bliska

Fundacja Wspomagania Wsi i Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych ogłaszają konkurs "Kultura bliska".

22 marca 2006
Informacje ogólne

Bezpłatne badania

SPZOZ w Krotoszynie
CENTRUM PROFILAKTYKI MEDYCZNEJ
I PROMOCJI ZDROWIA
ul. Floriańska 10
63-700 Krotoszyn

Zaprasza na bezpłatne (bez skierowania):
- badania mammograficzne kobiet z roczników 1937 - 1956 w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 9.00 do 14.00 oraz wtorki i piątki w godz. od 12.00 do 17.00.

- badania cytologiczne kobiet z roczników 1947 - 1981 w dniach i godzinach pracy poradni
ginekologiczno-położniczych SPZOZ w Krotoszynie.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i legitymacji ubezpieczeniowej.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 062 588 03 89 lub 062 588 04 04 wew. 442.

21 marca 2006
Informacje ogólne

Potrzebna krew

kropelka.jpgZarząd Rejownowy PCK zwraca się z apelem do mieszkańców Pwiatu Jarocińskiego o udział w akcji oddawania krwi. Z Okazji 85 lat działalności młodzieży czerwonokrzyskiej w dniu 31 marca br. (piątek) w godz. od 9:00 do 13:00 w Auli Zespołu Szkół Ogólnoksztacących w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 31) odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem: „Potrzebna krew - Twoja także”.

20 marca 2006
×