Harcerski jubileusz

W sobotę na jarocińskim rynku włodarze Powiatu Jarocińskiego oraz gmin: Jarocin, Kotlin, Jaraczewo i Żerków przekazali sztandar ufundowany przez lokalne samorządy z okazji jubileuszu 100-lecia ZHP. Starosta Mikołaj Szymczak pogratulował jubileuszu i wskazał na znaczenie społeczne i wychowawcze organizacji działającej na naszych ziemiach od stulecia. Uroczystość połączona była z odsłonięciem pomnika harcerskiego na skwerze znajdującym się przy os. Kościuszki. Przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Nekli harcerska kolumna przemaszerowała przez Jarocin do miasteczka zlotowego rozstawionego w parku miejskim.

Święto batalionu

W piątek 16. jarociński batalion remontu lotnisk w Jarocinie obchodził swoje święto. W uroczystości uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który w swym wystąpieniu podkreślił wzorcową współpracę wojska i samorządu powiatowego.

Turniej mundurowych

II Turniej Mistrzów i Adeptów Służb Mundurowych odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące klasy mundurowe „Dwójki” oraz przedstawiciele jarocińskiej policji, straży pożarnej, straży miejskiej i wojska. Do rywalizacji przystąpiła również drużyna reprezentująca klasę mundurową z LO w Pleszewie.

Statystyka ich dotyka

Zakończyła się jubileuszowa V edycja Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka", którego organizatorem są Urząd Statystyczny w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Ponownie, jak w roku ubiegłym, III miejsce w konkursie zajęli  uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Polsko - niemiecka współpraca

Uczniowie ZSP nr 1 w Jarocinie gościli niemieckich kolegów ze szkoły Kinzig - Schule z miejscowości Schlüchtern. W czasie spotkania omówiono plan współpracy młodzieży na najbliższe lata. Kolejną wizytę, tym razem już w szkole niemieckiej, zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

23 kwietnia 2013

Zamknięty most w Nowym Mieście - uwaga! objazdy!

Wczoraj wieczorem zamknięto most na Warcie w Nowym Mieście (powiat średzki). Ruch na drodze krajowej nr 11 jest utrudniony. Kierowcy jadący od strony Jarocina, mogą ominąć zamknięty most, skręcając w Klęce w stronę Książa Wielkopolskiego, dalej do Śremu i drogą 434 do Kórnika.

Światowy Dzień Książki

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega

Na wiaduktach praca wre

Od kilkunastu dni pogoda sprzyja powiatowej inwestycji realizowanej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Dwa wiadukty - bo o nich mowa - rosną w oczach. Drogowcy zapowiadają, że prace zakończone zostaną do 30 czerwca tego roku. Inwestycja realizowana przez powiat kosztuje ponad 12 mln zł. Połowę środków samorząd powiatu pozyskał z budżetu państwa.
Zobaczcie zdjęcia
www.facebook.com/media/set/?set=a.204972629653711.1073741840.100004229264217&type=1&l=4111e11ad7

22 kwietnia 2013

Wykazali się wiedzą o powstaniu

Reprezentacja ZSP nr 1 w Jarocinie zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie poświęconym powstaniu wielkopolskiemu. Organizatorem konkursu były: Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu i Stowarzyszenie GrDupa Rekonstrukcji Historycznej „3 Bastion Grolman”.

22 kwietnia 2013

Sukces elektryków z "Dwójki"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęli wysokie – czwarte miejsce w konkursie dotyczącym nowatorskich rozwiązań w zakresie oszczędzania energii elektrycznej. Finałowa rozgrywka miała miejsce w Gdańsku.

19 kwietnia 2013

Zagłosuj na najsympatyczniejszą szkołę

Na portalu Jarocin.Naszemiasto.pl trwa plebiscyt na najsympatyczniejszą szkołę z terenu gminy Jarocin. W plebiscycie bierze udział jedenaście placówek. Już teraz możesz zagłosować na swoją szkołę.

19 kwietnia 2013

Spotkanie polsko - niemieckie

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach spotkali się z młodzieżą niemiecką z terenu Brandenburgii. Wspólnie wzięli udział w warsztatach i zajęciach sportowo – rekreacyjnych. Do spotkania doszło na początku kwietnia w Centrum Wypoczynkowym KiEZ w Arendsee.

18 kwietnia 2013