otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uczennice "Dwójki" w ścisłym finale

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie - Małgorzata Golińska i Marta Pluta zajęły wysokie miejsca w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady „Zasoby wodne Polski – znaczenie – wykorzystanie – inwestycje – ochrona” . Podczas finału uczestnicy musieli rozwiązać test z ochrony zasobów wodnych Polski oraz roli wody w życiu organizmów żywych.

30 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Powiatowy Konkurs Matematyczny za nami

Już po raz trzeci uczniowie rywalizowali w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie.

30 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Święto Jednostki Wojskowej

Wczoraj obchodzono Święto Jednostki Wojskowej zorganizowane z okazji 69. rocznicy utworzenia 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk. W jubileuszu uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który gratulował wojskowym odznaczeń i nagród przyznanych z okazji święta.

30 kwietnia 2014
Informacje ogólne

10 lat Powiatu Jarocińskiego w Unii Europejskiej

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej umożliwiło samorządowi Powiatu Jarocińskiego zrealizowanie szeregu inwestycji i działań służących rozwojowi naszego regionu – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak. W ciągu minionych dziesięciu lat samorząd Powiatu Jarocińskiego pozyskał dodatkowe 54 mln zł pochodzące z budżetu Unii. W przeddzień jubileuszu wstąpienia Polski w szeregi europejskiej wspólnoty, prezentujemy wybrane przedsięwzięcia zrealizowane przez samorząd Powiatu Jarocińskiego, dzięki wsparciu pozyskanych środków unijnych.

30 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Informujemy, że od 28 kwietnia do 2 maja br. Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie nieobecny.

28 kwietnia 2014
Informacje ogólne

NefroTEST

Pleszew - 18 maja 2014r.

28 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Rekrutacja 2014/2015

REKRUTACJA 2014/2015 DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH - POWIAT JAROCIŃSKI

25 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Dzień Flagi

Zbliża się Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi obchodzone jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

24 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Spotkanie z pisarką Hanną Cygler

Bardzo popularna autorka książek łączących w sobie romans, sensację, tajemnicę, osadzone w polskich realiach będzie gościć w Jarocinie.

24 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Starostwo Powiatowe pracuje do 13.00

W dniu dzisiejszym (piątek 18 kwietnia) Starostwo Powiatowe w Jarocinie pracuje do godz. 13.00.

18 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Filmowa Akademia Edukacyjna Powiatu Jarocińskiego

Uczniowie z terenu Ziemi Jarocińskiej kończący w tym roku gimnazja uczestniczyli w Filmowej Akademii Edukacyjnej Powiatu Jarocińskiego. To kolejna forma promocji szkół zarządzanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego i jeden z ostatnich momentów, kiedy gimnazjaliści podejmują decyzję o przebiegu swej dalszej edukacji.

17 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Jarocin - Ikona Polskiego Rocka

Tegoroczna realizacja obowiązkowego projektu edukacyjnego wykonywanego przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie obfitowała w wiele niespodzianek. Największą było spotkanie z Markiem Piekarczykiem, który przyjechał do Jarocina na koncert, a przy okazji znalazł czas by spotkać się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych.

15 kwietnia 2014
×