DPS z europejskim dofinansowaniem

Powiat jarociński pozyskał środki na realizację termomodernizacji budynku w Kotlinie, do którego zostanie przeniesiony Dom Pomocy Społecznej obecnie mieszczący się w Zakrzewie.

21 maja 2014

OMK WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

W dniach 06-08.06.2014r., na trasie POGORZELICA - POZNAŃ odbędzie się Ogólnopolski Maraton Kajakowy Warta Challenge Grand Prix PZK. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 23.05.2014 w biurze WSTiRW WARTA, ul. Strzeszyńska 190, (od poniedziałku do piątku 8.00-20.00) lub mailowo wstirw(at)warta.poznan.pl

20 maja 2014

Puchar Polski POD Jarocin

Puchar Polski POLSKIEJ ORGANIZACJI DARTA (POD) JAROCIN odbędzie się w dniach 30.05.2014 i 31.05.2014 w Hotel JAROTA *** w Jarocinie. Turniej jest jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Jarocina w Steel Darta! Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Jarociński.

20 maja 2014

Jarociński Kongres Kultury

Rozpoczyna się realizacja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który ma na celu wypracowanie trwałego modelu współpracy i współdecydowania władz, odbiorców i animatorów kultury. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, a jednym z partnerów pomysłu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

19 maja 2014

Konkurs na dyrektora

Zarząd Powiatu w Jarocinie poszukuje kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie i kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Oferty można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do dnia 10 czerwca 2014r.

19 maja 2014

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Jarocinie

Sylwia Andrzejewska z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni zwyciężyła w konkursie recytatorskim, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Reprezentantka gospodarzy - Monika Patoka zajęła III miejsce.

16 maja 2014

Przebudowa wiaduktów zauważona w konkursie Modernizacja Roku 2013

Zakończona w ubiegłym roku realizacja największej powiatowej inwestycji drogowej "Przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie" została zauważona w konkursie Modernizacja Roku 2013.

16 maja 2014

Złoto i brąz dla zawodników taekwodo

Złoty i brązowy medal przywieźli z Mistrzostw Polski Juniorów zawodnicy UKS Taekwondo Jarocin. Ostatecznie na konto klubu wpadły cenne 27 pkty w systemie Sportu Dzieci i Młodzieży.

Tajemniczy klient

Tegoroczny Wielki Teatr w Małym Mieście to okazja do podsumowania ostatniego 25-lecia demokratycznych przemian w naszym kraju.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

To już po raz ósmy uczniowie ZSP nr 1 w Jarocinie wzięli udział w wymianie polsko – niemieckiej ze szkołą partnerską Kinzig – Schule z Schlűchtern. Wszystkie dotychczasowe spotkania odbywały się dzięki wsparciu finansowemu fundacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

"Polska biega" po raz 10

23 maja w Witaszycach po raz kolejny zorganizowana zostanie impreza pod hasłem "Polska Biega". Organizatorzy prozdrowotnego przedsięwzięcia przygotowali szereg atrakcji i nagród.

14 maja 2014

Zbadaj swoje nerki, by uchronić się przed chorobą

Rusza rejestracja na bezpłatne badania NEFROTEST w Pleszewie

13 maja 2014