otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Teraz ostrzeżenia o zagrożeniach na komórkę

Czy wiesz, że od 1 lipca 2015 możesz otrzymywać na komórkę SMS z ostrzeżeniami przed najważniejszymi lokalnymi zagrożeniami, takimi jak burze, upały, opady. A wszystko dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania...

10 lipca 2015
Informacje ogólne

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne za nami

Wczorajszy koncert finałowy w Jarocinie zakończył XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

06 lipca 2015
Informacje ogólne

Uczniowie Rzemiosła dla Środowiska

Agnieszka Kujawa - uczennica Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plakatowym „UCZNIOWIE RZEMIOSŁA DLA ŚRODOWISKA”, zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego.

06 lipca 2015
Informacje ogólne

Przed nami upalne dni

Przed nami kilka dni upałów. Jak zapowiada Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, gorąco będzie do 8 lipca.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Plac budowy przekazany

Realizacja kolejnej powiatowej inwestycji już niedługo ułatwi życie kierowcom i przechodniom. Plac budowy został przekazany wykonawcy zadania Przedsiębiorstwu Robót Drogowych z Kalisza.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Folklorystyczne powitanie

Przedstawiciele zespołów folklorystycznych, m.in. ze Słowenii, Czech i Polski spotkali się dziś z władzami powiatu i gminy Jarocin inaugurując XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Profilaktyczne badania nowotworowe

Informujemy, iż mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań realizowanych w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi, które finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Znamy wyniki matur w naszych szkołach

461 maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Jarociński może cieszyć się pozytywnym wynikiem na tegorocznej maturze. Zdawalność w naszych szkołach kształtuje się na poziomie 80,03 %. To wynik lepszy niż średnia krajowa (74%) i lepszy niż średnia w Wielkopolsce (72%). Gratulujemy!!!

02 lipca 2015
Informacje ogólne

Wystawa Sztuki Ludowej już w niedzielę

Wystawa Sztuki Ludowej jest nieodłącznym elementem Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Twórcy pod szyldem Powiatu Jarocińskiego zaprezentują swe piękne wyroby rękodzielnicze w najbliższą niedzielę od godz. 17.00 na terenie Jarocin Sport.

02 lipca 2015
Informacje ogólne

Zawodowcy w jarocińskim technikum

„Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego liderem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a partnerem Politechnika Poznańska. W realizację zadań projektowych aktywnie włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

01 lipca 2015
Informacje ogólne

Aktywna środa

Kolejna "Środa z funduszami" przyciągnęła do jarocińskiego starostwa przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze aktywizacji społecznej i zawodowej.

01 lipca 2015
Informacje ogólne

Apteczki WOŚP dla ZSS w Jarocinie

Dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Jarocinie znalazły się w gronie najaktywniejszych uczestników Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP.

30 czerwca 2015
×