otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Mistrzowie kolarstwa górskiego w Żerkowie

Wielkie rowerowe święto szykuje się w pierwszy weekend lipca w Żerkowie. Swój udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim zapowiedziały takie gwiazdy sportu jak Maja Włoszczowska, Paula Gorycka, Ola Dawidowicz czy Anna Szafraniec. Organizatorzy nie zapomnieli także o amatorach i rowerowych pasjonatach, dla których również przewidzieli - zróżnicowane pod względem trudności - maratony. A po sportowej rywalizacji będzie można wziąć udział w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej. W Żerkowie pojawią się m.in. Doda i Mezo, który dodatkowo wystartuje w jednym z maratonów.

15 maja 2013
Informacje ogólne

Awans do olimpiady rolniczej

Maciej Kamiński – uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach awansował do Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Finał odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Jest duża szansa, że maturzysta – Maciej Kamiński zostanie zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, a także zdobędzie indeks na wybrany kierunek studiów Uniwersytetu Przyrodniczego – podkreśla Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach.

15 maja 2013
Informacje ogólne

Najlepsi matematycy w powiecie

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie: Aleksandra Nowak oraz Katarzyna Matuszewska zostały zwyciężczyniami II Powiatowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs rozegrany został na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

14 maja 2013
Informacje ogólne

Odjazdowy bibliotekarz

Trzeci rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin już za nami. Choć kolejny raz miłośnikom książek i "dwóch kółek" na trasie towarzyszyła deszczowa aura, nie miało to jednak dla nich żadnego znaczenia, bo coroczne spotkania na rowerowym szlaku zawsze należą do udanych.

14 maja 2013
Informacje ogólne

Dodatkowe pociągi na trasie Jarocin - Gniezno - Jarocin

W związku z utrudnieniami komunikacyjnymi spowodowanymi awaryjnym zamknięciem mostu na Warcie w Nowym Mieście na trasie Poznań – Jarocin, od dzisiaj - 13 maja nastąpiło wznowienie kursowania pociągów na trasie Jarocin - Gniezno – Jarocin. Dodatkowe pociągi obsługiwane przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. będą kursowały w dni robocze do 28 czerwca 2013 roku. To, czy połączenia będą funkcjonowały po 28 czerwca, zależy od zainteresowania pasażerów.

13 maja 2013
Informacje ogólne

Nocne spotkania muzealne

W najbliższą sobotę – 18 maja otworem przed nami staną polskie muzea. Tradycyjną już „Noc Muzeów” zaplanowano także w Śmiełowie, Jarocinie i Potarzycy.

13 maja 2013
Informacje ogólne

Konkursy na dyrektorów

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkursy na dyrektorów: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie. Oferty należy składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do 3 czerwca 2013 roku.

13 maja 2013
Informacje ogólne

Dzień Zwycięstwa

W 68. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem delegacje samorządowców, kombatantów, służb mundurowych, szkół i harcerzy złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa w Jarocinie i Mauzoleum na jarocińskim cmentarzu. Okolicznościową mowę wygłosił starosta Mikołaj Szymczak.

08 maja 2013
Informacje ogólne

Wznowiony ruch przez most w Nowym Mieście

Wczoraj  wieczorem wznowiono ruch dla samochodów osobowych przez most w ciągu drogi krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Przez ponad dwa tygodnie most był zamknięty, a kierowcy musieli jeździć wyznaczonymi objazdami. Ruch wahadłowy przywrócono tylko dla pojazdów osobowych i autobusów. Ograniczenie dla samochodów ciężarowych będzie obowiązywało prawdopodobnie około 1,5 miesiąca.

08 maja 2013
Informacje ogólne

Zaczynamy matury 2013!

660 maturzystów z terenu powiatu jarocińskiego przystąpi dziś do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.

07 maja 2013
Informacje ogólne

Stół pięknie nakryty

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu „Stół pięknie nakryty”, w której tematem przewodnim było przyjęcie komunijne. Zadaniem uczestników było samodzielne, ręczne wykonanie elementu dekoracyjnego oraz nakrycie stołu na przyjęcie komunijne. Decyzją jurorów I miejsce i nagroda główna przypadła Justynie Koronkowskiej - uczennicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. W gronie laureatów znalazła się także reprezentantka gospodarzy - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - Ewa Owczarek, która zajęła IV miejsce.

07 maja 2013
Informacje ogólne

Uczcili Święto 3 Maja

W 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich, harcerzy oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Powiatowej delegacji przewodzili starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu Tomasz Kosiński.

06 maja 2013
×