otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W nagrodę do USA

Reprezentantki 10 bibliotek publicznych z całej Polski zostały zaproszone na wizytę studyjną do USA. Wśród wyróżnionych znalazła się Agnieszka Borkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

05 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Jarociniacy w Debatach Oksfordzkich

Reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyły w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

05 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Konkurs "Śmieciom  STOP!"

Ruszyła XIV edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!” pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Chętni do wzięcia udziału w konkursie, głównie dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mogą wypowiedzieć się w formie pisemnej na temat „CZY SPALAĆ ODPADY?”.

04 kwietnia 2013
Informacje ogólne

aaa

27 marca 2013
Informacje ogólne

Przedświąteczne degustacje, zakupy

Ponad 5 tysięcy porcji degustacyjnych: flaczków, klopsików, steków, serów gziki, dań rybnych, wędlin skosztowali Jarociniacy podczas I Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego, który w Palmową Niedzielę odbył się na jarocińskim rynku. Na przygotowanych stoiskach promowały się lokalne przedsiębiorstwa wszystkich branży. Mróz nie wystraszył mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na jarociński rynek. Starosta już zapowiada organizację kolejnego kiermaszu - tym razem przed Bożym Narodzeniem. 

26 marca 2013
Informacje ogólne

Walczą o indeksy Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie

Uczniowie klasy III LO z przysposobieniem policyjno – prawnym:  Margareta Krauze i Damian Gluba zakwalifikowali się do III finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Uczniowie znaleźli się w grupie 30 najlepszych uczestników Olimpiady wyłonionych spośród  204 uczestników II etapu.

21 marca 2013
Informacje ogólne

Baby, szynki i tajemniczy zając

Miody, twarogi, napoje mleczne, pyszne słodkości… To tylko przedsmak… Apetyczne szynki, wędzonki, kiełbasy surowe, parzone, porady specjalistów, pokazy i techniki przygotowania wołowiny – to jeszcze nie wszystkie atrakcje Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na jarocińskim rynku. Kto zechce spróbować i kupić produkty lokalnych firm powinien pojawić się na imprezie organizowanej z inicjatywy jarocińskiego starostwa powiatowego.

20 marca 2013
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa na półmetku

4 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2013, która potrwa do 27 marca. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawi się 468 osób z terenu powiatu jarocińskiego. Będą to głównie mężczyźni urodzeni w 1994 roku. Kwalifikacji poddane zostanie także kilkanaście kobiet z terenu naszego powiatu. Przed komisją staną także osoby pełnoletnie, które zgłosiły się do wojska na ochotnika.

14 marca 2013
Informacje ogólne

"Twoja krew, moje życie - podziel się"

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w  Poznaniu zapraszają wszystkich chętnych na akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja pt. „Twoja krew, moje życie – podziel się!” odbędzie się w piątek - 22 marca 2013 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Swój udział zapowiedzieli już strażacy z OSP w Kadziaku.


14 marca 2013
Informacje ogólne

Poetyckie cuda natury

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach odbył się Konkurs recytatorski „Cuda natury”. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa i integracja uczniów różnych szkół. O miano mistrza recytacji zmagało się 27 uczniów z ośmiu gimnazjów powiatu jarocińskiego.

14 marca 2013
Informacje ogólne

Napoleon w Berlinie

W dniach 6-10 marca odbywały się największe na świecie targi turystyczne - ITB w Berlinie. Na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska promującego nowy szlak "Z Napoleonem do Wielkopolski", który powstaje dzięki współpracy sześciu powiatów: jarocińskiego, gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, średzkiego i śremskiego, a cały projekt finansowany jest dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Nową atrakcję turystyczną południowo-zachodniej Wielkopolski w Berlinie promowali przedstawiciele partnerskich powiatów, wśród nich  Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak i Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Jerzy Ptak.

13 marca 2013
×